Dzisiaj:
Niedziela, 7 sierpnia 2022 roku
Alberta, Anny, Donata, Dorot, Kajetana

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO

30 września 2021 | Brak komentarzy

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zorganizowało konkurs ekologiczny pod nazwą „Upcyclingowe dekoracje ogrodowe” dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Dzisiejsze wydarzenie to finał konkursu ekologicznego, który był przeznaczony dla dzieci przedszkolnych, a także najmłodszych klas szkół podstawowych z powiatu dąbrowskiego. Polegał na wykonaniu dekoracji ogrodowych z surowców przetwarzanych – mówił Lesław Wieczorek.


W konkursie wzięło udział 35 grup. W każdej kategorii nagrodzone zostały prace trzech najlepszych klas oraz grup przedszkolnych w każdej kategorii wiekowej.

Dla laureatów oraz wyróżnionych zostały przygotowane atrakcyjne nagrody w postaci różnych upominków i gadżetów ekologicznych – mówiła Mariola Smolorz.

Po nagrodzeniu laureatów odbyła się akcja sadzenia drzew.

W ramach projektu będziemy dzisiaj nasadzać ponad 500 sztuk drzew, które będą poprawiać jakość naszego środowiska – mówił Lesław Wieczorek.

Współpracujemy przy realizacji projektu, który realizuje Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i przyszliśmy tutaj z młodzieżą właśnie, żeby pomóc w na wsadzaniu tych krzewów i drzew tutaj na terenie zabytkowego parku – mówił Jarosław Boryczka.

Sadzenie drzew to dobra forma zajęć ekologicznych. Młodzież poznaje tajniki prowadzonej gospodarski oraz uczy się szacunku do przyrody.

Tarnowska TV


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)