Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

SCORPIONS w Tarnowie!!! WYGRAJ BILETY!!!

14 czerwca 2011 | komentarzy 8

To będzie wyjątkowy koncert zespołu Scorpions! Zagrają 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie. Będzie to jeden z ostatnich, a niewykluczone, że ostatni występ legendy rock’a w Polsce!

Dla naszych Czytelników mamy 3 bezpłatne wejściówki (płyta, sektor B) na to niepowtarzalne, muzyczne wydarzenie!

Zostaną rozlosowane wśród tych, którzy przyślą do naszej redakcji zdjęcie, film, nagranie dźwiękowe lub własną, pisemną korespondencję o dowolnej tematyce.

To może być fotografia, wykonana z okna mieszkania lub dokumentująca jakieś lokalne wydarzenie (np. „Święto truskawki” lub mecz na „orliku”), film nakręcony przy pomocy kamery lub telefonu komórkowego, opowieść nestora rodziny nagrana na dyktafon – cokolwiek. Jedną wejściówkę wręczymy osobie, której pracę ocenimy najwyżej a dwie wejściówki znajdą właścicieli drogą losowania. Nazwiska zdobywców biletów podamy 27 czerwca

Korespondencje prosimy przysyłać pocztą e-mail na adres: elstertv”małpa”gmail.com (oczywiście słowo „małpa” należy zastąpić odpowiednim znakiem) lub zwykłą pocztą na adres: e-Kurier Dąbrowski, ul. Parkowa 26/10; 33-100 Tarnów.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, adres zamieszkania i następującą formułkę: „Wyrażam zgodę na opublikowanie przesłanych prac na stronie internetowej e-Kurier Dąbrowski”

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 26 czerwca, o północy.

Mamy też dla naszych Czytelników specjalne zaproszenie od Klausa Meine i Rudolfa Schenkera:

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

Na początku maja odwiedziliśmy Hannover, by wziąć udział w konferencji prasowej liderów grupy Scorpions, w trakcie której poprosiliśmy Klausa Meine i Rudolfa Schenkera, by zaprosili na koncert także naszych Czytelników. Umieściliśmy to zaproszenie w prezentowanym wyżej filmiku. Po konferencji udało nam się zdobyć specjalne, pisemne pozdrowienia z autografami dla naszych Czytelników (również zaprezentowane w filmiku).

A teraz kilka zdań o muzycznej legendzie, z którą wkrótce będziemy mogli spotkać się w Tarnowie.

Obejrzyj film (źródło: TVP Kraków, YouTube)

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

Scorpions – jedna z najpopularniejszych i najbardziej wytrwałych grup rockowych na świecie.

Zespół powstał w Hanowerze w 1965 roku. Trzon grupy od samego początku jej istnienia stanowili gitarzysta Rudolf Schenker i wokalista Klaus Meine. Obaj do dziś są członkami niemieckiego zespołu.

Debiutancka płyta Lonesome Crow wydana w 1972 roku w składzie K. Meine, R. Schenker, M. Schenker, W. Dziony, L. Heimberg, wpisywała się w nurt rocka progresywnego.

Na koncie mają 22 albumy, w tym koncertowe, z orkiestrą symfoniczną i akustyczne, oraz niezliczoną ilość przebojów, z „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, czy upamiętniającym rozpad bloku wschodniego „Wind of Change” na czele.

 

Wielka popularność Scorpions na świecie zaczęła się w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. To wówczas po wydaniu kilku płyt oraz koncertach w Stanach Zjednoczonych m.in. razem zaprzyjaźnioną grupą AC/DC Scorpions stali się rozpoznawalną marką. Wtedy też zaliczyli udane trasy koncertowe oraz występy nawielkich festiwalach rockowych, m.in. Rock in Rio (1985) z Ozzym Osbourne’em, AC/DC, Iron Maiden oraz na Monsters of Rock wraz z m.in. Metallicą, Van Halen, Dokken i Kingdom Come.

W 1989 roku wraz z innymi wykonawcami (Motley Crue, Cinderella, Bon Jovi, Ozzy Osbourne) wystąpił na Moscow Music Peace Festiwal. W 1990 roku ukazała się płyta Crazy World, która stała się największym komercyjnym sukcesem zespołu w historii – głównie dzięki melodyjnej balladzie „Wind of Change” z tekstem odnoszącym się do przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Utwór stał się przebojem w wielu krajach. W roku 1990 zespół wziął udział w koncercie i spektaklu Rogera Watersa na cześć historycznego wydarzenia, upadku muru berlińskiego.

 

Dobre recenzje towarzyszyły ukazaniu się albumów, na których znalazły się głównie nowe wersje kompozycji z lat osiemdziesiątych wykonywanych z orkiestrą symfoniczną Berliner Philharmoniker – Moment of Glory (2000), oraz koncertowej płyty „bez prądu” (2001) – Acoustica. Oba wydawnictwa powstały dzięki pomocy Christiana Kolonovitsa – austriackiego kompozytora i dyrygenta.

