Dzisiaj:
Poniedziałek, 22 lipca 2019 roku
Wawrzyńca, Marii Magdaleny, Pankracgo

Są już wyniki wyborów w powiecie!

19 listopada 2014 | komentarzy 158

Wraz z napływającymi wynikami są też pierwsze zaskoczenia, o których dotychczas mówiło się tylko nieoficjalnie. Frekwencja w powiecie była dobra, ale na liście radnych zabraknie wicestarosty Roberta Pantery. „Porozumienie Prawicy” ma zły wynik i do rady wprowadza tylko jedną osobę.

Wybory zmieniły też układ sił politycznych w powiecie. W powiecie dąbrowskim oddano 20 206 ważnych głosów.

Przez awarię systemu informatycznego, zupełnie niezależną od powiatu, Powiatowa Komisja Wyborcza straciła dzień pracy. Przedwczoraj  członkowie Komisji do wieczora wyczekiwali w napięciu na wyniki. Nie było sensu spekulować, kto otrzymał mandat, gdyż różnica głosów między niektórymi kandydatami była tak niewielka, że przedwczesne ujawnienie wyników liczonych ręcznie groziło „wpadką”.

Wczoraj Komisja również czekała na wyniki, ale z większą nadzieją, po tym, jak pojawił się nieoficjalny sygnał, że serwery wyborcze są już czynne. Członkowie komisji opuścili jednak budynek starostwa dopiero w godzinach nocnych.

Według „odgórnych” ustaleń, członkowie komisji, po wygenerowaniu wyników przez komputer, musieli je jeszcze przeliczyć ręcznie, gdyż nie ma pewności, że system informatyczny działa jak należy.

Powinny być już wywieszone oficjalne listy osób, które dostały się do rady powiatu nowej kadencji. Taką informację, ze szczegółowym podziałem mandatów według okręgów, można również znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej (protokół z wyborów do rady powiatu).

Niemałym zaskoczeniem są zmiany w radzie.

W radzie powiatu nie zobaczymy Roberta Pantery. To chyba największe zaskoczenie tegorocznych wyborów samorządowych w Dąbrowie.

Porozumienie Prawicy wypadło fatalnie i na listy wprowadziło tylko jednego radnego – Andrzeja Urbanika (w okręgu nr 3). „Odpadł” zatem dotychczasowy wicestarosta – jedyny poseł na sejm z Dąbrowy Tarnowskiej, który teraz nie zostanie nawet radnym.

Mandatu nie otrzyma też jeden z młodszych radnych w powiecie, nadzieja tego ugrupowania – Paweł Lechowicz. Radny młodego pokolenia zapowiadał się dobrze (był nawet przez chwilę dyrektorem dąbrowskiego szpitala), ale wyborcy nie obdarzyli zaufaniem Porozumienia Prawicy.

Jak przedstawia się teraz podział mandatów według ugrupowań politycznych?

PiS zdobyło aż sześć mandatów, PSL – tylko o jeden mniej, Niezależni otrzymali trzy, Wspólnota Samorządowa – dwa, a Porozumieniu Prawicy przypadł tylko jeden mandat.

Pewnikami tych wyborów, i co do tego nie ma żadnego zaskoczenia, byli: lider PiS Wiesław Krajewski i starosta Tadeusz Kwiatkowski (PSL). Obaj otrzymali duże poparcie. Na listach „wybrańców” społeczeństwa znalazła się też dotychczasowa przewodnicząca Barbara Pobiegło, w poprzedniej kadencji – jedyna kobieta w radzie. Teraz to się zmieni, bo do rady weszły jeszcze trzy kobiety. 

Zmienia się również układ sił w powiecie.

Czarnym koniem” wyborów do rady miejskiej stało się ugrupowanie Krzysztofa Kaczmarskiego, które – pod względem liczby radnych – wyprzedziło dotychczasowego lidera wyborów – Wspólnotę Samorządową. Słaby wynik PiS – u w radzie miejskiej nijak się ma do powiatu. Tutaj PiS osiągnęło najlepszy wynik, i co za tym idzie – otrzymało największą liczbę mandatów (sześć). Ale w nowej kadencji nie będzie już obradował jeden z mocniejszych radnych Lesław Wieczorek.

Na drugim miejscu znalazło się –  PSL, z pięcioma mandatami. To nie jest zaskoczenie zważywszy na to, że – pod pewnymi względami – wyborcy stawiają na „status quo” i głosują na „wypróbowanych” kandydatów. W samorządach Polskie Stronnictwo Ludowe jest wciąż mocne, a jego udział – duży.

Ugrupowanie Krzysztofa Kaczmarskiego wprowadziło do rady (razem z nim) trzy osoby, ale tylko Kaczmarski jest „starym” nowym radnym.

Ugrupowanie burmistrza Stanisława Początka zaś zdobyło dwa mandaty. „Jedynką” jest tu nowa twarz – dr Anna Jastrzębiec – Witowska, która prowadziła przed wyborami, na forum Kuriera, polemikę z czytelnikami.

Porozumienie Prawicy ma teraz tylko – jak już pisaliśmy – jednego przedstawiciela – dotychczasowego wiceprzewodniczącego, Andrzeja Urbanika.

Z rady „odpadło” tylko pięciu radnych: Kazimierz Drożdżowski i Marian Gajda (Wspólnota Samorządu Powiśla Dąbrowskiego), Robert Pantera i Paweł Lechowicz (Porozumienie Prawicy) oraz Lesław Wieczorek (PiS).

Nowe twarze, to: była dyrektor ZSP 1 dr Marta Chrabąszcz i Barbara Łuszcz (PiS), prezes Spółdzielni Mieszkaniowej i kandydat na burmistrza Krzysztof Kaczmarski, wspomniana już Anna Jastrzębiec – Witowska (Wspólnota Samorządu Powiśla Dąbrowskiego) oraz Paweł Drożdż (PSL).

Na pierwszej sesji w tej kadencji dowiemy się, kto zostanie starostą.

Ula Skórka

RADNYMI POWIATU DĄBROWSKIEGO ZOSTALI WYBRANI:

Z OKRĘGU WYBORCZEGO NUMER 1

z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL
KWIATKOWSKI TADEUSZ (oddanych 743 ważnych głosów)
DROŻDŻ PAWEŁ (oddanych 280 ważnych głosów)

z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość
KRAJEWSKI WIESŁAW (oddanych 629 ważnych głosów)
CHRABĄSZCZ MARTA (oddanych 298 ważnych głosów)

z listy nr 13 KWW Wspólnota Samorządu Powiśla Dąbrowskiego
JASTRZĘBIEC-WITOWSKA ANNA ELŻBIETA (oddanych 152 ważnych głosów)

z listy nr 14 KWW Niezależni Powiśle Dąbrowskie
KACZMARSKI KRZYSZTOF MACIEJ (oddanych 397 ważnych głosów)

Z OKRĘGU WYBORCZEGO NUMER 2

z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL
BIGOS BOGDAN JÓZEF (oddanych 527 ważnych głosów)

z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość
SZAJOR MARIAN JÓZEF (oddanych 772 ważnych głosów)
KĄDZIELAWA ROBERT JERZY (oddanych 271 ważnych głosów)

z listy nr 13 KWW Wspólnota Samorządu Powiśla Dąbrowskiego
POBIEGŁO BARBARA MARIA (oddanych 801 ważnych głosów)

z listy nr 14 KWW Niezależni Powiśle Dąbrowskie
MISIASZEK JÓZEF (oddanych 439 ważnych głosów)

Z OKRĘGU WYBORCZEGO NUMER 3:

z listy nr 1 Komitet Wyborczy PSL
BĄCZEK JERZY JANUSZ (oddanych 560 ważnych głosów)
OŻÓG ŁUKASZ KAZIMIERZ (oddanych 594 ważnych głosów)

z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość
BRYK KRZYSZTOF (oddanych 551 ważnych głosów)
ŁUSZCZ BARBARA (oddanych 326 ważnych głosów)

z listy nr 14 KWW Niezależni Powiśle Dąbrowskie
KOPIA MAREK (oddanych 257 ważnych głosów)

z listy nr 15 KWW Porozumienie Prawicy
URBANIK ANDRZEJ IGNACY (oddanych 406 ważnych głosów)

