Dzisiaj:
Poniedziałek, 23 września 2019 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

PRZEDSTAWIENIA PREMIEROWE ZESPOŁÓW TEATRALNYCH DDK

9 czerwca 2019 | Brak komentarzy

Koło teatralne prężnie działające od 22 lat w DDK serdecznie zaprasza na nowe premiery, które podsumowują ten sezon artystyczny i rok szkolny.

Pierwsza propozycja adresowana jest zarówno do dzieci, jak i całych rodzin. To spektakl „Bajka Kołowrotka” wg scenariusza Marii Schejbal, z energetycznymi piosenkami skomponowanymi przez Łukasza Chmiela i brawurową kreacją aktorską (debiut w zespole DDK w tym roku!) Darii Stefańczyk, z elementami dowcipnych improwizacji, towarzyszących tekstowi scenicznemu.

Reżyseruje Paweł Chojnowski, kostiumy, makijaże opracowały Justyna i Elżbieta Wiatr, piosenki śpiewa Kinga Fido, całość łączy Szymon Budzyn w roli tytułowego Kołowrotka. Spektakl zostanie pokazany na scenie DDK w środę 12 czerwca o godz.19:00.

Druga propozycja składa się z dwóch części, różnych pod względem stylistycznym i ze względu na zastosowana technikę (teatr „żywego planu” i tzw. „czarny teatr”, klasyczna, z elementami groteski opowieść i pantomima prowadzona bardzo ekspresyjną muzyką). Adresowany jest do nastolatków i dorosłej publiczności. Młodzieżowy Zespół Teatralny „Feniks” przedstawi we wtorek 11 czerwca o godz.19:00 dwie jednoaktówki: „Laleczkę z porcelany” Agaty Parady (reż. Paweł Chojnowski, w roli głównej Veronica Bączek, aktualny i trudny temat anoreksji) oraz „Za zamkniętymi drzwiami” (scenariusz, reżyseria i oprac.muz. Veronica Bączek, w rolach głównych: V.Bączek i Sylwester Warias).

Oba spektakle zostaną pokazane w sali Kina „Sokół”. Wstęp wolny!

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)