Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

Radgoszcz inwestuje w zdrowie i ekologię

5 grudnia 2017 | komentarze 2

To inwestycja w ekologię, ale i zdrowie mieszkańców, ponieważ emisja pyłów obecnie stanowi istotny problem. Gmina Radgoszcz otrzymała ponad 288,7 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na wymianę niskowydajnych i nieekologicznych kotłów na paliwo stałe centralnego ogrzewania.

Dodatkowo, gmina przekazała ok. 123,5 tys. zł z własnego budżetu. Dzięki temu, na terenie gminy Radgoszcz zdemontowano 53 starych kotłów węglowych.

W ramach inwestycji zamontowano 36 nowych kotłów gazowych kondensacyjnych, 11 kotłów na węgiel (ekogroszek) oraz 3 kotły na biomasę (pellet). Wkład własny mieszkańców wyniósł ok. 257,15 tys. złotych.

Umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie została już podpisana. Aktualnie gmina jest na etapie rozliczania zadania. Kolejnym krokiem będzie wypłata dofinansowania mieszkańcom, którzy wymienili piece.

UG Radgoszcz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 grudnia 2017 o 10:33
  wątpiący :
  Trwają intensywne prace przy budynku byłej szkoły pod w Narożnikach , powstanie tam prawdopodobnie dom opieki dla starszych osób.To świetny pomysł.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 2. 23 września 2018 o 22:24
  trzeswo myslacy :
  mysle zpo wyborach pis rozliczy ta inwestycje od 12 lat realizowana i rozliczy wojta z tego marnotrastwa publicznych pieniedzy czas najwyzszy ,mimo tego iz wyborczo wchodzi w uklady z pis za wszelka cene
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)