Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

POLICJANCI KONTROLUJĄ ZBIORNIKI WODNE

9 czerwca 2022 | 1 komentarz

Słoneczna i ciepła pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Chociaż do początku wakacji pozostało jeszcze parę tygodni, to już policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej rozpoczynają patrolowanie rejonów zbiorników wodnych.

W ramach swoich codziennych zadań i działań, mundurowi będą kontrolować wszystkie te miejsca nad wodą, gdzie może gromadzić się młodzież. Podejmowane działania mają na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym i reakcję na każdy przejaw naruszenia prawa.

Policyjni profilaktycy angażują się w działania związane z wakacjami oraz letnim wypoczynkiem. Funkcjonariusze prowadząc prelekcje w szkołach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, informują młodzież o zagrożeniach wynikających z nielegalnych kąpieli, głównie dla życia i zdrowia. Przypominają, że aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny należy również zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek.

Równolegle do działań profilaktycznych, prowadzone są działania kontrolne, szczególne w rejonie zalewu „Narożniki” koło Radgoszczy oraz innych tzw. dzikich kąpieliskach na terenie powiatu dąbrowskiego. Policjanci będą systematycznie pojawiać się w takich miejscach, aby nie tylko przeciwdziałać, ale też reagować i zwalczać wszelkie przejawy niebezpiecznych zachowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a korzystanie z nich jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, za które grozi grzywna, ale częstą przyczyną tragedii.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 15 czerwca 2022 o 15:16
    Kinga :
    Brawo, brawo, brawo, ale może panów policjantów powinien też zainteresować fakt permanentnego naruszania prawa wieczorami i nocą w rejonach Rynku? Motory, samochody i rozwydrzona młodzież - na zakrętach ostre hamowanie i pisk opon - na prostej gaz do dechy, i tak w kółko. Przekleństwem Dąbrowy jest również alkohol dostępny całą dobę więc "spragnieni" podjeżdżają w nocy na parking pod blokiem z kawalerską fantazją i radiem na fuul, by dokupić coś na zwilżenie gardła, a mieszkańcy okolicznych bloków mają zagwarantowane bezsenne noce. A gdzie policja? Ale ze mnie gapa - przecież dniem i nocą pilnuje kąpielisk. BRAWO WY!!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)