Dzisiaj:
Czwartek, 21 stycznia 2021 roku
Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela

RAMIĘ W RAMIĘ

20 października 2020 | Brak komentarzy

Dobro jest w Małopolsce. Ramię w Ramię” – podaruj życie! Czas walki z pandemią COVID-19, a także okres wakacji sprawiły, że banki krwi opustoszały. Liczba donacji drastycznie spadła, a mimo to zarówno planowane jak i niespodziewane zabiegi muszą odbywać się na bieżąco.

Niestety, stacje krwiodawstwa są w stanie zebrać jedynie ok 30 proc. zapotrzebowania na krew, o którą apelują małopolskie szpitale. Jej brak może spowodować m.in. opóźnienie zaplanowanych już operacji. Sytuacja jest bardzo trudna, a krew potrzebna jest jak nigdy dotąd! Dlatego Województwo Małopolskie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie łączą siły, by pomóc potrzebującym.

Pokażmy, że Wszyscy Razem – Ramię w Ramię możemy pomóc, bo Dobro jest w Małopolsce!

Idea przyświecająca akcji „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w Ramię” to wsparcie honorowego krwiodawstwa w Małopolsce. Akcja jest kontynuacją kampanii świątecznej Dobro jest w Małopolsce, w ramach której w grudniu ubiegłego roku Województwo Małopolskie wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem zachęcało mieszkańców do dobrych uczynków i dzielenia się miłymi gestami w okresie Bożego Narodzenia, a także kontynuacją kampanii prowadzonej online pod nazwą Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!, podczas której województwo zachęcało i motywowało Małopolan do odpowiedzialnego zachowania w dobie pandemii.

Poprzez akcję „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w Ramię” chcemy zachęcić Małopolan, by zdecydowali się na piękny uczynek oddania krwi i w tym celu skontaktowali się z najbliższą stacją krwiodawstwa w swoim mieście.

czytaj więcej

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)