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 19 listopada 2014 o 10:11
  Nieważne :
  Wybory należy powtórzyć ! Takie jaja jak się dzieją z systemem informatycznym to jest Białoruś !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 33)
 2. 19 listopada 2014 o 10:12
  do tych co nie byli na wyborach :
  sprawdzcie sobie bo moze jednak byliscie ;-)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 32)
 3. 19 listopada 2014 o 11:07
  Obiektywna :
  Niezależnemu portalowi nie przeszło przez klawiaturę że wybory w powiecie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Niezależność pogubiła się albo szalenie tendencyjna.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -19 (w sumie : 51)
 4. 19 listopada 2014 o 11:08
  e-Kurier Dąbrowski :
  Do "Obiektywnej": Cytat z opublikowanego wyżej tekstu: ..."Słaby wynik PiS – u w radzie miejskiej nijak się ma do powiatu. Tutaj PiS osiągnęło najlepszy wynik, i co za tym idzie – otrzymało największą liczbę mandatów (sześć)..." Rozumiemy, że nasza autentyczna niezależność bardzo boli wiele środowisk (od prawa do lewa), ale wypadałoby zachować minimum obiektywizmu, obierając sobie taki pseudonim... Serdecznie Panią pozdrawiamy.
  VN:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +29 (w sumie : 43)
 5. 19 listopada 2014 o 11:14
  moja kochana Dąbrowa :
  Zanim zaczną się takie zwyczajne w Dąbrowie anonimowe bluzgi na wszystkich, plucie jadem i różne chamskie oskarżenia to chciałbym przypomnieć że jeszcze nietakdawno ci co tu bluzgają przychodzili codziennie do kościoła bo było przygotowanie do przyjęcia obrazu i relikwi. Kościół pękał w szwach Wszyscy się spowiadali i pod obrazem zachowywali jak należy. Przed ekranem komputera zachowują się jak sfrustrowani nienawistnicy gotowi rozszarpać każdego bo są anonimowi i sprawia im to przyjemność. Tak ma wyglądać katolicyzm po Dąbrowsku? Strasznie to przykre...... A teraz z tego miłosierdzia dajcie mi minusy. no, dalej!!!!! trzeba sobie ulżyć i popluć jadem. Nie wiem czy gdzieś jeszcze są tacy ludzie jak tu i nie wiem jak żyją pośródnich ci dobrzy, wspaniali bo wciąż ich przecież nie brakuje. To tylko takie refleksje powyborcze mnie naszły......... Będę wdzięczny jak mnie za to nie ukamienujecie:):):)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +43 (w sumie : 57)
 6. 19 listopada 2014 o 11:15
  wątpiący :
  To nie były wybory , to był kabaret(kiepski). WYBORY NALEŻY POWTÓRZYĆ.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 32)
 7. 19 listopada 2014 o 11:17
  milka :
  O Boże! Znowu Kądzielawa i Krajewski, dziękuje, wyprowadzam się z tego grajdołu
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 47)
 8. 19 listopada 2014 o 11:21
  milka :
  przecież na ulotkach było wyraźnie napisane: "Czas na zmiany!"
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)
 9. 19 listopada 2014 o 11:26
  kk :
  Wybory musza byc powtorzone!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 32)
 10. 19 listopada 2014 o 11:37
  dexter :
  Początek ,Kwiatkowski i Pantera. Ten ostatni już wyleciał czekamy dalej jak się potoczy. W sumie Pantera czy byłby czy nie i tak tylko robił tło...(nie najładniejsze) .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +25 (w sumie : 37)
 11. 19 listopada 2014 o 11:55
  milka :
  moja kochana Dabrowo: ja jestem katolikiem więc żadne prawa mnie nie obowiązują ;)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 21)
 12. 19 listopada 2014 o 11:56
  abcv :
  Szkda Wieczorka. Chyba jedyny ktory miał jakikolwiek kontakt z wyborcami w czasie trwania kadencji a nie tylko przed wyborami. Z drugiej strony witamy świetną babkę- dr Chrabąszcz!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -20 (w sumie : 42)
 13. 19 listopada 2014 o 11:57
  xd :
  ja jestem zadowolona z wyniku
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 20)
 14. 19 listopada 2014 o 12:14
  happy :
  Nie ma Pantery oj oj . Radosna nowina :) mamy nadzieje że ten pan nie dostanie ciepłej posadki w szkolę , tylko zapisze się do urzędu pracy jako bezrobotny :) Szkoda że psl ma aż takie poparcie. Nadzieja w tym że Panowie z PIS wejdą w koalicję z Panem Kaczmarskim . Pytanie do pana Krajewskiego - głosowałem na Pana , i na kogo mam teraz głosować ? niech się Pan opowie tak jak to zrobili pozostali kandydaci na Burmistrza. Ale jeżeli PSL ma być w koalicji z Panem Kaczmarskim to my wyborcy prosimy o taką informację , wtedy oddajemy głosy dla Pana Początka. Z całym szacunkiem do czytelników E-Kuriera ale 2 kadencji Starosty Pana Kwiatkowskiego nie zdzierżę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 33)
 15. 19 listopada 2014 o 12:25
  do Redakcjj :
  ile było nieważnych głosów ?????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 17)
 16. 19 listopada 2014 o 12:36
  nowy pis :
  Co ja widzę - Szczucin będzie reprezentować kwiat miejscowej inteligencji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 17)
 17. 19 listopada 2014 o 12:46
  do Redakcji :
  ja się przyłączam do pytania - jeżeli to będzie możliwe to jeszcze jaki to jest procent w stosunku do ogólnej liczby głosujących. Oczywiście chodzi o głosowanie do Rady Powiatu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 8)
 18. 19 listopada 2014 o 13:11
  marko :
  No cóż... ciekawie się nam zrobiło. Jedyna naturalna koalicja do Niezależni-PIS w radzie gminy i powiatu!:))) Wreszcie jest pole na zmiany w DT! Thx GOD! Żegnamy zieloną koniczynkę i burmistrza Początka. Potwierdzam pytanie 14. od happy: Czy mamy głosować na Kaczmara w II turze?? Może lepiej jak będzie starostą. Początek już jest bezradny bo większość w Radzie Gminy ma Niezależni-PIS i Pan Buśko, jako ostatni sprawiedliwy i nadradny d/s wykrywania wałków:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 26)
 19. 19 listopada 2014 o 13:45
  ida :
  A co bedzie jak koalicję w powiecie zawiąże PSL+Wspólnota i Niezależni. Jak postapi Kaczmarski? jak to się odbije na koalicji w Gminie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 13)
 20. 19 listopada 2014 o 14:02
  rolnik :
  NOł, nie wierzę,NOŁ, że my FRAJERZY, rolnicy,ludzie najbardziej pracujący FIZYCZNIE zagłosowaliśmy na lewicowo- prawicowo-centralny PSL!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 20)
 21. 19 listopada 2014 o 14:07
  Przeciek :
  W okręgu pierwszym nieważnych głosów było prawie 1200, drugim około 900 a trzecim 1100.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 13)
 22. 19 listopada 2014 o 14:09
  Pila :
  Ale ludzie z PiSem nikt nie wejdzie w koalicje! A w niezaleznych startowali ludzie Kwiatkowskiego!jedynie Kaczmarski im zostal ale domyslcie sie co on moze sam- jedno wielkie G!Wiekszej porazki Krajewski chyba nigdy nie mial! Nigdzie nie maja wiekszosci!!!!!!I to jest najlepsze co moze byc! Ja w ogole nie wiem jak ktos taki moze jeszcze startowac w wyborach:/
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 26)
 23. 19 listopada 2014 o 14:10
  Koala :
  A czemu redakcja nie napisze ze NAJWIEKSZA liczbe glosow ze wszystkich kandydatow uzyskal Kwiatkowski!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -13 (w sumie : 25)
 24. 19 listopada 2014 o 14:46
