Dzisiaj:
Wtorek, 27 października 2020 roku
Frumencjusza, Iwony, Sabiny, Siestrzemiła, Wincentego

POLICJA I PRACOWNICY SANEPID KONTROLUJĄ

1 września 2020 | komentarze 3

Policjanci z dąbrowskiej komendy wspólnie z pracownikami Sanepidu, podczas pełnionej służby kontrolują placówki handlowe oraz miejsca o dużym zagęszczeniu osób. W myśl obowiązujących przepisów to właśnie w tych miejscach powinniśmy korzystać z maseczek.

Za niezastosowanie się do zaleceń może grozić mandat w wysokości do 500 złotych.

Mundurowi wspólnie z inspektorami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej kontrolują sklepy, stacje benzynowe oraz domy i sale weselne znajdujące się na terenie powiatu pod kątem minimalizacji skutków pandemii.

Podczas kontroli zwracana jest uwaga na respektowanie przez mieszańców obostrzeń związanych min. z obowiązkiem korzystania z maseczek, zachowania dystansu społecznego, ulokowania stanowisk do dezynfekcji rąk.

Przypominamy, że wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Na wiele nurtujących nas pytań możemy znaleźć odpowiedzi pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi.

Pamiętajmy, że zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych oraz miejscach, gdzie nie ma możliwości zachowania bezpiecznej odległości od drugiej osoby, to nie tylko zalecenia, ale również przepisy obligujące nas do tego.

Zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Tak więc w przypadku rażąco lekceważenia obowiązku zasłaniania ust i nosa, osoby je popełniające mogą zostać ukarane przez mandatem karnym w wysokości do 500 zł lub może zostać w tej sprawie skierowany wniosek do sądu o ich ukaranie. Informacja o takiej interwencji może trafić również do służb sanitarnych, które mają możliwość w ramach swoich kompetencji, nałożenia dodatkowej kary pieniężnej na taką osobę, w drodze decyzji administracyjnej.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 1 września 2020 o 20:13
  "jaculo" :
  Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją że są niema żadnej pandemii. Jest tylko wirus podobny do grypy.Więcej ludzi umiera z powikłań po grypie. To jest "tresowanie" ludzi. Niedługo każą ludziom chodzić w kaskach?.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 21)
 2. 1 września 2020 o 20:56
  Janek :
  Bandytów i złodziei zacznijcie ścigać, a nie ludzi pracujących.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 20)
 3. 1 września 2020 o 22:36
  Gość :
  Przepisy rządu sprowadzone na zasadzie rozporządzenia są nielegalne.Wg Konstytucji ich źródłem może być tylko ustawa.Obowiazek noszenia masek łamie prawa i wolności konstytucyjne SĄD Rejonowy w Kościanie.Sygn.akt. ll W71/ Przepisy rządu wprowadzone na zasadzie rozporządzenia są nielegalne.Wg Konstytucji ich źródłem może być tylko ustawa. Obowiązek noszenia masek łamie prawa i wolności konstytucyjne SĄD Rejonowy w Kościanie, sygn.akt:ll W 71/20, Sąd Najwyższy sygn.aktlll kk 270/09
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 17)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)