Dzisiaj:
Wtorek, 25 września 2018 roku
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

Sesja Rady Miejskiej (filmy)

14 września 2018 | komentarzy 8

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z  sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, która odbyła się 12 września 2018 r. 





Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 14 września 2018 o 16:52
    Konopielka :
    Zainteresowała mnie realizacja zadania Modernizacja boiska urazogennego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach projektu: „Małopolskie Boiska”, tak hucznie ogłoszona dziś na stronach gminy. Dyskusyjny jest zakres wykonywanych robót, bo niby dlaczego nie urządzono boiska do piłki siatkowej i koszykówki na istniejącym asfalcie który do tej pory służy za takie właśnie boiska ? Ale jak to mówią darowanemu koniowi nie zagląda się z zęby. Chcąc zgłębić zakres modernizacji „poszperałam” trochę w Internecie i zaczynam się obawiać o utratę dotacji jak to pewnie będzie w przypadku modernizacji przedszkoli. W czym rzecz. W dniu 24.04.2018 ogłoszono przetarg na realizację tego zadania. W dniu 09.05.2018 r. jako najkorzystniejszą, zgodnie z art. 91. ust. 1 Pzp. (t.j. Dz. U z 2017 r., poz. 1579 z późn. zm.), wybrano ofertę firmy: ACTIVA Longin Witkowski, ul. Narutowicza 53 lok. 6, 90-130 Łódź. Wartość oferty 345 643,53 zł. brutto (słownie trzysta czterdzieści pięć tysięcy sześćset czterdzieści trzy złote 53/100) (netto 281 011 PLN). Na stronie gminy pojawiła się informacja że zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Mariusz Partyński z Laskówki Chorąskiej za kwotę 441.500,00 zł brutto. Co martwi najbardziej to to, że nigdzie, powtarzam nigdzie na stronach gminy nie znalazłam informacji o unieważnieniu wyboru z 09.05.2018 r. ,a tym bardziej nowego przetargu w którym wybrano obecnego wykonawcę i to za kwotę o ponad 95.000 zł wyższą od pierwotnie wybranej. Nie mniej niepokoi fakt o którym dowiedziałam się ze sprawdzonych źródeł w gminie, termin umowny na wykonanie tego boiska miną 24.08.2018 r. wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie !!! i wykonaniem inwentaryzacji powykonawczej. Niebawem zweryfikujemy inwentaryzację i datę pozwolenia na użytkowanie. Użycie sformułowania że ukończono „jeszcze przed końcem wakacji” dotyczyło chyba wakacji burmistrza w dwóch osobach, bo na pewno nie chodziło o początek roku szkolnego. Radze redaktorom „news’ów” miarkować się z używanymi sformułowaniami. W trakcie kampanii niektórzy mogą być dociekliwi i skrupulatni co dla drugich może sie okazac brzemienne w skutkach. Swoją drogą jak burmistrz mógł „ puścić taki news” jak przez okno swojego domu dokładnie widział kiedy zakończono roboty? . P.S. Liczę, że mój komentarz zostanie opublikowany, bo nie łamie żadnego z punktów regulaminu - „zbioru zasad” i opisuje ważny interes społeczny mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska. Miłego Weekendu
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 24)
  2. 16 września 2018 o 00:48
    bośka :
    kto to jest ten facet co czyta i "prowadzi" sesje?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +15 (w sumie : 17)
  3. 16 września 2018 o 11:03
    xyz :
    Taraska,Ostrowski, Pinas i Król to obraza dla funkcji radnego. Wstyd!!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +12 (w sumie : 28)
  4. 16 września 2018 o 16:18
    Anna Witowska :
    Do Konopielki: Napisałam w artykule "jeszcze przed końcem wakacji”, gdyż 24 sierpnia 2018 r. litercko brzmiał sucho. Chciałam, żeby informację dobrze się czytało, a rzeczona data wypadała zdecydowanie "jeszcze przed końcem wakacji”. Nie dopatruj się wszędzie spisku i zaniedbania.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -12 (w sumie : 22)
  5. 16 września 2018 o 18:05
    Nowy :
    Do "bośka ". To dwa miesiące do końca czteroletniej kadencji a ty pytasz kto to jest. Wszak to nasz czcigodny Pan przewodniczący Rady Sarat
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +14 (w sumie : 20)
  6. 17 września 2018 o 17:23
    Piotr :
    Pan Jacek Sarat to najbardziej uczciwy radny miejski, w oświadczeniu majątkowym podaje prawdę - jako jedyny nie wstydzi się swojego pokaźnego majątku .
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -14 (w sumie : 20)
