Dzisiaj:
Niedziela, 22 maja 2022 roku
Emila, Heleny, Jana, Julii, Wiesława, Wisławy

Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej (filmy)

29 czerwca 2018 | komentarzy 15

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z  sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, która odbyła się 26 czerwca 2018 roku. 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 1 lipca 2018 o 19:35
  Nika :
  Co z tego ze sa relacje jak nic nie słychać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 2. 3 lipca 2018 o 12:18
  eugeniusz :
  czerwiec minol a na obwodnicy dabrowy tarnowskiej dalej cisza, gdzie jest Kosiniak-Kamysz gdzie jego obiecanki ?...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 18)
 3. 3 lipca 2018 o 15:56
  Tipi :
  Z tego, co chyba powszechnie wiadomo na czele GDDKiA nie stoi Kosiniak-Kamysz, ani żadna osoba z opozycji. Obecnie rządzi PiS - więc może do nich warto skierować pretensje, że ich zagłębie wyborców pozostaje nadal bez obwodnicy oraz innych zrealizowanych obietnic, którymi szafował chociażby obecny Prezydent, kiedy jeszcze prowadził na naszym terenie kampanię wyborczą. Może warto skierować zapytanie do posła Krajewskiego a nie do Kosiniaka-Kamysza?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 21)
 4. 3 lipca 2018 o 19:27
  Piotr :
  Wyborcy w wyborach samorządowych powinni podziękować naszym politykom lokalnym za sprawę obwodnicy. I nie ma tu tłumaczenia, że to Generalna Dyrekcja jest odpowiedzialna.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 16)
 5. 3 lipca 2018 o 22:07
  gienia :
  A gdzież jest W Krajewski i gdzie jego obiecanki? Pewnie pojawi się przed wyborami na białym koniu i będzie znowu zachęcał, żeby głosować na tego co jeszcze nie zaczął ale prosi, żeby zagłosować na niego żeby mógł skończyć (oczywiście to czego nie zdążył zacząć) ;))
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 25)
 6. 4 lipca 2018 o 07:10
  ugeniusz... :
  Do eugeniusza: Kosiniak-Kamysz przecież nie jest w tej chwili odpowiedzialny za obwodnicę. Teraz dobra zmiana ( jakże skromna i powściągliwa w rozdawaniu sobie nagród) za to odpowiada. Pytaj pis, on tylko prawdę ci powie. Jakby Kosiniak-Kamysz był za to odpowiedzialny, to by już inwestycja była blisko ukończenia. To jest zadanie Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - eugeniuszu. Pomyśl, zanim cokolwiek napiszesz, myślenie naprawdę nie boli. W jednym masz zupełną racje: "czerwiec minol" - a może "Minął" w każdym razie lipiec już jest a na obwodnicy dalej cisza i cisza...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 20)
 7. 4 lipca 2018 o 10:15
  olo :
  widać ze większość radnych toleruje burmistrza głosując za pozostawieniem jego wynagrodzenia bez zmian. Z załączonego materiału widać tylko radni z PISu byli za obniżeniem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 19)
 8. 4 lipca 2018 o 11:54
  mili :
  Kosiniak-Kamysz i jego partia od 1990 roku była przy władzy jako koalicjant i widać jej możliwości, co do obwodnicy naszego miasta i zawsze przed każdą kampanią odgrzewali kotleta czy to obwodnica czy uruchomienie "Szczucinki"
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 17)
 9. 4 lipca 2018 o 13:01
  Piotr :
  Dyrekcja Generalną dyrekcją, ale lobbing polityczny też odgrywa swoje zadanie. Jak ludzie patrzą na drogę to nie myślą o Generalnej Dyrekcji, tylko o politykach lokalnych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 19)