Scorpions kilkakrotnie występowali w Polsce. Do historii zespołu przeszedł występ z 26 sierpnia 2000 roku na „Inwazji Mocy RMF FM” w podkrakowskim Pobiedniku. Darmowy występ obejrzało ponad pół miliona fanów. Klaus Meine zaśpiewał wtedy łamaną polszczyzną piosenkę „Gdybym miał gitarę”. W 2009 roku zespół pojawił się na koncercie „Zaczęło się w Polsce” w Stoczni Gdańsk z okazji 20. Rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej. Poza tym Scorpions koncertowali też w: Warszawie, Sopocie, Ostrowie Wielkopolskim i Zabrzu. Od 2004 roku członkiem zespołu Scorpions jest polski basista – Paweł Mąciwoda.

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

24 stycznia 2010 roku na swojej oficjalnej stronie internetowej zespół podziękował wszystkim fanom za wsparcie i ogłosił zakończenie kariery. Ma to nastąpić po kilkuletniej trasie koncertowej promującej płytę „Sting in the Tail”. Ostatni album, zgodnie z zapowiedziami, jest nawiązaniem do twórczości zespołu z lat 80., ale z nowym brzmieniem. Zauważają to recenzenci i słuchacze, większość z nich ocenia album bardzo wysoko. W ostatnich kilku miesiącach zespół Scorpions dał szereg bardzo udanych koncertów niemal na całym świecie. W roku 2010 zaplanowano koncerty między innymi w: Monterrey (Meksyk), Bogocie (Kolumbia), Buenos Aires (Argentyna), Sao Paulo (Brazylia), Stambule (Turcja), Atenach (Grecja), Sofii (Bułgaria), Nantes (Francja), Zurychu (Szwajcaria), Kijowie (Ukraina), Odessie (Ukraina), Dortmundzie (Niemcy) oraz Hamburgu (Niemcy).

W czasie 45 lat twórczości grupa Scorpions wydała 22 albumy, w tym koncertowe, akustyczny i nagrany wspólnie z orkiestrą symfoniczną. Zespół sprzedał około 100 milionów płyt. Nic więc dziwnego, że jest uważany za jeden z najsławniejszych w historii światowej muzyki.

Grupa Scorpions gościła w Polsce kilka razy. Po raz ostatni zespół występował w naszym kraju w 2009 roku.

– Wówczas Scorpions byli w Polsce dwukrotnie. Zwłaszcza pierwszy z występów miał szczególne znaczenie. Odbył się bowiem 4 czerwca w Gdańsku na terenie Stoczni Gdańsk z okazji 20. rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej. Inną wielką gwiazdą tej uroczystości obok niemieckiej grupy była Kylie Minogue. – wspomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która obok Tarnowskiego Centrum Kultury i miasta Tarnów, jest organizatorem lipcowego koncertu w Polsce.

Tegoroczny koncert dla fanów zespołu może mieć wyjątkowy charakter. Będzie to bowiem jeden z ostatnich występów legendarnej grupy w naszym kraju. W styczniu 2010 roku muzycy Scorpions ogłosili zakończenie kariery.

– W ten sposób kończy się ważny etap. Ze sceny schodzi prawdziwa legenda muzyki rockowej. Scorpions przez 45 lat swojej działalności zagrali ponad pięć tysięcy koncertów i sprzedali sto milionów płyt. Jeden z największych zespołów w historii światowej muzyki kończy fantastyczną przygodę – podkreśla Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

– Warto być 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie. To jedna z ostatnich okazji, żeby pożegnać grupę Scorpions i podziękować jej za długie lata wspaniałej twórczości. Bez wątpienia ich muzyka pozostanie w sercach fanów na zawsze – dodaje Marcin Sobczyk, szef Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Tarnowie.

Warto podkreślić, że w Polsce grupa Scorpions cieszy się ogromną popularnością.

– Występ zespołu Scorpions był największym koncertem, jaki odbył się kiedykolwiek w historii naszego kraju! W czasie Inwazji Mocy 2000 na lotnisku w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim tę grupę, według różnych szacunków, obserwowało i słuchało od 600 do 800 tysięcy osób! Od tego momentu minęło już 11 lat, a nikt nie zdołał nawet zbliżyć się do takiego wyniku – podkreśla Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Zwieńczeniem działalności legendarnej grupy jest album „Sting In The Tail”, promowany podczas pożegnalnej trasy koncertowej. Utworów z tej zbierającej doskonałe recenzje płyty z pewnością nie zabraknie podczas koncertu zespołu, który odbędzie się 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie.

”Sting In The Tail” to osiemnasty album studyjny grupy Scorpions. W Europie ukazał się 19 marca 2010 roku. W Stanach Zjednoczonych płyta została wydana cztery dni później.

– Ten album jest nawiązaniem do twórczości grupy Scorpions z lat osiemdziesiątych. Utworom zostało jednak nadane nowe brzmienie – charakteryzuje płytę Marek Kurzawa.

