Dzisiaj:
Wtorek, 27 października 2020 roku
Frumencjusza, Iwony, Sabiny, Siestrzemiła, Wincentego

SENIORZY POD WIEŻYCĄ

7 września 2020 | 1 komentarz

Na zlecenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radgoszczy, Bractwo Rycerskie „Poczet Bagiennych z Wieżycy” przygotowało w swej siedzibie we wsi Oleśnica, interaktywne spotkanie z historią dla Klubu Seniora ze Smykowa.

W ciągu 2 godzin seniorzy poznali dzieje właścicieli Dąbrowy i ziem okolicznych w wiekach średnich oraz mieli okazję przeistoczyć się w postacie z epoki… a nawet zostać ofiarą kata. Do zabawy udało się wciągnąć także opiekunki grupy.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wypisane gotycką czcionką i opatrzone herbami obu rodów władających grodem. Całość odbywała się w plenerze na przedpolu turniejowym u stóp Wieżycy – by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Chwalebnym jest, że mimo kryzysowej sytuacji są osoby i instytucje, którym zależy na krzewieniu kultury i pielęgnowaniu historii regionu.

Poczet Bagiennych z Wieżycy


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 10 września 2020 o 13:17
    murb :
    Mam temat do poruszenia dla ekuriera, istotny bo chodzi o dzieci. Dlaczego obiady w szkole podstawowej nr (...) w DT kosztują 5zl dziennie tylko za jedno danie? Dla porównania w Brzesku, (również w szkole podstawowej) obiad kosztuje 3.3 zl dziennie za dwa dania. Ja wiem że ceny obiadów nie leżą w gestii dyrekcji szkoły tylko dbają o to nasze władze. Pytanie brzmi: Dlaczego u nas jest tak drogo? Jeśli tylko dwójka dzieci z domu chodzi na szkolną stołówkę to rodzice muszą przygotować się na ponad 2 tys rocznie za jednodaniowy obiad. Dla porównania rodzice w Brzesku wydadzą tylko nieco ponad 1,3 tys za dwudaniowy obiad. Czy w takim razie Dąbrowskie władze są na tyle nieudolne że nie potrafią zadbać o dobro naszych dzieci? Czy pozyskiwanie dodatkowych finansów na tak podstawowe rzeczy jak wyżywienie przekracza kompetencje naszych władz? Kto za to odpowiada?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 12)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)