  franek :
  Kaczmarski na burmistrza.Dąbrowiacy pokazali co myślą o duecie POCZĄTEK i MINORCZYK(wynik tego pana mówi sam za siebie).20 lat panoszenia się WYSTARCZY!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 30)
 25. 19 listopada 2014 o 14:51
  Pamela :
  Teraz wiem dlaczego dyrektorzy szkół nie mają oporów w startowaniu z listy Początka. Z tą ilością głosów jakie uzyskali tj. poparciem wśród rodziców, żaden najprawdopodobniej nie wygrałby konkursu na Dyrektora. Dlatego kandydowanie nic nie boli a przynajmniej zapewni się sobie stołek. Aha jeszcze jedno. Ciekawym wynikiem może pochwalić nasz z-ca Burmistrza Pan Minorczyk. Dostał aż 60 głosów na ok. 8100 oddanych głosów. No to ma czym się chłop pochwalić!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +26 (w sumie : 28)
 26. 19 listopada 2014 o 14:53
  rolnik :
  do przeciek: naprawdę?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 27. 19 listopada 2014 o 15:20
  ja :
  Naród niecytaty, niepisaty. PSL wygrało, bo wiara skreślała na pierwszej stronie "broszury". "Góra" coś wspomina o powtórzeniu wyborów do powiatu i sejmików bo za dużo jest głosów nieważnych. Właśnie przez nieprzytomnych.Jeśli to okaże się faktem, to wszystko się zmieni.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)
 28. 19 listopada 2014 o 15:21
  elizabeth :
  Śmiem twierdzić że te nieważne to sfałszowane
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 22)
 29. 19 listopada 2014 o 15:53
  mieszkanka :
  jak i gdzi mozna sprawdzic czy ktos nie zaglosowal za mnie w dniu wyborow nie bylo mnie w dabrowie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 30. 19 listopada 2014 o 15:54
  jijiji :
  Z Panem Poczatkiem da sie zalatwic wszystko bez problemowo a z Kaczmarskim nic sie nie da zalatwic tak sie zajmie Gmina jak spoldzielnia bardziej pilnuje lokalu nad sparem
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 40)
 31. 19 listopada 2014 o 15:56
  śmiech na sali :
  Na wszystkie listy we wszystkich okręgach wyborczych oddano ogółem głosów ważnych 20 206+ok.3.200 daje nam ok. 23500 głosów!!! Czyli coś śmierdzi ok.15% głosów nie ważnych było!!!Pewnie nie ważne były na wszystkich tylko nie na PSL :-)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 28)
 32. 19 listopada 2014 o 16:29
  Monika :
  A jak myślicie kto zostanie Starostą ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 33. 19 listopada 2014 o 16:36
  Włodek :
  No to robi się ciekawie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 34. 19 listopada 2014 o 16:46
  czas na zmiany :
  Czas na zmiany, czas na zmiany – jak w transie powtarzają wszyscy/nie wiadomo-wiadomo za kim ?/ Jakich zmian oczekują mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej ? – może jakiś przykład – proszę bardzo – kilka . Czego zapewne oczekują: 1/- żeby pod urzędem gminy zlikwidować parkingi i wygodną kostkę – przywrócić trawę –będzie zielono jak dawniej, 2/- halę sportową zlikwidować – zasiać trawę , w zimie dzieci na nartach będą jeździć –sport to zdrowie, 3/ basen, ależ po co basen – dzieci niech mają krzywe kręgosłupy – wędkarze będą ryby łowić , a na święta będą karpie , 4/- na Westerplatte zlikwidować kostkę i parkingi – przywrócić ścieżki błotne – jakież urozmaicenie będzie ,- 5/ strefa w Morzychnie –po co , grunt dzierżawią rolnicy, niech tak zostanie-po co koszty na uzbrojenie terenu, takie ekstrawagancje 6/-obwodnica – no to już przesada, mieszkancy Warszawskiej,Rynku, Piłsudskiego z okien oglądają przejeżdżające TIRY i cieszą się, że DT to taka wielka metropolia. Może ktoś ma inne pomysły. W dwa tygodnie jakże wiele można zdziałać. Czy na takie zmiany czekamy????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 25)
 35. 19 listopada 2014 o 16:59
  żenada :
  Jednym słowem koniczyna zrobiła wszystkich.... ale ci ludzie są głu..i jak można było głosować na koniczynę :(
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 19)
 36. 19 listopada 2014 o 17:26
  xyz :
  Faktycznie Minorczyk dostał tylko 60 głosów?. To mam nadzieję, że jakby Początek został Burmistrzem - w co nie wierzę - to mam nadzieję, że złoży dymisję z zastępcy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 19)
 37. 19 listopada 2014 o 17:29
  do ww :
  PSL to jeden wielki przekręt. W fałszowaniu i oddawaniu się za stołki są MISTRZAMI świata. Dojijijiji: To chyba ty tak wszystko załatwiasz u Początka, bo najczęściej u Początka dostaje się skierowanie do Minorczyka, a ten bez większych skrupułów daje ci stek bzdur zamiast zalatwienia sprawy. Co ci mógł dawać Kaczmarski jak nie był burmistrzem? No co? Jak będzie miał do dyspozycji budżet gminy, to wtedy będzie coś miał do dysponowania. A w jaki to sposób Kaczmarski rozwalił SP.Mieszk.??? Macie fotki sprzed jego prezesury? To sobie porównajcie... A kto wszystkie urzędy i szkoły poodłączał od ciepłowni, żeby blokom dowalić większe opłaty? Może Kaczmarski??? Ludzie patrzcież realnie trzeźwymi oczami a nie dajcie się wpuszczać w maliny urzędasom gminnym którzy oczerniają Kaczmarskiego, bo się boją o własne d..y. Nie bójcie się, jak Kaczmarski zostanie Burmistrzem, to tak od razu się mścił nie będzie. On nie ma tej natury,co niektórzy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 27)
 38. 19 listopada 2014 o 17:32
  uwazny :
  Do Koala najwięcej głosów otrzymała Barbara Pobiegło - 801 , potem Marian Szajor - 778 ,a Tadeusz Kwiatkowski - 743 .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 10)
 39. 19 listopada 2014 o 18:24
  do mieszkanka :
  piszesz podanie do właściwego wójta/burmistrza/prezydenta miasta z prośbą o prawo wglądu do spisu wyborców, uzasadniasz że podejrzewasz iż ktoś zagłosował za ciebie a na wyborach nie byłeś i moim zdaniem powinni ci udzielić zgody. Podstawy prawnej owszem nie ma, ale są dwa argumenty za: 1. wyborcy mają prawo wglądu do spisu przed wyborami, w celu weryfikacji prawdziwości swoich danych osobowych, więc wnioskując per analogiam powinni mieć dostęp również i po wyborach; 2. nigdzie to zakazane expressis verbis nie jest, w ustawie jest zdaje się jedynie mowa o tym, kto te makulaturę przechowuje ale nie ma mowy o zakazie dostępu. A skoro tak, to powinni pozwolić. Pewnie łatwo uzyskać coś takiego nie będzie, ale IMHO jest to możliwe i legalne.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 6)
 40. 19 listopada 2014 o 18:41
  mietek :
  Niech się PSL cieszy z poparcia. Niech dziękują za głosy i niewiedzę starszym ludziom .Staruszkowie nie czytając stawiali X na pierwszej liście i tak wzrosło poparcie dla PSL
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 14)
 41. 19 listopada 2014 o 18:46
  PanCogito :
  Z PiS w DT nikt nie wejdzie w koalicje. Karty sa juz w powiecie rozdane. Stolki na nastepna kadencje juz maja swoich wlascicieli. Twarze PiS-u w DT sa fatalne. Wizerunkowo wygladaja gorzej niz twarze partii arbuzowej. Jesli macie czas to poczytajcie, dlaczego w DT bardzo trudno zmienic istniejacy uklad:
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 17)
 42. 19 listopada 2014 o 18:50
  milka :
  Wszystkie oddane głosy na Krajewskiego to powinny byc niewazne :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -10 (w sumie : 24)
