Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

Ratownicy Medyczni Dzieciom (film, foto)

7 czerwca 2018 | komentarze 3

,,Ratownicy Medyczni Dzieciom” pod takim hasłem ratownicy medyczni  z Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzili krótki kurs pierwszej pomocy dla dzieci, prowadzony w formie gier i zabaw z tematyki ratowania zdrowia i życia.

Akcja została przeprowadzona 6.06.2018 r. w Przedszkolu Publicznym w Żabnie.

W ramach akcji dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia i sprzętem medycznym do ratowania życia ludzkiego. To była świetna okazja, by oswajać maluchy z karetką wtedy, kiedy są zdrowe i chcą się bawić zwiedzając ambulans. Dziecko bardzo się denerwuje nieznaną sytuacją, co ma miejsce w momencie, kiedy znajdzie się w karetce pogotowia. Dlatego też akcja ta miała na celu oswoić dzieci z ratownikami medycznymi  i sprzętem, który tam się znajduje. Co zaowocuje otwarciem się maluchów i współpracą z nami w chwili, gdy będą wymagały naszej pomocy. To niezwykle ważne, aby do naszych młodych słuchaczy dotarło jak najwięcej, bo jest to wiedza na wagę zdrowia i życia.

Uważamy, że wysiłek włożony w to przedsięwzięcie zaprocentuje w przyszłości gdyż maluchy nauczą się, że przed wieloma wypadkami można samemu się ochronić stosując pewne zasady, z którymi ich zapoznaliśmy. Akcja ma uczyć dzieci od najmłodszych lat właściwych zachowań, bezpieczeństwa oraz wrażliwości na złe samopoczucie innych. Uczmy nasze dzieci po to, aby w dorosłym życiu wyrosły na osoby wrażliwe i chętne do udzielania pomocy każdemu, kto tego wymaga.

Każde dziecko mogło zapoznać się z 4 stacjami :

1 stacja ,,Karetka”– prezentacja karetki i sprzętu medycznego, który tam się znajduje.
Dla chętnych dzieci możliwość włączenia sygnałów dźwiękowych oraz powiedzenie swojego imienia i numeru alarmowego przez megafon.
2 stacja „Tablica” – plansza karetki z elektromagnesem do uzupełnienia żeby móc przykleić naklejkę ze sprzętem należy odpowiedzieć na pytanie związane z własnym bezpieczeństwem i zasad udzielania pierwszej pomocy. Zabawa w cyferki 999.
3 stacja „Bezpieczeństwo”– prezentacja multimedialna bezpiecznego zachowania.
4 stacja „Pierwsza Pomoc” – nauka pierwszej pomocy.

Dziękujemy firmie  – Studio  Reklamy ZNAK media z Dąbrowy Tarnowskiej  – za naklejkę dla dzieci.

Zapraszam do obejrzenia filmu i galerii zdjęć z tego wielkiego wydarzenia.

Robert ŻurawskiPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 7 czerwca 2018 o 16:07
  Obserwator :
  Brawo ratownicy medyczni. Swietna akcja. Dzieci mega szczęśliwe. Pozdrawiam
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)
 2. 7 czerwca 2018 o 16:31
  mama :
  Dziękujemy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)
 3. 7 czerwca 2018 o 21:14
  Maria :
  Nasze pociechy dzięki tym akcjom potrafią wezwać pomoc. Ja kiedyś korzystałam z pomocy ratownikow medycznych w Dabrowy. Pełen profesjonalizm, uprzejmi, Dziekuje
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)