Dzisiaj:
Wtorek, 14 lipca 2020 roku
Damiana, Franciszka, Izabeli, Marcelego

REAGUJ GDY KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY

6 stycznia 2019 | Brak komentarzy

Zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń, a prognozowane w najbliższych dniach dalsze spadki temperatury wskazują na potrzebę zachowania ostrożności. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu.

Tylko w ubiegłym sezonie z tego powodu zmarły aż 83 osoby. Dlatego reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Telefon pod numer alarmowy 112, na policję 997 czy do straży miejskiej 986 może uratować komuż życie.

Reagujmy, gdy mamy informację o osobach nocujących w nieogrzewanych altankach, pustostanach, czy innych miejscach, które nie zapewniają bezpiecznego schronienia. Nie przechodźmy obojętnie obok śpiących na przystankach, zadbajmy także o starszych sąsiadów, którzy podczas zimowych dni mogą potrzebować naszej pomocy. Wbrew powszechnie panującej opinii, śmierć z powodu wychłodzenia organizmu nie dotyka tylko osób bezdomnych.

W każdym województwie przygotowane są miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek. Na stronach internetowych wszystkich urzędów, zostały umieszczone wykazy placówek świadczących pomoc.

Numer alarmowy: 112
999 – Pogotowie Ratunkowe
998 – Straż Pożarna
997 – Policja

Pomoc dla osób bezdomnych
987 – całodobowy telefon informacyjny
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Kościuszki 15a, 33-200 Dąbrowa Tarnowska
Telefon: 14 657 83 83

Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Rynek 34, 33-200 Dąbrowa Tarnowska
Telefon: 14 642 27 75

UM w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)