Dzisiaj:
Poniedziałek, 29 listopada 2021 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

POSIADAŁ W MIESZKANIU MATERIAŁ WYBUCHOWY

15 października 2021 | komentarze 2

Dąbrowscy policjanci w jednym z mieszkań zabezpieczyli materiał wybuchowy i substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego.

Za gromadzenie i posiadanie takich materiałów, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań osiedlowego bloku mogą znajdować się niebezpieczne substancje. W wyniku weryfikacji przekazanej informacji, w środę (13.10.br.) w toku przeszukania policjanci potwierdzili obecność podejrzanych materiałów. Na miejsce wysłani zostali pirotechnicy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, którzy zabezpieczyli słoiki, plastikowe butelki wypełnione różnymi substancjami, które zostaną poddane laboratoryjnemu badaniu. Wśród znalezionych substancji zidentyfikowali m.in. materiał wybuchowy oraz substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej z dąbrowskiej jednostki i z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili oględziny mieszkania. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców. 52-latek został zatrzymany.

Wczoraj (14.10.br.) mężczyzna usłyszał zarzut z art. 171 kodeksu karnego. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie niebezpiecznych substancji mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Otrzymał dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 15 października 2021 o 17:37
  ktoś :
  Może dzięki odpowiedniej reakcji służb nie doszło do wielkiej tragedii.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 15)
 2. 18 października 2021 o 09:36
  MCR :
  I to jest rzeczowy komunikat! Bez mydlenia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)