Dzisiaj:
Wtorek, 24 października 2017 roku
Antoniego, Boleczesta, Filipa, Hortensji, Marcina, Rafała, Rafęly, Salomona

Powiatowy „Bieg Sokoła” po raz 26

11 października 2017 | Brak komentarzy

9 października 2017 r. nad zalewem w Narożnikach odbył się XXVI Powiatowy „Bieg Sokoła”. Wzorem lat ubiegłych dzieci i młodzież z powiatu dąbrowskiego biegały, by na sportowo uczcić niepodległość.

Zawody te już od dawna zagościły w powiatowym kalendarzu imprez sportowych i cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Bieg nawiązuje do bogatej historii galicyjskich miast i miasteczek, w których niegdyś aktywnie działały stowarzyszenia, takie jak: „Sokół”, „Strzelec” i „Drużyny Strzeleckie”, kształtujące wartości patriotyczne w powiązaniu z dbałością o krzewienie zdrowego stylu życia. Poprzez zdrową rywalizację sportową i spotkania na świeżym powietrzu, hartowały także ciała i ducha polskiej młodzieży.

Na Trasach tegorocznej edycji „Biegu Sokoła” wytyczonych nad zalewem w Narożnikach w gminie Radgoszcz pobiegło blisko 200 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z Powiśla Dąbrowskiego, by uczcić bohaterów walk o niepodległość kraju i tradycji niepodległościowych.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Marek Lupa wójt gminy Radgoszcz.

Nagrody, medale, dyplomy i puchary wręczyli laureatom: Marek Kopia wicestarosta dąbrowski oraz Marek Lupa wójt Gminy Radgoszcz. Przedstawiciele samorządów pogratulowali wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, a także podziękowali za kultywowanie tej pięknej sportowej i jednocześnie patriotycznej tradycji w naszym powiecie. Nawiązali również do idei „Biegu Sokoła”, a więc hartowania ciała i ducha, poprzez zdrową rywalizację sportową i spotkania na świeżym powietrzu, a przede wszystkim kształtowania wartości patriotycznych w powiązaniu z dbałością o krzewienie zdrowego stylu życia w myśl niegdyś aktywnie działających stowarzyszeń takich jak „Sokół”, „Strzelec” i „Drużyny Strzeleckie”.

Wyniki XXVI Powiatowego Biegu „Sokoła” – indywidualne

kategoria szkoła podstawowa (klasy I-III) – dziewczęta:
I miejsce – Aneta Ogorzelec (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)
II miejsce – Wiktoria Pyzik (Radgoszcz)
III miejsce– Rozalia Błachaniec (Radgoszcz)
IV miejsce – Kamila Chrabąszcz (Luszowice)
V miejsce – Dagmara Frąc (Zarzecze Duże)

kategoria szkoła podstawowa (klasy I-III) – chłopcy:
I miejsce – Tomasz Bogula (Luszowice)
II miejsce – Karol Kędzior (Zarzecze Duże)
III miejsce– Oskar Błachaniec (Radgoszcz)
IV miejsce – Michał Motyka (Luszowice)
V miejsce – Adrian Wawrzonek (Zarzecze Duże)

kategoria szkoła podstawowa (klasy IV-VI) – dziewczęta:
I miejsce Karolina Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II miejsce – Weronika Piekielniak (Zarzecze Duże)
III miejsce– Karolina Kilian (Radgoszcz)
IV miejsce – Kinga Starzyk (Luszowice)
V miejsce – Sylwia Dworak (Luszowice)

kategoria szkoła podstawowa (klasy IV-VI) – chłopcy:
I miejsce – Jakub Nęga (Radgoszcz)
II miejsce – Piotr Minorczyk (Radgoszcz)
III miejsce– Kamil Cudak (Luszowice)
IV miejsce – Bartosz Krechniak (Radgoszcz)
V miejsce – Krystian Bąba (Radgoszcz)

kategoria klasa VII szkoły podstawowej i gimnazjum – dziewczęta
I miejsce – Wiktoria Bąba (Radgoszcz)
II miejsce – Ewa Kułaga (Radgoszcz)
III miejsce – Paulina Kobos (Luszowice)
IV miejsce – Kinga Saładyga (Radgoszcz)
V miejsce– Julia Białas (Radgoszcz)

kategoria klasa VII szkoły podstawowej i gimnazjum – chłopcy
I miejsce – Kordian Stopa (Radgoszcz)
II miejsce – Konrad Motyka (Luszowice)
III miejsce – Dawid Golemo(Radgoszcz)
IV miejsce – Sebastian Wawrzonek (Zarzecze Duże)
V miejsce– Radosław Kuśnierz (Radgoszcz)

kategoria szkoła ponadgimnazjalna – dziewczęta:
I miejsce – Klaudia Pikul (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Natalia Łabuz (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce– Monika Cygan (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV miejsce – Karolina Kozaczka (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
V miejsce – Julia Saładyga (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej))

kategoria szkoła ponadgimnazjalna – chłopcy:
I miejsce – Mateusz Proczka (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Jakub Frąc (PCEiKZ w Szczucinie)
III miejsce– Tomasz Mzaur (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV miejsce – Szymon Reczkowski (PCEiKZ w Szczucinie)
V miejsce – Mateusz Kareta (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Wyniki XXVI Powiatowego Biegu „Sokoła” – drużynowe

kategoria szkoły podstawowe (klasy I-VI):
I miejsce i Puchar Wójta Radgoszczy – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym

kategoria szkoła podstawowa klasa VII i gimnazja
I miejsce i Puchar Wójta Gminy Radgoszcz – Gimnazjum w Radgoszczy
II miejsce – Gimnazjum w Luszowicach
III miejsce – Gimnazjum w Zarzeczu Dużym

kategoria szkoła ponadgimnazjalna:
I miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego – ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce – ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce – PCEiKZ w Szczucinie
IV miejsce- ZSP w Brniu

Tegoroczny „Bieg Sokoła” został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Urząd Gminy w Radgoszczy. Zawody pomogli przeprowadzić nauczyciele wychowania fizycznego z poszczególnych szkół oraz przedstawiciele organizatorów.

Starostwo Powiatowe w DT/mags

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)