Dzisiaj:
Czwartek, 19 lipca 2018 roku
Alfreda, Rufina, Wincentego, Wodzisława

Rodzina zamordowanej Iwony Cygan chce zmiany sądu rozpatrującego sprawę zbrodni

22 stycznia 2018 | komentarze 2

Rodzina brutalnie zamordowanej 20 lat temu Iwony Cygan ze Szczucina ponownie chce zmiany sądu, który będzie rozstrzygał sprawę głośnej zbrodni.

W grudniu ubiegłego roku rodzina żądała już przeniesienia sprawy z sądu w Tarnowie, bo dwoje sędziów tamtejszego wymiaru sprawiedliwości miało powiązania rodzinne z oskarżonymi w tej sprawie policjantami. O co chodzi tym razem?


Rodzina wystąpiła do Sądu Najwyższego o zmianę sądu, który zajmie się sprawą brutalnego zabójstwa. W wydanym oświadczeniu bliscy Iwony podkreślają, że po tym jak rzeszowski sąd zwrócił prokuraturze akt oskarżenia, stracili zaufanie także do tego sądu. Jak podkreślają, w kontakcie z tamtejszym wymiarem sprawiedliwości czują się niezauważani, a śledczy kontaktują się z nimi przez rzeczników, którzy ich zdaniem ferują wyroki zanim odbyła się jakakolwiek rozprawa.

Ojciec i siostry zamordowanej 20 lat temu nastolatki zaznaczają też, że będą oprotestowywać decyzje każdego sądu, który będzie naruszał ich prawa. Apelują też o poparcie dla ich decyzji, która jest walką o sprawiedliwy proces w sprawie ogromnej tragedii, która dotknęła ich rodzinę.

Na początku stycznia Sąd Okręgowy w Rzeszowie zwrócił do prokuratury akt oskarżenia nakazując uzupełnienie śledztwa. Prokuratorskie zażalenie w tej sprawie ma zostać rozpatrzone przez rzeszowski sąd apelacyjny w lutym.

źródło: Radio Kraków

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 23 stycznia 2018 o 09:30
  bone :
  dlaczego nie reaguje w tej sprawie prokurator generalny
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 2. 23 stycznia 2018 o 10:49
  ktoś :
  I w ten oto sposób, "sprawiedliwość" chce nam obrzydzić temat tej śmierci(przedłużając w nieskończoność)tak jak zrobili to ze smoleńskiem. Chcą aby ludzie na samo słowo Cygan mieli serdecznie dość. Ale nie dajmy się i tak jak na początku z uwagą śledźmy tę sprawę, aż do wyjaśnienia/skazania winnych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)