 43. 19 listopada 2014 o 18:56
  XXX :
  Jak ktoś mógł głosować na tych wiejskich chłopków z PSL, przecież to same buraki są!!!!!!!! Wstyd! PSL jest najgorsze ze wszystkich partii! Ludzie zacznijcie myśleć samodzielnie! ŻENADA! :/
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 25)
 44. 19 listopada 2014 o 19:20
  tutejszy :
  Ale jaja, skoro Pan Początek nie będzie miał większości w Radzie (jak ktoś wcześniej napisał koalicja niezalezni+pis+alternatywa) to na niego nie zagłosuję. W obecnej kadencji widzieliśmy na przykładzie Szczucina co znaczył Burmistrz bez poparcia Rady i jakie wojny tam toczyli. Ja nie chcę żeby ucierpiała na tym nasza gmina no i my. Przemyślcie to
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 29)
 45. 19 listopada 2014 o 20:08
  bik :
  Panie starosto Kwiatkowski- gratulacje. Kolejnych udanych dla powiatu czterech lat.Powtórz Pan obecną koalicja i git.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -15 (w sumie : 41)
 46. 19 listopada 2014 o 20:12
  Vbc :
  Rozumiem, że wybory fałszowało wszystkie 8-9 osób z komisji a mąż zaufania im przyklaskiwał. Posiedzielibyście w komisji, jak to fajnie jest w nocy liczyć głosy, to byście inaczej mówili. Oczywiście, nie za darmo członkowie komisji to robią, ale wylewanie wiadra pomyj i oszczerstw to jest żenada.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 22)
 47. 19 listopada 2014 o 20:58
  co :
  kwiatkowski i spółka to jest dopiero mafia jak nowotwór złośliwy z przerzutami
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 38)
 48. 19 listopada 2014 o 21:49
  koko :
  Radną została M.Chrabąszcz.Jej wygórowane aspiracje o sobie doprowadziły do rozbicia LO NR1. Współczuję Staroście wiedząc do czego jest zdolna!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 41)
 49. 19 listopada 2014 o 22:11
  do koko :
  "rozbite LO"? z tego co sie orientuje dalej funkcjonuje i ma sie dobrze, dobrze ze juz Pani 14 tam nie rzadzi, bo jedyne co potrafila zrobic to zatrudnic swoja coreczke, pozal sie boze matematyczke i po utracie stolka ironicznie sie wypowiadac o p. Chrabaszcz . Proponuje wiec przestac sie obrazac nawzajem, tylko cieszyc sie ze odpadl wszystkowiedzacy w kazdej dziedzinie Pantera i paru innych mu podobnych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 27)
 50. 19 listopada 2014 o 22:29
  Koszykarz :
  Popatrzcie ile głosów nazbierał wuefista "polityk" z LO. Wstyd!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 22)
 51. 19 listopada 2014 o 22:36
  porażaka :
  Sukces brak pana Pantery , Największa porażka psl u władzy. Czy ten kto na nich głosował wiedział jakie zło czyni ? Znowu będą afery , reorganizacja pracy w szpitalu setki do zwolnienia ( i to tych co głosowała to ten twór ) znowu kumoterstwo, ech brak słów. Ludzie co-wyście uczynili ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 29)
 52. 19 listopada 2014 o 23:11
  Ala :
  Ale pacholki Krajewskiego wpisuja glupoty ma tym forum:) ale coz jak sie tyle wydalo ma kapanie i nic sie z tego nie bedzie mialo to tak juz jest:) to jest partia zepsuta do szpiku kosci:) do uwazny- pozostali sa spoza Dabrowy:) w Dabrowie najwiecej mial Kwiatkowski- gratulacje- oby Pan dalej tak ignorowal PIS jak do tej pory i bedzie wszystko ok:)chyba moge juz napisac owocnych kolejnych 4 lat Starosto!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -9 (w sumie : 43)
 53. 19 listopada 2014 o 23:16
  Lola :
  Do tutejszego: a popytaj chlopie tych ludzi z niezaleznych i jak ty to nazwales alternatywy czy ktorykolwiek wejdzie w koalicje z pisem to sie przekonasz czy ktokolwiek wejdzie w ta koalicje! Z Pisem w koalicje moj drogi w dabrowie nikt nie wejdzie:) i wcale sie im jakos nie dziwie - ale wkoncu maja na uwadze dobro gminy!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 19)
 54. 20 listopada 2014 o 07:05
  mama :
  a ja bez żadnej zawiści gratuluje pani Ani Jastrzębiec, życzę sukcesów i trzymam kciuki:):)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 23)
 55. 20 listopada 2014 o 08:29
  dąbrowianin :
  Przyglądając się osobom wchodzącym w skład rady gmin czy powiatu jestem przeciwny twierdzeniu, że wygrał PiS, PSL czy inne ugrupowanie. Wyborcy zdecydowanie głosowali na ludzi a nie na ich partię co widać po nowych osobach. Ludzie mają dość partii bo wystarczająco dużo mówi się o różnych przekrętach jak nie w PiS, to w PO czy PSL. Wyborcy patrzyli więc w tej naszej małej społeczności na to, czy dany kandydat wniesie coś nowego czy nie. Może przez sposób liczenia głosów do rady powiatu nie widać tego jeszcze jednoznacznie ale są tego pewne objawy właśnie w postaci dość znacznej ilości nowych twarzy które w polityce jak dotychczas nie zawsze się wykazywały. Widzimy jednak w nich potencjał...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 24)
 56. 20 listopada 2014 o 09:22
  abc :
  Jestem zadowolony z wyborów chociaż widziałbym w powiecie Pawła. Lechowicz i Adrian Janas tacy młodzi i ambitni powinni zawsze mieć miejsce w radzie. Brawo Paweł Drożdż. Wielcy przegrani Pantera, Krajewski(burmistrz), Wieczorek
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 25)
 57. 20 listopada 2014 o 09:33
  do dąbrowianin :
  piszesz "Może przez sposób liczenia głosów do rady powiatu nie widać tego jeszcze jednoznacznie ale są tego pewne objawy właśnie w postaci dość znacznej ilości nowych twarzy które w polityce jak dotychczas nie zawsze się wykazywały. Widzimy jednak w nich potencjał..."W których to osobach widzisz ten potencjał?!Bo ja w ŻADNEJ!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 11)
 58. 20 listopada 2014 o 10:42
  dąbrowianka :
  zgadzam się ze zdaniem, że głosowaliśmy na konkretnych ludzi,często nowych, nie na partie, chcemy by w końcu coś się zmieniło w tym mieście i powiecie. Moim zdaniem wybory do powiatu powinny odbywać się na takich samych zasadach jak do rady gminy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 59. 20 listopada 2014 o 12:17
  e :
  dobre wyniki
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 10)
 60. 20 listopada 2014 o 12:23
  chore :
  Jak strosta ma być ten sam (Boże miej nas w opiece ) to niech Pan Początek zostanie Burmistrzem , bo jak nie ma koalicji z Panem Kaczmarsk to niech ten Pan bedzie tylko radnym rucha..m przez psl
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 17)
 61. 20 listopada 2014 o 12:59
  gajowy :
  mama ...Twoje zachwyty nad tą panią są chyba na wyrost...nie poznałam jej z jakiejkolwiek działalności społecznej w Dąbrowie ,inicjatyw ,pomijając udział w wyborach również, aktywności w organizacjach politycznych i społecznych także.Po raz pierwszy nazwisko zobaczyłam na ulotce wyborczej.Pozostaje faktycznie "trzymać kciuki"
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 62. 20 listopada 2014 o 14:58
  dąbrowianka :
  ludzie porównajcie tylko jak z ludźmi rozmawia pan Kaczmarski a jak ich traktuje pan Minorczyk, którym przy każdej trudniejszej sprawie wyręcza się obecny burmistrz
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 15)
 63. 20 listopada 2014 o 14:59
  dąbrowianin :
