Dzisiaj:
Środa, 27 marca 2019 roku
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia, Rościmir, Rupert

Rozpoczęły się 5. Dąbrowskie Spotkania Kliniczne

13 kwietnia 2018 | komentarze 4

Trwa pierwszy dzień 5. Dąbrowskich Spotkań Klinicznych, które odbywają się z inicjatywy Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego przy współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej i Biurem Doradczo-Usługowym BHP Andrzej Dziedzic.

Całe przedsięwzięcie obejmujące ćwiczenia praktyczne i konferencję naukową dofinansowane jest ze środków Województwa Małopolskiego.


W dniu dzisiejszym najwięcej uwagi poświęca się udzielaniu pierwszej pomocy. W godzinach porannych na placu przed Urzędem Miejskim odbył się profesjonalny pokaz ćwiczeń praktycznych ratownictwa medycznego z zakresu pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadku drogowego. W symulacji wypadku brała udział straż pożarna i policja, a ratownicy medyczni pokazali jak należy używać defibrylatora AED. Obecnie, w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej trwa drugi pokaz ratownictwa medycznego.

Mieszkańcy mogą w dniu dzisiejszym (13 kwietnia) do godz. 15:00 skorzystać z badań spirometrycznych, które prowadzone są w specjalnym spirobusie zaparkowanym przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.
Spirometria to badanie czynnościowe płuc, niezbędne do diagnozowania i kontrolowania leczenia chorób obturacyjnych, które powodują zwężenie dróg oddechowych i utrudniają oddychanie, m.in. astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu LIFE – Małopolska w zdrowej atmosferze.

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 13 kwietnia 2018 o 17:22
  Komentator :
  Brawo Ratownicy Medyczni z Dąbrowy Tarnowskiej.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 12)
 2. 13 kwietnia 2018 o 22:33
  hakenkrojc :
  Oj kiedy PIS zbada powiatowe powiązania BHP z PSL.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 12)
 3. 15 kwietnia 2018 o 14:47
  szkoda :
  Szkoda, że takie ciekawe rzeczy odbywają się wtedy, kiedy normalni pracują. Gdyby to odbywało się w niedzielę i było odpowiednio wcześniej ogłoszone, na pewno byłoby dużo więcej widzów autentycznie zainteresowanych, a nie tylko przypadkowych przechodniów czy młodzież szkolna (która zresztą straciła w ten sposób lekcje)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 20)
 4. 16 kwietnia 2018 o 10:27
  Druch :
  wielka szkoda że Nasze Miasto na chwilę obecną nie posiada własnego placu /typu targowica ,plac spotkań na wolnym powietrzy /by organizować takie imprezy plenerowe .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 12)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)