Krytycy muzyczni i fani zespołu oceniają „Sting In The Tail” bardzo wysoko. Można więc powiedzieć, że mimo upływu czasu jakość muzyki Scorpions pozostała niezmienna. To kolejny znakomity krążek w działalności zespołu.

– Podczas kilku miesięcy pracy nad tym albumem poczuliśmy, ile energii i kreatywności było w naszej pracy. Proces twórczy ciągle sprawiał nam bardzo wiele przyjemności – powiedział wokalista niemieckiego zespołu Klaus Meine.

Na najnowszej płycie zespołu znalazło się 13 utworów.

– Wydaje mi się, że uzyskaliśmy bardzo świeże brzmienie na naszym nowym albumie. To tak naprawdę sto procent zespołu Scorpions – podkreśla gitarzysta Matthias Jabs.

Co ciekawe, przed początkiem pracy muzycy grupy nie mieli jasno sprecyzowanego planu, jak dokładnie powinien brzmieć ich ostatni album.

– Tym razem po prostu skupiliśmy się na tym, żeby odnaleźć samych siebie – podkreślił drugi z gitarzystów, Rudolf Schenker.

Przez 45 lat Scorpions stali się bardzo zasłużonym zespołem na światowej scenie muzycznej. Trudno wymienić chociażby tylko największe nagrody, które otrzymała grupa.

– Niech wielkość zespołu Scorpions najlepiej obrazuje liczba sprzedanych płyt. W tej chwili mówi się, że jest to ponad 100 milionów. Taki wynik musi robić wrażenie – zauważa Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Od ukazania się debiutanckiego albumu „Lonesome Crow” w 1972 roku minęło bardzo wiele czasu. W zespole z Hanoweru doszło do wielu zmian. Przez wszystkie lata trzon grupy stanowili jej gitarzysta Rudolf Schenker i wokalista Klaus Meine.

W czasie swojej działalności zespół potrafił dokonać niewiarygodnej sztuki.

– Śmiało można powiedzieć, że zespołowi Scorpions udało się zbudować most pomiędzy wczoraj a dziś. W ich twórczości wiele utworów ma znaczenie historyczne. To niesamowite, jakie obrazy z udziałem tej legendarnej grupy pozostaną na zawsze w naszej pamięci – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM. Grupa Scorpions w swoich piosenkach apelowała między innymi o pokój na granicy pomiędzy Koreą Północną a Koreą Południową. Do przemian politycznych w Europie Środkowo – Wschodniej pod koniec lat 80. nawiązuje z kolei największy przebój zespołu „Wind of Change”.

– To bardzo inspirujące, kiedy w trakcie swojego występu widzisz tak wielu młodych ludzi stojących pod sceną, którzy śpiewają piosenki napisane dużo wcześniej przed ich przyjściem na świat – tłumaczy wokalista Klaus Meine.

Bilety na koncert zespołu Scorpions, który odbędzie się 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie, można nabywać za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl. oraz w sieci salonów Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju. Bilety mają zróżnicowane ceny. Najdroższe w strefie VIP kosztują 400 złotych. Najtańsze – 60 złotych. Poza tym przygotowane zostały również wejściówki po 150, 190 i 230 złotych.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 27 czerwca 2011 o 11:46
  emciak :
  kiedy dokładnie będą wyniki?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 27 czerwca 2011 o 11:54
  redakcja :
  Do "emciak": Późnym wieczorem. Sortujemy i przeglądamy nadesłane prace.
  VN:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 3. 27 czerwca 2011 o 17:40
  emciak :
  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Martwię się, bo nie wiem, czy moje zgłoszenie doszło (brak jakiejkolwiek odpowiedzi na maila)... No nic, czekam na listę zwycięzców :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 4. 27 czerwca 2011 o 17:41
  redakcja :
  Dotarło :) Przepraszamy, ale w pewnym momencie przestaliśmy nadążać z potwierdzaniem przyjęcia zgłoszeń :)
  VN:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 5. 27 czerwca 2011 o 17:58
  emciak :
  To super, dziękuję bardzo : )
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 6. 27 czerwca 2011 o 20:13
  samko :
  i jak tam idzie redakcji, bo już siedzę jak na szpilkach, bo nie wiem czy się udało, czy nie, prosimy o jakieś info :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 7. 27 czerwca 2011 o 20:17
  redakcja :
  Cierpliwości, jeszcze ze 2-3 godzinki nam zejdzie :) Ale cóż... sami chcieliśmy, to mamy... A było rozdać pierwszym trzem osobom bez konkursu i losowania...
  VN:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 8. 27 czerwca 2011 o 20:37
  samko :
  no to czekam dalej ;) nie,nie,nie... bardzo dobrze, że był taki konkurs, bo pewnie jako pierwszy nie miałbym szans, a tak to jeszcze się łudzę, że może wygram
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)