  Potencjał widzę w osobach na które głosowałem i które miały duże poparcie od innych wyborców. Skoro nie widziałbym potencjału, to nie głosowałbym przecież na te osoby. Oczywiście mogłem się pomylić, ale to zweryfikuje czas. Wybór jednak jako mieszkaniec POWIŚLA musiałem dokonać jak każdy z nas i dokonałem... Już jest po wyborach wiec teraz, nam wyborcom, pozostaje dopilnować aby wybrani pamiętali swoje obietnice... NIE MA SENSU TYLKO NARZEKAĆ !!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 12)
 64. 20 listopada 2014 o 15:11
  do-Koala :
  Najwięcej głosów otrzymała Pani POBIEGŁO 801 głosów -gratulacje !!! -a nie PAN Kwiatkowski 743 głosy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 19)
 65. 20 listopada 2014 o 15:28
  px :
  Mam pytanie czy kiedyś będzie zmiana w powiecie lidera PIS-u,bo partia zacna i potrzebuje człowieka wartościowego,pozbawinego arogacji i cynizmu!!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 19)
 66. 20 listopada 2014 o 15:48
  tyujx :
  Boże, proszę Cię, żeby tylko Kwiatkowski nie został znowu starosta . Uchroń Boże biedny powiat przed tym człowiekiem. Amen.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 29)
 67. 20 listopada 2014 o 16:26
  Koala :
  Do do koala: albo jestes z PISu albo cos jest z Toba cholpie nie tak:) pisalem wylacznie o gminie Dabrowa Tarnowska ale widocznie ciezko Ci to ogarnac:) w gminie DT Kwiatkowski mial najwiecej! A jak nie wiesz to sie doingormuj od wlasciwych osob:) na szczescie Bog uchronil powiat przed Krajewskim, Ciesielczykiem i spolka i za to bede dozgonnie wdzieczny:)Chwala Ci Panie Boze:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 68. 20 listopada 2014 o 17:42
  abc :
  Boże niech Kwiatkowski zostanie starostą bo potrzebny nam uczciwy człowiek na tak ważnym stanowisku. Po drugie ma najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów to trzeba docenić. Na pewno nie Krajewski gdyby ludzie go chcieli zostałby burmistrzem. Po 30 mozna też wybrać Kaczmarskiego ale on zostanie burmistrzem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 24)
 69. 20 listopada 2014 o 17:52
  Anonim :
  boże uchowaj przed tyujx , co ty człowieku reprezentujesz, masakra
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 70. 20 listopada 2014 o 17:54
  Anonim :
  boze uchowaj przed tyujx
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 12)
 71. 20 listopada 2014 o 19:43
  młody :
  Mam pytanie...jak starostą zostanie P.Kwiatkowski czy doradcą zostanie dotychczasowy doradca,który chyba jest emerytem ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 17)
 72. 20 listopada 2014 o 20:14
  Karol :
  Czy ktoś jest ciekaw jak kształtowały się głosy w wyborach do rady Gminy Dabrowa Tarnowska dla poszczególnych kandydatów. Może można to gdzieś zobaczyć ,Dajcie namiary. Proszę :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 4)
 73. 20 listopada 2014 o 20:28
  Greogre :
  widzę, że ulica Oleśnicka pracuje:))) Pozdrawiamy :D PS. Was zielone chłopaki już politycznie nie ma w tej kadencji :D:D:D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 10)
 74. 20 listopada 2014 o 21:43
  kasia :
  Gratulacje dla Pani Pobiegło,jest wspaniałą kobietą ,jest osoba bardzo mądrą potrzebną w powiecie .ponieważ nie rzuca słów na wiatr (stara się aby cos zrobic dla naszego powiśla a nie tak jak inni tylko obiecywać).Sprawdziła sie w przeszłej kadencji i dlatego zawierzyliśmy jej kolejny raz oddając na nią głos.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 18)
 75. 20 listopada 2014 o 21:56
  Ala :
  Do GREGORE: z tego co zauwazylem to PIS nie ma juz czego szukac:) napisz mi Gregore jak to jest byc tak upodlonym przez Kwiatkowskiego bo zapewne jestes z PISu to wiesz cos ma ten temat:) hahaha myslisz ze bedzie Wam sie teraz smial w twarz?? Bo na na jego miejscu nie odmowilbym sobie tej przyjemnosci:) hahaha
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 10)
 76. 20 listopada 2014 o 22:01
  Pan F :
  A co teraz bedzie z PISem?? Czyzby najodpowiedniejszym przyslowiem dla tych panow bylo: dzieci i ryby glosu nie maja:) brawo na wszystkich ktorzy na nich nie glosowali:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 77. 20 listopada 2014 o 22:12
  mietek :
  Niestety drodzy forumowicze zawiązał się nam nowy UKŁAD w DT : Krajewski Buśko Kaczmarski - to już potwierdzone. Czyli jednak ludzi są skłonni do największych upodleń (koalicja z Wiechem) żeby zdobyć władzę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 23)
 78. 20 listopada 2014 o 22:19
  Gigi :
  A skad masz informacje o takim ukladzie??I co bedzie z tym ukladem jak jednak wygra Poczatek??ja mam potwierdzona informacje ze nawet jezeli w radzie gminy taki uklad powstal to w powiecie nie ma na to szans bo jedynym radnym ktory sie na taki uklad moglby zgodnie jest Kaczmarski - a co on sam moze??
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 17)
 79. 20 listopada 2014 o 22:22
  tomek :
  Drogi "mietku" uważam, że lepiej upodlić się z Wiechem niż ze Stachem. Wiechu przynajmniej rozumie swoje błędy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 22)
 80. 20 listopada 2014 o 22:32
  tt :
  jak wygra P.Początek to Rada ustali Mu wynagrodzenie 1780zł brutto
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 23)
 81. 20 listopada 2014 o 22:50
  mila :
  Trwa walka o władzę w gminie .Szkoda,że dąbrowianie nie widzą ile dla tego miasta zrobił Początek,ile pozyskał pieniędzy z UE, jak zmieniła się Dąbrowa.Inwestował w miasto a nie we wsie.I tak mu się dąbrowianie odpłacają!Pisowcy działają jak jakaś sekta .Przed wyborami chodzili po domach, blokach i żebrali o głosy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 30)
 82. 20 listopada 2014 o 23:01
  Greogre :
  GiGI- Czekam zatem na ten śmiech ale chyba rozpaczy przez słomę z butów :D:D:D Mam nadzieje, że napiszesz coś za 24h :D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 7)
 83. 20 listopada 2014 o 23:07
  Gigi :
  Mysle ze niedlugo sie doczekasz:) a jak juz sie doczekasz to poprosze o Twoj nr tel to zadzwonie i Ci sie osobiscie w twarz zasmieje:) ok???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 5)
 84. 20 listopada 2014 o 23:09
  Anonim :
  Brawo Tomek. Masz świętą rację!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 8)
 85. 21 listopada 2014 o 00:23
  tomku ..... :
  Jeśli publicznie twierdzisz, że "Wiechu przynajmniej rozumie swoje błędy." to najwyraźniej musisz zmienić dostawcę bo sprzedaje Ci jakieś badziewie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 10)
 86. 21 listopada 2014 o 00:48
  igig :
  do gigi:) taka rada na przyszłość - zmień informatorów od "potwierdzonych informacji"
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 87. 21 listopada 2014 o 01:37
  Gigi :
  Info potwierdzone u zrodla:) I moge Ci nawet wiecej napisac - koalicja w powiecie jest podpisana- wiem bo widzialem na wlasne oczy:) I co lyso Ci???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 10)
 88. 21 listopada 2014 o 04:39
  Pudel :
  Do tomek: kto rozumie swoje bledy- mozesz jeszcze raz napisac bo jakos nie jestem w stanie tego pojac:) Krajewski z Ciesielczykiem zaszczul cala Dabrowe!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 17)
