Dzisiaj:
Poniedziałek, 6 lipca 2020 roku
Dominiki, Gotarda, Lucji, Niegosława

ROZPOCZĘŁY SIĘ EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW

15 kwietnia 2019 | komentarzy 6

Dzisiaj pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty, kończącego szkołę podstawową. Od godziny 9:00 uczniowie piszą test z języka polskiego, na co przeznaczony jest czas 120 minut. W dniu jutrzejszym młodzież klas ósmych zmierzy się z matematyką, a w środę z językiem obcym.

Egzamin ósmoklasisty 2019 jest obowiązkowy, musi przystąpić do niego każdy uczeń. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Punkty uzyskane na egzaminie ósmoklasisty będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły średniej – liceum lub technikum.

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, bo CKE nie określiła minimalnego progu punktów, jaki trzeba na nim uzyskać. Do egzaminu ósmoklasisty trzeba po prostu przystąpić. Jego wynik ma znaczenie w rekrutacji do szkoły średniej. Im wyższy wynik z egzaminu, tym większe szanse na to, że uczeń dostanie się do wybranego liceum ogólnokształcącego, czy technikum.

W gminie Dąbrowa Tarnowska do egzaminu ósmoklasisty przystępuje 183 uczniów. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników i jak najmniejszego stresu.

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 15 kwietnia 2019 o 20:17
  Niezależny :
  Dobrze i powodzenia, dziś tj.poniedziałek skończył się strajk u Kamila, dobro uczniów wygrało z polityką,to się chwali...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 15)
 2. 16 kwietnia 2019 o 13:32
  ania :
  Nauczyciele walczą w imieniu nas wszystkich o lepsza edukację, o szacunek i godność. Trudno dopatrzyć się w tym "polityki".
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -6 (w sumie : 30)
 3. 16 kwietnia 2019 o 19:40
  Piotr :
  Pani Aniu proszę prześledzić historię ZNP, jeszcze z czasów II RP, a zrozumie Pani co to jest za organizacja. Niestety każde działanie w sferze publicznej jest polityką i nie da tego uniknąć. W moim imieniu nauczyciele nie walczą, ponieważ ja jestem, za szkołą, gdzie rodzice będą decydować gdzie ulokować swoje podatki.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 15)
 4. 18 kwietnia 2019 o 11:00
  basia :
  Piotrze, z tej wypowiedzi wynika, że postrzegasz szkołę na zasadzie:" jestem klientem- płacę więc wymagam". Zapominasz, że szkoła to nie bank gotówkowy czy salon kosmetyczny. Nauczyciele nie obsługują klientów. To im powierzasz swoje dzieci; opiekę nad nimi, edukację, wychowanie do życia w społeczeństwie, rozwój emocjonalny,ich codzienne problemy i rozterki. Naprawdę, ciężko się tu doszukać relacji klient- obsługa. Może pora szkołę traktować na zasadzie partnerstwa, współdziałania, wzajemnego szanowania i zrozumienia? Przecież jeden przyświeca nam cel- dobro dziecka. Tak w kwestii podwyżek nadmienię tylko, że opiekunka do małego dziecka to obecnie koszt ok 10 zł za godzinę. (tylko opieka, tylko jedno dziecko, bez wymaganych kwalifikacji i dokumentacji tejże pracy). Godzina praca nauczyciela z całym ogromem obowiązków, pod presją, nadzorem dyrektora, kuratora i rodziców w klasie 25 osobowej wyceniania jest często na 12-19 zł. Złośliwy powie- aż 2 razy więcej? Niezłośliwym pozostawiam to zestawienie do refleksji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)
 5. 18 kwietnia 2019 o 20:28
  Do Piotra :
  Przemawia przez Ciebie typowy liberał, nie liczący się, niestety ze złożonością rzeczywistości edukacyjnej.Szkoła nie istnieje w próżni społecznej tylko między ludźmi.Jaka szkoła, takie społeczeństwo.Bogaci i inteligentni dadzą sobie radę w każdym systemie. Tylko takich jest 10%.Jeśli nie stworzymy w miarę egalitarnego i rozumnego systemu, będzie gorzej niż jest. A co do znp czy innego związku to bym nie demonizowała.Jeśli ich nie będzie, nauczyciele będą na łasce tego czy tamtego decydenta i jak taki człowiek ma uczyć moje i Twoje dziecko asertywności, prawości czy niezależności.No chyba że uważasz, że tępe posłuszeństwo to szczyt osiągnięć współczesnej pedagogiki.Ja nie.Pozdrawiam..
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 6. 19 kwietnia 2019 o 10:04
  Piotr :
  Taka ciekawostka - Pan Kramek z kręgów totalnej opozycji przedstawił jakieś dwa czy trzy lata temu 16 punktowy plan obalenia rządu. W jednym z tych punktów był strajk nauczycieli, czyli akcja czysto polityczna. Czy strajkujący dziś nauczyciele wiedzą tym. Nota bene sam byłem kiedyś nauczycielem i moja pierwsza pensja wynosiła ok. 500 zł za 3/4 etatu (20 lat temu).
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)