Dzisiaj:
Czwartek, 23 stycznia 2020 roku
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Sędzia referent w sprawie zabójstwa Iwony Cygan zostaje

22 lutego 2018 | komentarze 3

Nie będzie zmiany sędziego rzeszowskiego sądu, który ma poprowadzić sprawę zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina. O wyłączenie ze sprawy poprosił sam sędzia po krytyce ze strony rodziny Iwony Cygan.

Bliscy Iwony Cygan stracili zaufanie do rzeszowskiego sądu po tym, jak zwrócił on akta sprawy do prokuratury. Sąd chciał, żeby prokuratura tak sformułowała zarzuty wobec czternastu oskarżonych w tej sprawie policjantów, by były jawne.

Zdaniem sądu ich częściowe utajnienie przez prokuraturę uniemożliwia oskarżonym ustosunkowanie się do nich. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie po zaskarżeniu prokuratury uchylił później to postanowienie Sądu Okręgowego.

Rodzina zamordowanej 20 lat temu Iwony Cygan odebrała jednak wniosek sądu jako sprzyjanie oskarżonym w tej sprawie. Dlatego chcieli, żeby sąd w Rzeszowie przestał zajmować się tą sprawą. W odpowiedzi sędzia, który ma ją prowadzić, wystąpił o wyłączenie. Sąd okręgowy uznał, że nie ma do tego podstaw. Na razie nie wiadomo czy cały Sąd Okręgowy wystąpi do Sądu Najwyższego o przekazanie sprawy do innej jednostki, zgodnie z wolą rodziny zamordowanej.

czytaj więcej

źródło: Radio Kraków


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 22 lutego 2018 o 18:20
  jaculo :
  Dalej ktoś ma "wpływ" na sprawę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)
 2. 26 lutego 2018 o 18:22
  gość :
  A może dowody są zbyt słabe i nikt nie chce brać odpowiedzialnośći Miejmy nadzieję że niedługo sprawe uda się doprowadzić do końca
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)
 3. 26 lutego 2018 o 21:14
  Niko :
  Sędzia się wystraszył? Powinna to zbadać prokuratura!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)