Dzisiaj:
Wtorek, 19 października 2021 roku
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

POZIOMKOWE NAGRODY ROZDANE

25 marca 2019 | Brak komentarzy

Po raz 34 rozdane zostały nagrody w Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, który odbył się 21 marca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Laureaci i uczestnicy Przeglądu z pewnością nie byli zawiedzeni, bo pula nagród była naprawdę imponująca. Statuetki Zająca Poziomki, nominacja do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu, nagroda rzeczowa i nagrody finansowe powędrowały do rąk młodych aktorów.

Organizatorami Przeglądu są: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

W tym roku w Przeglądzie, który jest największą imprezą „lalkarską” w województwie małopolskim, wzięło udział 9 zespołów teatralnych, co przełożyło się na liczbę 130 młodych aktorów. W Przeglądzie zaprezentowały się następujące grupy teatralne: „Promyczki” z Publicznego Przedszkola w Niedomicach, „Olimpiki” ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach, „Szpaki” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzuchowej, „Galimatias” ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, „Raz – Dwa – Trzy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, „Feniks” z Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, „Skrzat” z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim, „Teatr krótkich opowieści” z Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie, „Lalkarze ze Spytkowic”.

Konkursowym pokazom teatralnym towarzyszyła nie tylko licznie zgromadzona publiczność, ale aż dwie komisje artystyczne. W Młodzieżowej Komisji Artystycznej zasiadały uczennice Szkoły Podstawowej w Żabnie: Natalia Sołtysiak, Aneta Szlosek i Wiktoria Radziszewska. Komisja ta przyznała nagrodę rzeczową – radioodtwarzacz dla Grupy Teatralnej „Galimatias” .

W komisji „zawodowej” pracowały aktorki – lalkarki: Elżbieta Winiarska, Ilona Buchner i Ewa Cypcarz – Bogucka. Komisja Artystyczna po obejrzeniu i wnikliwej ocenie dziewięciu lalkowych spektakli teatralnych:

  • jednego w kategorii teatrów przedszkolnych
  • czterech w kategorii teatrów dziecięcych
  • czterech w kategorii teatrów młodzieżowych

postanowiła przyznać:

W KATEGORII TEATRÓW PRZEDSZKOLNYCH

WIELKĄ NAGRODĘ ZAJĄCA POZIOMKI Zespołowi Teatralnemu PROMYCZKI z Publicznego Przedszkola w Niedomicach za spektakl „SMOK ZE SMOCZEJ JAMY” w reżyserii reż. Agnieszki Pabian i Agnieszki Rzeszutek oraz nagrodę finansową w kwocie 700,00 zł

W KATEGORII TEATRÓW DZIECIĘCYCH

I MIEJSCE  i WIELKĄ NAGRODĘ ZAJĄCA POZIOMKI Zespołowi Teatralnemu GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej w Żabnie za spektakl „BAŚŃ O CZARODZIEJSKIM IMBRYKU” w reżyserii Elżbiety Kijowskiej oraz nagrodę finansową w kwocie 800,00 zł

WYRÓŻNIENIA:

Zespołowi Teatralnemu RAZ – DWA – TRZY z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach za spektakl  „LATARENKA” w reżyserii Justyny Gomułki – Błaszczyk oraz nagrodę finansową w kwocie 500,00 zł

Zespołowi Teatralnemu SZPAKI ze Szkoły Podstawowej w Rzuchowej za spektakl ”O SMOKU WAWELSKIM”  w reżyserii Marii Majewskiej i Magdaleny Hołdy – Piórkowskiej oraz nagrodę finansową w kwocie 500,00 zł

W KATEGORII TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH

I MIEJSCE i  WIELKĄ NAGRODĘ ZAJĄCA POZIOMKI Zespołowi Teatralnemu SKRZAT z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim za spektakl „BAJKA O NIEWDZIĘCZNYM WILKU” w reżyserii Anny Bajorek oraz nagrodę finansową w kwocie 800,00 zł

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA:

Grupie Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic za spektakl „DOPALACZOM MÓWIMY – NIE!” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków oraz nagrodę finansową w kwocie 700,00 zł

TEATROWI KRÓTKICH OPOWIEŚCI  z Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie za spektakl „W RAMIONACH BEZRUCHU” w reżyserii Tomasza Świerczka oraz nagrodę finansową w kwocie 700,00 zł

PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ  w kwocie 400,00 zł:

Zespołowi Teatralnemu FENIKS z Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej  za spektakl

„ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI” w reżyserii Veronicy Bączek

Zespołowi Teatralnemu OLIMPIKI ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach  za spektakl „SMERFOLIMPIADA” w reżyserii Elżbiety Szwajkosz – Tomali.

Nominację do udziału w finale 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu w dniach 11-13 czerwca 2019 r. przyznano Zespołowi Teatralnemu GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej w Żabnie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.

Tradycją Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych w Żabnie są imprezy towarzyszące. W tym roku były to: retrospektywna wystawa fotograficzna „Poziomkowe migawki”, ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym na lalkę teatralną „Pacynki – marionetki – kukły” oraz spektakl teatralny „Kapitan Porządek” w reż. Przemysława Żmiejko w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc.

34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki patronatem honorowym objęli: Burmistrz Żabna – Marta Herduś i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.

Patronat medialny sprawowali: Nowa Gazeta Żabnieńska,  Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska portal nasze miasto.pl oraz e-kurier dąbrowski.

Organizację przedsięwzięcia wsparło Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)