Dzisiaj:
Wtorek, 2 czerwca 2020 roku
Erazma, Eugeniusza, Marii, Marianny, Mikołaja

„SĄSIEDZKIE TANGO”

30 listopada 2019 | 1 komentarz

Czwartkowy wieczór 28 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej upłynął w klimacie bluesa i jazzu. Wszystko za sprawą koncertu andrzejkowego pt. „Sąsiedzkie tango” w wykonaniu zespołu „Obywatele DT”.

Młodych muzyków przedstawiła Jadwiga Kusior – dyrektor MBP równocześnie dziękując i dedykując występ wszystkim, którzy tak licznie poparli biblioteczny projekt w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.

Zadanie „Dąbrowski Festiwal Słowa” zdobyło największe poparcie w całym województwie małopolskim – uzyskując 5030 głosów. Grupę muzyczną „Obywatele DT” tworzy trio młodych instrumentalistów i multiinstrumentalistów, pochodzących z Dąbrowy Tarnowskiej. Twórczość zespołu oparta jest na doświadczeniu zdobytym zarówno w ramach edukacji w szkołach muzycznych jak i dzięki grze na tzw. „streecie”. Muzyka jest ich pasją, którą jak sami mówią starają się dzielić podczas występów.

Publiczność licznie zgromadzona w Sali Audytoryjnej MBP mogła usłyszeć znane bluesowe, rockowe i jazzowe utwory w oryginalnych aranżacjach. Zaprezentowane zostały także autorskie piosenki „Obywateli DT” tj.: tytułowe „Sąsiedzkie tango”, „Kredytowa narzeczona”, „Crypto” i „Na papierze”. Na bibliotecznej scenie wystąpili: Norbert Giza – wokal i gitara, Jakub Dybowski – harmonijka ustna, cajon, akordeon i gitara elektryczna, Ryszard Streb – pianino i cajon. Koncert dostarczył przybyłym wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Zaprezentowane utwory pozwoliły zintegrować starsze i młodsze pokolenie, ponieważ dobra muzyka nie zna wieku.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 30 listopada 2019 o 13:48
    Barbara :
    Brawo chłopaki! Ważne, by mieć w życiu jakąś pasję i realizować ją. Życzę dalszego rozwoju i wielu sukcesów. Sąsiadka.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 8)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)