Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech, Leonida, Piotr

POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ I CZUJNOŚĆ

10 lipca 2020 | Brak komentarzy

Od początku roku w naszym regionie doszło już do ponad 9 zdarzeń z udziałem rowerzystów, w tym aż 6 wypadków, w których  jedna osoba poniosła śmierć. Niestety w każdym miesiącu odnotowujemy kolejne kolizje z udziałem kierujących jednośladami.

10.07.br. ok. godz. 4.00. na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Skrzynka doszło do wypadku z udziałem 40-letniego rowerzysty, który w wyniku poniesionych obrażeń został zabrany do Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. W zdarzeniu brał udział 38-letni kierowca poruszający się samochodem ciężarowym, który oddalił się z miejsca wypadku.

Szybka reakcja policjantów pozwoliła na zatrzymanie mieszkańca województwa łódzkiego poruszającego się tirem na terenie powiatu tarnowskiego.  Obecnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie, w którym zostaną wyjaśniane okoliczności w jakich doszło do wypadku.

Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów – pamiętajcie, że zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach! Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rowerzysta, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)