 10. 5 lipca 2018 o 22:48
  Stanisław Ostrowski :
  Czy rzeczywiście Pan widział w realicji filmowej, kto byl w głosowaniu jawnym za obniżeniem wynagrodzenia dla wlodarza Dabrowy Tarnowskiej ???.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 11. 6 lipca 2018 o 17:59
  Konopielka :
  Zadałam sobie wiele trudu, żeby zmusić się do oglądnięcia przebiegu sesji rady miejskiej i jak to mówią co się ujrzało to się nie odwidzi . Jestem przerażona poziomem pracy wysokiej rady. Zacznijmy od zapytania radnego z PSL „Kiedy zostanie albo będzie robiony kanalizacja na ulicy ZACZARNIE” . List przedsiębiorców o oświetlenie ul. Tadeusza Nowaka, przewodniczący poddaje pod głosowanie wniosek o umieszczenie w budżecie , po czym ktoś z sali mówi że nie ma miejsca na słupy oświetlenia po czym przewodniczący „ no to tak odpowiemy” i to jest piękne, temat rozwiązał się sam. Następny temat ciekawy do zgłębienia na „kolejny raz” – warunki zabudowy dla bloków na ul. Oleśnickiej w DT na terenie po starej przetwórni. To że jest to lokowane bloków w samozwańczej strefie przemysłowej i doprowadzi do ogromnych utrudnień dla przedsiębiorców ale i dla przyszłych mieszkańców to jeden aspekt, ale drugi ciekawszy wydaje się aspekt powiązań podatków, podziału działek, odniesienia się planisty w analizie przestrzennej do hostelu „Marka Golonki” itp . Być może będzie to substytut obiecywanych przez burmistrza bloków socjalnych . A swoja drogą dlaczego gmina nie wykupiła tego terenu i tam nie wybudowała obiecywanych mieszkań komunalnych. W grudniu 2017 roku burmistrz podpisał w imieniu naszej gminy list intencyjny o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości w celu realizacji programu Mieszkanie +. , No właśnie co z listem intencyjnym ?- do tego również postaram się wrócić. Wiceprzewodnicząca zapytała o wniosek do Wojewody Małopolskiego do Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. W dniu 12.06.2018 r. Wojewoda ogłosił wyniki naboru Wybrano projekty o łącznej wartości blisko 50 mln zł czyli 57 gmin małopolskich otrzymało dofinansowanie w tym Żabno , Lisia Góra, Olesno i Pcim a w dniu 26.06.2018 r. burmistrz na sesji mówi że nie ogłoszono wyników. Wiec albo jest tak nieprzygotowany albo nie mówi radnym całej prawdy. A wystarczyło przeczytać komentarze w e-kurierze i by Pani radna wiedziała że Dąbrowa nie otrzymała dofinansowania – (warto czytać, pisałam o tym 14.06.2018 r. ). Poza tym pyskówki , brak kompetencji i elementarnej wiedzy. Po prostu słabo ! A i jeszcze jednego nie zrozumiałam co mówił burmistrz w dwóch osobach. Jak zwiększenie środków na rewitalizację pozwoli na PONOWNE składanie wniosków na dofinansowanie domów ludowych ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 23)
 12. 6 lipca 2018 o 19:01
  Hans do Konopielka :
  Czekalem caly tydzien na wpis Konopielki, jak zwykle sie nie zawiodlem. Czekam na wiecej i tak trzymac. Jesli okaze sie ze z tymi blokami cos bylo na skroty to bedzie granda na cala polske. W dabrowie kazdy wie kto jest kto
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 19)
 13. 7 lipca 2018 o 21:45
  Konopielka :