 89. 21 listopada 2014 o 06:55
  abc :
  Pudel i co im to dało Krajewski porażka w dąbrowie Ciesielczyk w Tarnowie. Gratulacje dla wygranych. Powodzenia p.Kaczmarski
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 14)
 90. 21 listopada 2014 o 11:45
  Nicky :
  A "Odurzony" Ciesielczyk jak tam? Przekroczył kolejny próg? Jeśli nie, to pracy pewnie nie zabraknie, mocodawcy nabrali wiatru w żagle i nie tylko tam, " obsmarujmy kolejnych... tak szybko odchodzą.."
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 9)
 91. 21 listopada 2014 o 12:30
  Greogre :
  GiGI, Tak mam nadzieje ze nie spuchniesz:) Kaczmar jak przegra II ture to startosta jak wygra wchodzi Kita. Przewodniczacy i Vice dla PISu... dziekuje, pozdrawiam:D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 11)
 92. 21 listopada 2014 o 13:06
  Julka :
  do Kasi.... czy to nie aby ty ciociu Basiu sama o sobie te komplementy?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 93. 21 listopada 2014 o 13:42
  ciocia basia :
  Ach jaka jestem wspaniała, jak dobrze i kompetentnie rządzę, że aż strach. A swoją drogą cwana baba
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 94. 21 listopada 2014 o 14:14
  Gigi :
  Do George: jak nie wierzysz to idz do starosty to jak bedziesz bardzo mily to pokaze Ci podpisana koalicje:) ja moge Ci nawet wiecej napisac ze jest ich w sumie 10:) I zaden z nich nie ma szans zeby byl z Krajewskim:) a jak nie wierzysz to sie wkrotce przekonasz:) zostaw nr tel to zadzwonie do Ciebie po radzie powiatu ktora ma byc w czwartek:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 95. 21 listopada 2014 o 14:21
  ciekawy :
  A ja z innej beczki: Jak tam Robcio Pantera, wielki przegrany. Dobrze Ci tak za to twoje fałszywe obrzucanie błotem innych. Krajewskiego nie lubię ale Robcia jeszcze bardziej. Słuchał podszeptów tych co mieli monopol na mądrość to teraz ma. Dobre jest to że jeszcze niedawno rządził Kilianem a teraz znowu Kilian będzie rządził nim, no chyba że go jego ulubiona dyrektorka LO do roboty przyjmie, tylko w jakim charakterze - może podpowiecie. Ogłaszam konkurs.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 17)
 96. 21 listopada 2014 o 18:58
  mietek :
  może do łopaty jak spadnie śnieg albo jako parkingowy :) świeże powietrze go otrzeźwi i przewietrzy głowę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 97. 21 listopada 2014 o 19:18
  młody :
  Gigi,,pod innym artykułem na KD pojawiły się zapisy w dyskusji,że już istnieje nowa koalicja PiS i Niezależni w powiecie i funkcje najważniejsze są rozdane .Nie rozumiem Twojej informacji,czy ktoś blefuje ???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 5)
 98. 21 listopada 2014 o 19:33
  Gigi :
  Do Gregoge: pisze za 24h:) i jak tam postepy?? Bo z tego co slyszalam to kiepsciutko:) jak to mowia na miescie 10:7:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 99. 21 listopada 2014 o 19:35
  Gigi :
  Do mlody: poczekaj do czwartku to przekonasz sie kto blefuje:)))) myslisz ze moje oczy sie myla??? Przeciez wiem co widzialem:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 4)
 100. 21 listopada 2014 o 20:59
  Igi :
  Dlaczego "układanka" powiatowa owiana jest taką tajemnicą? Przecież wiadomo że rozmowy musiały się odbyć! Podoba mi się przejrzystość rozmów i ustaleń jeśli chodzi o radę miasta. Jasna sprawa, widać że nie ma kombinacji, przepychanek, kameleonów. Koalicja może się podobać lub nie, ale jeśli chodzi o samo przeprowadzenie sprawy jest ono wręcz modelowe! Powiat powinien się uczyć. Po co te szopki, po co pozwalać na plotki i domysły., po co siać zamieszanie? Odwagi Panowie i Panie! Chyba ludziom którzy na was głosowali coś się należy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 10)
 101. 21 listopada 2014 o 21:31
  had1 :
  nikt (chyba) w tej dyskusji nie wymienia P. Szajora, ale głosów to ma dużo, jakoś nie pcha się do władzy, a może to prawdziwy radny, bez prywaty
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 102. 21 listopada 2014 o 21:36
  do Redakcji :
  Z mojego komputera korzysta cztery dorosłe osoby i wszystkie mają prawo czytać i komentować zawarte tu treści.Przed chwilą wysłałam wpis o nicku Barbara i został odrzucony z nieładnym komentarzem.Ostatni zamieściłam ponad 3 godziny temu.Nie rozumiem. Cenzura czy ograniczenie wolności. Pozdrawiam bo nawet Was lubię.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 8)
 103. 21 listopada 2014 o 21:48
  do Igi :
  Pozdrawiam cię rozsądna kobieto. Nareszcie coś mądrego przeczytałem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 104. 21 listopada 2014 o 22:09
  Pewna Pani :
  A co tak komentarze nagle ucichly???czyzby byly zamieszczane tylko i wylacznie przez Krajewskiego i jego zalosna koalicje??
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 13)
 105. 21 listopada 2014 o 22:15
  mieszkanka :
  Trzeba dac szanse teraz komus innemu!!!zmiana burmistrza jak najbardziej!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 16)
 106. 21 listopada 2014 o 22:29
  do Redakcji :
  I gdzie się podział mój komentarz z 21;33 pod informacją o koalicji trzech panów? Dalej nie wiem o co chodzi. W czym niby mam zwolnić? Proszę przeczytać co do Was napisałam o 21;36
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 3)
 107. 21 listopada 2014 o 23:56
  Greogre :
  "Gumiok" sobie napisał sam koalicje? :D hehehe 10:7 heheheeheh Nie ma was arbuzki :D:D NIEEE MAAAA :D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 8)
 108. 22 listopada 2014 o 00:03
  Marco :
  Greogre odpuść koledze z Oleśnickiej:P Boi się biedny i w zasadzie to słusznie:D Zielone ludziki popuszczają po nogawce i wypuszczają szczury infomrmacyjne dla pozostałych. Jest koalicja PIS-Niezależni. Bądzcie spokojni....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 11)
 109. 22 listopada 2014 o 00:21
  Gigi :
  Zobacz ma moje IP to zobaczysz skad jestem:) chyba Ci sie cos pkmylilo George:) Gdzie Twoja koalicja do rady powiatu??? Jak to sie mowi... Ten sie smieje kto sie smieje ostatni:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 110. 22 listopada 2014 o 00:25
  Gigi :
  Krajewski teraz masz na imie Marco??? Nie wiedzialam a George to kto?? Kadzielawa czy moze Busko:) a moze Kadzielawy rodzinka???to moze napiszecie wszystkim na forum jak to sie jest tak upadlac- sam jestem ciekaw wiec slucham:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 11)
 111. 22 listopada 2014 o 00:29
  Gigi :
  Mam propozycje zeby zablokowac Wszystkie nr IP osob ktore zostaly radnymi czy to do powiatu czy gminy bo uwazam ze komentarze na tym forum zamieszczane sa wylacznie przez PIS i Kaczmarskiego ktorzy szczuja na wszystkich!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 16)
 112. 22 listopada 2014 o 05:39
  Marysia :
  Z Krajewskim nikt oprocz Kaczmarskiego nie chce nawet gadac w radzie powiatu:) moze wkoncu sie skoncza te afery i sycenie jadu!!! Jestem bardzo szczesliwa ze odiosl kolejna porazke!!Gratulacje dla Kopii i Misiaszka za to ze sie nie sprzedali tak jak Kaczmarski:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 23)
