Dzisiaj:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

Ponad pięć tys. dolarów dla Piotrka!

10 grudnia 2012 | 1 komentarz

W odpowiedzi na prośbę Piotra Radonia, chłopca dotkniętego amelią totalną, który pomimo ciężkiego kalectwa pragnie spełniać swoje marzenia, odbyła się w Chicago akcja charytatywna.

Organizatorem imprezy był pan Radek Karczmarczyk. “Niezrzeszeni Dąbrowiacy” odpowiedzieli na apel, chętnie pośpieszyli z pomocą i prężnie włączyli się do pracy. W czwartkowy wieczór, 15 listopada w klubie DiDi miała miejsce pierwsza zbiórka pieniędzy na potrzeby Piotrka.

Przygotowaliśmy loterię fantową, a goście mogli posilić się pysznymi kanapkami i kawą. W niedzielę, 18 listopada, dzięki uprzejmości właścicieli ToTu Café już od południa mogliśmy przyjmować donacje. Koleżanki dąbrowianki upiekły wspaniałe ciasta, a także przekazały liczne nagrody na loterię fantową. W przytulnej kawiarence nagromadziło się wiele osób. Czas upływał nam w przemiłej muzycznej atmosferze, albowiem na scenie pojawiali się różni wokaliści.

Z pomocą zespołu AR TV Chicago udało nam się uzyskać połączenie z Piotrem w Polsce na żywo. Byliśmy niezmiernie wzruszeni odwagą i silną wolą tego młodego człowieka. Co bardzo cieszy, naszą inicjatywę poparli ludzie niezwiązani z Dąbrową, ludzie o wielkich sercach. Na imprezie bawili się z nami przedstawiciele organizacji kontrakorów PACBA oraz drogie panie z Polish Women in Business.

Dzięki hojności zgromadzonych uzyskaliśmy 5500 dolarów. Pieniążki te zasilą konto Piotrka w Polsce, który w tym roku rozpoczął studia w Warszawie. “Niezrzeszeni Dąbrowiacy” z wypracowanego na XI Zabawie Dąbrowiaków dochodu, postanowili niezależnie przekazać Piotrkowi sumę 500 dolarów.

Wiele osób zadeklarowało nadesłanie donacji drogą pocztową i nadal je otrzymujemy. W imieniu Piotra i własnym serdecznie dziękujemy za każdy dobry gest i otwarte serca mieszkańców Chicago. Pozdrawiamy ciepło i życzymy wszystkiego dobrego.

Niezrzeszeni Dąbrowiacy


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 10 grudnia 2012 o 09:47
    Piotr Radoń :
    Serdecznie Dziękuje Wszystkim Ludziom Dobrej Woli i Serca Pozdrawiam Was, Wesołych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku Piotr Radoń http://piotrekradon.pl/?podziekowania
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +19 (w sumie : 19)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)