  7. 19 września 2018 o 16:36
    Stnisław Ostrowski. :
    Szanowni Państwo mieszkańcy Dabrowy Tarnowskiej. Uprzejmie informuję , że w obecnych wyborach do Samorządu Gminnego ,nie kandyduję na radnego do Rady Miejskiej w Dabrowie Tarnowskiej. 16 lat tj.( 4 kadencje) będąc rajcą, doszedłem do wniosku po głębokich przemyśleniach " ZA I PRZECIW " uważam ,że najważniejszą obecnie w moim wieku 65 lat jest moja rodzina, której chcę poświęcić jak najwięcej czasu. Ostatnia moja kadencja 2014-2018 uświadomiła mi, że będąc radnym " NIEZRZESZONYM " , a taką drogę działalności obrałem " punktowałem " na każdej sesji włodarzy ,oraz radnych będących w koalicji. Moje wnioski, oraz interpelecje kończyły sie zawsze w stosunku 1 do 20 . Można to sprawdzić na stronie e-kuriera dabrowskiego ( wracając od poczatku tej kadencji). . Nie wylewam z tego powodu " łez krokodyla" , lecz chciałem poinformować Państwa , że będąc liderem Społecznego Ruchu Obywatelskiego " NASZE MIASTO " kilka spraw związanych z rażacymi naruszeniem ustawy o samorządzie gminnym i nie tylko przez włodarzy naszego miasta zostały przez Nasz Ruch zgłoszone do odpowiednich organów państwa. Zapewne to bardzo ucieszy osoby , które pod wymyślonymi przez siebie inicjałami " HEJTOWAŁY W SPOSÓB BEZSZCZELNY W STOSUNKU DO MOJEJ OSOBY". Pragnę serdecznie podziekować wszystkim tym mieszkańcom Dabrowy Tarnowskiej, którzy głosowali na moją osobę prze okres 4 kadencji . Nie będe adwokatem w własnej osobie, nie mniej jednak uważam się za osobę "TRANSPARENTNĄ ", która prze cały okres 16 lat kadencji nie skorzystała jak równiez moja najbliższa rodzina z racji pełnienia funkcji radnego. Nie moge tego powiedziec o obecnych i poprzednich radnych , którzy otrzymali od włodarzy naszego miasta po kawałku " TORTA" i oto w ten sposób zostali włorzeni i zamknięci w " DYBACH " , WYKONUJĄC I GŁOSUJĄC JAK PANOWIE BURMISTRZOWIE ZAŁATIWLI SPRAWY z którymi nie jedno krotnie sie nie zgadzałem i publicznie to przedstawiałem. Jako radney starałem się i zawsze pomagałem bezinteresownie ludziom będących w potrzebie wynikających z róznych przyczyn zarówno osobistych jak i też rodzinnych. Nie mniej jednak OŚWIADCZAMY , że jako nierejestrowy Społeczny Ruch Obywatelski " NASZE MIASTO" będziemy brac czynny udział w posiedzenia komisji i sesji Rady Miejskiej w Dabrowie Tarnowskiej po zakończeniu wyborów do Rady Miejskiej w Dabrowie Tarnowskiej , bez względu która opcja polityczna wygra wybory samorządowe . Pozostajemy jako tzw. opozycja w stosunku do nowego rozdania , a moje doświadczenie i wiedza nabyta przez 16 lat w samorządzie gminnym będzie bezwględnie i totalnie wykorzystana. Raz jeszcze dziekuję mieszkańcom Dabrowy Tarnowskiej za zaufanie w stosunku do mojej osoby oddając głos w wyborach. Pozdrawiam Państwa serdecznie w imieniu Społecznego Ruchu Obywatelskiego "NASZE MIASTO ".
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -10 (w sumie : 30)
  8. 20 września 2018 o 23:09
    Inny :
    Mam małą sugestię co to "porządku obrad"... Proponuję uchwalić następujące podpunkty: 1) Badanie trzeźwości radnych przed każdą sesją - w przypadku niepoważnego podejścia do tematu (czyli promili) dyscyplinarne usunięcie radnego z rady... 2) Kary porządkowe za zabieranie głosu poza kolejnością, nie na temat, niepotrzebne przedłużanie wypowiedzi, wypowiedzi wulgarne i obraźliwe w postaci kar finansowych aż do pozbawienia diety za dany miesiąc... Co do pana S. "Frazesa" Ostrowskiego... Panie zlituj się Pan i nie wypisuj takich banialuków: 1) pisanie dużymi literami w internecie oznacza krzyk - co się Pan tak drzesz ? 2) użycie cudzysłowu w określeniu Pana "transparentności" rzeczywiście uważam za celne - tak zwany samobój - w pozostałych przypadkach świadczy o brakach w nauczaniu w zakresie szkoły podstawowej... 3) w zdaniu o "hejtowaniu" gramatyka się kłania, a tak w ogóle zanim użyje się jakiegoś słowa to najpierw trzeba rozumieć co ono oznacza... hejt o ile pamiętam (znaczenie tej spolszczonej formy w slangu internetowym) oznacza nienawiść/sprzeciw wobec kogoś/czegoś tak "dla zasady" często bezmyślny i nieuzasadniony... wydaje mi się, że "hejt" o który kogoś Pan podejrzewa jest raczej przemyślany i wynika z dogłębnej znajomości przypadku...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 9)