 113. 22 listopada 2014 o 07:39
  Karol :
  Niby znamy wyniki wyborów a ja ponawiam pytanie: jak kształtowały się liczby głosów na poszczególnych kandydatów którzy odpadli w wyborach - tak podano w Szczucinie. Gdzie to można zobaczyć. Chyba że tajne :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 114. 22 listopada 2014 o 11:45
  lukasz_dt :
  Nie przejmujcie się szczuciem byłych członków PZPR na PIS i Niezależnych. Tracą grunt pod nogami, bo po raz pierwszy od 20 lat przegrali wszystko! Boją się i wypluwają jad. W góre serca! Czas na zmiany w naszym mieście. Żegnamy PSL i czerwono-zielonego Stanisława :D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 18)
 115. 22 listopada 2014 o 11:52
  lukasz_dt :
  GIGI: "zobacz moje IP?" to Ty widzisz IP innych? Jesteś z redakcji ??:D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 5)
 116. 22 listopada 2014 o 14:05
  Bosak :
  Ludzie jest koalicja ale w walce o fotel burmistrza i w Radzie Gminy w powiecie bez zmian Pis ma najwięcej radnych mimo że więcej głosów miał PSL ale cóż taką mamy ordynację, w powiecie nie będzie zmiany starosty problem z zastępcą i chyba wróci pomysł sprzed 4 lat....... niestety wolałbym nie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 8)
 117. 22 listopada 2014 o 14:13
  Gigi :
  Do Lukasz_dt: Obys sie kolego nie przeliczyl z ta koalicja w radzie powiatu:) ja swoje komentarze opieram na tym co widzialem a Ty na czym?? Na Twoich zyczeniach?? Do George: nie bede wchodzil z Toba w dyskusje bo nie bede sie znizac do Twojego poziomu- tak jak obiecalam poprosze o nr tel po wyborach w radzie powiatu to porozmawiamy:) a na Kaczmarskiego glosujcie ludzie bo to Krajewski chce sie wepchac gdziekolwiek bo w powiecie jest bez szans!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 13)
 118. 22 listopada 2014 o 14:16
  Gigi :
  Wkradla mi sie mala pomylka chodzilo oczywiscie zeby NIE glosowac na Kaczmarskiego bo to Krajewski chce sie wepchac gdziekolwiek!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -7 (w sumie : 23)
 119. 22 listopada 2014 o 14:44
  Marco :
  Wywalmy w końcu wiejski PSL z Dąbrowy Tarnowskiej bo wstyd się przyznać kto nami rządzi!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 10)
 120. 22 listopada 2014 o 19:41
  Madej :
  Koalicja w Powiecie jest ustalona już dawno. Pomiędzy niezaleznymi a pisem. Tadeusz GiGi nakręca temat bo liczy na zmiany. Za późno Stary;) nie będzie już zielonych gumiakow przy władzy :D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 12)
 121. 22 listopada 2014 o 20:45
  huka :
  Kopia boi się, że poleci ze stołka u siebie jak zagłosuje za pisem:) Ale i tak poleci nawet jak nie zaglosuje:) Koalicja Niezależni- PIS juz jest :D PAPA chłopcy ze słomą w butach :D Zyczę udanego powrotu do orania w polu!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 12)
 122. 22 listopada 2014 o 21:39
  stefek :
  GigI kończ Waść- wstydu oszczędź i pomóż gumiakowi znależć robote bo innego źródła dochodu niż dojenie piniędzy publicznych to on nie ma i miał nie będzie:D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)
 123. 22 listopada 2014 o 21:47
  kaza :
  Czy to prawda, że Kaczmar Starosta a Marek C vice?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 11)
 124. 22 listopada 2014 o 22:52
  ida :
  Możliwe, wówczas Kopia nie musi bać się wójta w Radgoszczy. Ale czy to prawda? Pierwsza sesja rady powiatu wszystko rozstrzygnie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 6)
 125. 22 listopada 2014 o 23:39
  do Marysi :
  Właśnie się sprzedali (jeśli to prawda Marysiu) PSLowi . Najgorsze upodlenie, jakie może być, to dać się sprzedać do stajni kwiatka .. Dla mnie PSL - to prostytutka. Zawsze się sprzedawała komukolwiek, żeby tylko dostać się do władzy. Jest nawet o tm kawał: Pytają przed wyborami szefa PSL: to z kim stworzycie rząd po wyborach? - Z naszym koalicjantem oczywiście! - To znaczy? - Z tymi, co nas przyjmą....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 13)
 126. 23 listopada 2014 o 00:15
  Wyborca jakich wiele :
  Dziwny jest ten swiat Wiekszosc haruje za grosze a oni tzn starostowie ,burmistrzowie,skarbnicy sekretzrze ,kierownicy zyja w luksusach ,kupuja mieszkania ,zmieniaja samochody,a my zdychamy bo nie mamy kasy ,musimy jesc najtansze swinstwa czesto rakotworcze.mamy dosc tej bogatej choloty Nie da sie miec poprawki z zycia .Mlodzi wyjezdzajcie tu niczego nie osiagniecie Chyba ze bedziecie kiedys na takich posadkach jak pisalem wyzej
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 127. 23 listopada 2014 o 00:23
  Do kaza :
  Z tym C nie daj Boże.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 128. 23 listopada 2014 o 00:24
  Lotto :
  Widze ze gno...je z PISu juz zaczynaja zastraszac ludzi! Popatrzcie ludzie jaka to polityke prowadza to sie przekonacie z kim macie do czynienia! Kopia sie Krajewski nie boi ze poleci ze stolka tylko Poprostu nie moze nawet patrzec na Ciebie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 8)
 129. 23 listopada 2014 o 05:27
  Marysia :
  Od Kiedy to Kopia i Misiaszek sie sprzedali??? Zawsze byli w koalicji z Kwiatkowskim a startowali z niezaleznych bo sa bezpartyjni czyli czyt. Krajewski jak umiesz: moga robic co chca i podpisac koalicje z kim chca a tak sie sklada ze z Toba nie chce nikt procz Kaczmarskiego I taka masz z nim podpisana Ty i Twoja "super" partia + Kaczmarski a to chyba troszeczke za malo, nie sadzisz??? I teraz nic nie robisz tylko szczujesz na ludzi ktorzy maja Cie w. D...!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 10)
 130. 23 listopada 2014 o 07:28
  wyborca jakich wielu :
  do "Wyborca jakich wiele". Fajnie napisałeś. A jakie teksty jeszcze napisałeś "wyżej" ? Pozdrawiam serdecznie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 131. 23 listopada 2014 o 10:09
  bacik_ :
  do "do Marysi". Spokojnie. Strach przed utratą pracy jeśli nie zagłosują za PSL staje się mniejszy w chwili kiedy zrozumieją, że i tak ją stracą plus się skompromitują plus stracą możliwość startu z Niezależnych plus kilka średnio przyjemnych gratisów rozłożonych w czasie i regularnie dawkowanych :D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)
 132. 23 listopada 2014 o 11:14
  k :
  Targowica ! Kaczmar i wiesio dla stolkow zrobia koalicje z diablem choroba na wladze, smutne
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 19)
 133. 23 listopada 2014 o 11:31
  do wyborcy jakich wiele :
  A tam, gdzie młodzi wyjadą, nie będzie żadnych władz, które żyją w luksusach? Znasz jakąś miejscowość na świecie, gdzie władza pracuje charytatywnie? Choć oczywiste jest, że akurat nasze władze zarabiają faktycznie za dużo, Początek ma pensję jak Majchrowski w Krakowie - czy to uczciwe? Poprzednią kadencję zaczął od podniesienia sobie pensji, więc jak wygra teraz, znów sobie podniesie, bo przecież bardzo biedny jest.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 134. 23 listopada 2014 o 12:28
  młody :
  do wyborcy jakich wiele...masz rację,samorządowcy zarabiają naprawdę nieporównywalnie dużo zwłaszcza jak porównamy zarobki prezydentów wielkich aglomeracji i burmistrzów takich miasteczek jak Dąbrowa.Czy faktycznie tyle pracują ile zarabiają ? Czy mamy szanse wybierania naprawdę "oddanych" samorządowców ? A może liczy się tylko kasa ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 135. 23 listopada 2014 o 14:24
  studentka z musu :
  Dabrowiacy - narodzie ktory byles glupi,narodzie ciemny i bezmyslny, narodzie naiwny , narodzie przed szkoda i po szkodzie popatrzcie na strony BIP-u ile jest urzednikow "lepszych Polakow " Tym wszystkim ktorzy chca wladzy i duzo kasy che przypomniec ,ze Stalin tez sie dobrze zapowiadal ,byl nawet w syminarium Znam Kaczmarskiego i jest OK
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 9)
 136. 23 listopada 2014 o 14:43
  Do bacik :
  Ludzie juz sie na Krajewskim i Ciesielczyku dawno wyznali! Zobacz jak sie garna do niego.. Haha! Tylko Kaczmarski zeby sie dopchac do stolka wszedl w pakt z diablem a straci na tym wiecej niz mysli! Gdzie on ma rozum?? A niektorzy bacik wierz mi spia spokojnie i nie ponizaja sie ani zeby tutaj wszystkich blotem obrzucac ani sie nie chwala:) bo PIS to jest jak krowa ktora duzo muczy a malo mleka daje:)obstawiam wynik na Burmistrza 62% Dla Poczatka 38% dla Kaczmarskiego:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 137. 23 listopada 2014 o 14:55
  Gigi :
  Do Madej: kazdy wie jaka maja podpisana i Kaczmarski tez! A dlaczego szczuja na Kopie i Misiaszka - dlatego ze podpisali?? Hahaha Kaczmarski z nimi poszedl ale jak przegra w nastepna niedziele to przyleci z podkulonym ogonem ale juz bedzie za pozno. Jak juz napisalem opieram sie na tym co widzialem a nie na swoich marzeniach!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 6)
 138. 23 listopada 2014 o 17:30
  women :
  Do rady weszły cztery kobiety. Jestem przekonana że żadna z nich nie zagłosuje za wulgarnym prymitywnym Dyzmą. Pamiętamy chamstwo o patrzeniu "torby" czy inne.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 13)
 139. 23 listopada 2014 o 18:44
  wyborca :
  k: uważasz,że "Kaczmar i wiesio....."chorują tylko na na władzę? Jak zdiagnozujesz ich konkurentów???Czy punkt widzenia nie zależy od punktu siedzenia ????? Myślę,że się zgadzamy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 15)
 140. 23 listopada 2014 o 22:46
  Do bacik :
  Haha czyzbys sam pod soba dolki kopal i pisal jak funkcjonuje PIS??? Kazdy to wie nie musisz pisac! Cala poprzednia kadencje uprzykszali ludziom zycie i przeciez w kolo wszyscy o tym wiedza. Ale mozliwosci zwolnic nikogo to nie maja i nie opowiadaj bajek bo wszyscy sie tak boja ze sie az pod nosem z tego smieja.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)
 141. 24 listopada 2014 o 09:32
  Andrzej :
  No to czas Minorczyka konczy sie ,podobnie bedzie z jedna z kolezanek burmistrza ,to tez grzechy Poczaka
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 14)
 142. 24 listopada 2014 o 11:40
  gajowy :
  do Gigi,może widziałeś a to już dużo. Ale coś podobnego mi się przydarzyło i ......też widziałem.Może to było podwójne widzenie albo jakaś pomroczność ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 7)
 143. 24 listopada 2014 o 14:52
  asc :
  GiGi widział w swoich marzeniach :D Kopia i Misiasiek zagłosują za PIS.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 8)
 144. 24 listopada 2014 o 16:15
  Gigi :
  jak juz pisalem odezwe sie po radzie powiatu to pogadamy chociaz mysle ze wtedy nikt tu nic do powiedzenia nie bedzie mial:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 7)
 145. 24 listopada 2014 o 16:16
  Gigi :
  do asc: Widziales kiedys zeby PSL glosowalo na PIS??hahha powiedzenia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 9)
 146. 24 listopada 2014 o 18:58
  ZUL :
  Andrzej masz 100% racji Dziwny jest ten SWIAT gdzie od paru lat czlowiekiem gardzi czlowiek
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 147. 24 listopada 2014 o 19:07
  wyborca :
  Gigi...ciekawe ,jak udało się przekonać P.Kopię na stronę PSL ale należy żałować,że nie udało się przekonać P.Kaczmarskiego.Pytanie,dlaczego????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 10)
 148. 24 listopada 2014 o 19:51
  Taki sam :
  Kaczmarski sie sprzedal PISowi bo mysli ze bedzie burmistrzem a Krajewski mysli ze przynajmniej bedzie vice bo juz wszedzie indziej jest spalony. A tutaj wyborcy zdecyduja i mam nadzieje ze wkoncu sie pozbedziemy tych
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 21)
 149. 24 listopada 2014 o 22:32
  ja :
  chodniki w miescie i powiecie mowia za na wiosne przyjedzie Kamysz do Kwiatka Tadka i beda sadzic zmioki ,buroki przed starostwem, na plantach w parku Powycinali troche drzew bedzie dosc miejsca , tylko trzeba sie postarac o proszek na stonke i zielone gumioki
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 13)
 150. 25 listopada 2014 o 07:43
  :) :
  Wójt Du... przepraszam oczywiście wójt Lupa pewnie ostro pracuje nad Kopią aktualnie :) Kopia jest podpięty do aparatury i poddany ostremu praniu mózgu. "Tylko PSL, tylko PSL, tylko PSL!!!...."
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 15)
 151. 25 listopada 2014 o 16:52
  Do :) :
  Haha zobacz sobie jakie poparcie mial ten wojt jak Ty go tam nazywasz Du.. we wsi! I takim to nawet nie moze pomarzyc Twoj Wiesiu!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 10)
 152. 26 listopada 2014 o 08:32
  Do Do :) :
  Nie podważam woli wyborców :) Nie zmienia to jednak faktu, że Pan Kopia jest prawdopodobnie w szachu odnośnie głosowania w Radzie Powiatu. Nie zagłosowanie na szefa własnego komitetu... jest co najmniej dziwne:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 3)
 153. 26 listopada 2014 o 12:26
  azaa :
  Dowiedziałem się, że trwa rada powiatu. Czy ktoś ma jakieś infomracje o decyzjach ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 2)
 154. 26 listopada 2014 o 14:01
  Gigi :
  Do George: dasz numer telefonu??? Bo chyba moge Ci sie teraz zasmiac przynajmniej do sluchawki:) juz po sesji wiec chyba Wszystko jasne:) w powiecie Wiesiu tez nie ma juz nic do powiedzenia:)))
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 155. 26 listopada 2014 o 14:03
  Do do do:) :
  Gdyby ten szef nie byl w koalicji z Krajewskim to jestem pewna zeby zaglosowal:)mnie to jakos specjalnie nie dziwi:)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 7)
 156. 27 listopada 2014 o 09:54
  anna :
  Już się nie chce czytać tych bredni, dobrze że już dzisiaj czwartek, od jutro od północy nikt już nie będzie publikował komentarzy bo cisza wyborcza. Niech wygra lepszy- lepszy to ten który gra uczciwe, bez żadnych podchodów i układów
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 157. 9 grudnia 2014 o 10:33
  Ka :
  Czy Państwo wiecie że do dnia dzisiejszego nie ma Protokołu z głosowania do sejmiku małopolskiego ? a sejmik juz obraduje ? kto więc policzyl głosy dla naszego powiatu w tych wyborach ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 158. 9 grudnia 2014 o 17:16
  leśnik :
  do Ka....a wpłynął chociaż jakiś protest wyborczy w odpowiednim terminie,bo teraz to chyba już po........... herbacie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)