  Skoro mowa o strefie i sukcesiem burmistrza to oto rozkmina kilka dni temu spotkałam się z „zaprzyjaźnionymi” przedsiębiorcami z okolic Dąbrowy. Jak to bywa, omówienie sytuacji od wielkiej polityki do tej samorządowej. Od słowa do słowa wyklarował się temat ofert inwestycyjnych w najbliższej okolicy. Wiem że niezgodne z zasadami komentowania na stronie e- kuriera jest „lokowanie produktu” dlatego nie chwalę nikogo z okolicy. Postanowiłam sprawdzić jak to jest „ u nas” z dąbrowską strefą aktywności gospodarczej. Z informacji uzyskanych wcześniej WIEMY że wniosek na dofinansowanie rzeczonej strefy odpadł na etapie oceny formalnej i póki co nie mamy co liczyć na jakąkolwiek pomoc w jej urządzeniu. Jako że była to sztandarowa obietnica wyborcza burmistrza w dwóch osobach , wielu radnych (jak nie wszystkich), wchodzimy na stronę gminy. Prawie u samej góry z prawej strony piękny baner „Specjalna Strefa Ekonomiczna”, wchodzę, a tu tabelka „LISTA DANYCH DOTYCZĄCYCH TERENU” a w niej oto takie ciekawe informacje „Autostrada - w odległości 11 km projektowany węzeł “Krzyż” Autostrady A4 . Budynki i zabudowania na terenie - Hangar dla 2 samolotów sportowych 22x10 [m] – budynek z blachy do rozbiórki. Orientacyjna cena gruntu [PLN/m2] Ok 20,00 zł/m2 Włączając 22% VAT”. O poziomie merytorycznym tego czegoś trudno się wypowiadać, ale pragnę przypomnieć „tym walczącym o inwestora” że stawka podatku VAT 23 % obowiązuje od 01.01.2011 roku a węzeł autostradowy oddano do użytku w listopadzie 2012 roku a dziś mamy połowę 2018 !. Nie wiem jak wygląda sprawa hangarów, ale w weekend wybiorę się z dzieciakami i pomogę „walczącym” uszczegółowić „atuty” strefy. Może w hangarach na Morzychnie w ramach offset otworzy się fabryka części dla Black Hawk’ów ? A teraz na poważnie, wskazano 3 pracowników gminy do kontaktu, pani Inspektor i 2 Kierowników a żadna z tych osób nie zadała sobie trudu żeby „to” przeczytać i usunąć głupoty ? Czy gmina poważnie wygląda jako partner do biznesu zamieszczając takie brednie ? Kto podejdzie do takiej oferty poważnie ? W związku z tym, mamy odpowiedź dlaczego burmistrz „musi” odwiedzać osobiście ( za nasze pieniądze) wszelkie fora, gale, eventy i targi. Szkoda, że za blisko 4 lata nie zrobiono nic, żeby jednak ta strefa powstała. Choć nie, przepraszam, doczytałam że odbył się konkurs na logo strefy – brawo ! , idziemy w dobrą stronę „ Jak nie może być mądrze to niech choć będzie ładnie” !!! Swoją drogą doskonale daje to obraz jak burmistrz, radni i pracownicy gminy „walczą” o inwestora i nowe miejsca pracy, nie wspominając o zdobywaniu dofinansowania na jej właściwe urządzenie. Na ostatniej sesji burmistrz potwierdził że jedyny inwestor ze strefy się wycofał ( pewnie hangar mu nie pasował - heh) ale gmina po raz 3 będzie aplikować o środki . Tylko po co ? 2 razy nie potrafili złożyć kompletnego wniosku to za 3 razem będzie lepiej? , szkoda kasy !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 20)
 14. 9 lipca 2018 o 19:04
  Stanisław Ostrowski :
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców miasta DabrowyTarnowskiej ,z przepięknej Italii. Jestem na bieżąco, co faktycznie dzieje się w naszym kochanym mieście. Wracam z Wlochami, żeby zobaczyli jak w DąbrowieTarnowskiej obywaja sie Dni Dabrowy Tarnowskiej. Z doświadczenia wiem jak to będzie " się działo ". Ale niech to ocenią moi przyjaciele z Bolonii. Ps, . Takie imprezy integracyjne odbywają się każdego dnia w centrum Bolonii, przy Neptunie z ludźmi z każdego kontynentu świata. Zabawa, zabawą, lecz ludzie wiedzą o co w tym przypadku chodzi. Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich. Do zobaczenia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -18 (w sumie : 22)
 15. 9 lipca 2018 o 20:12
  Stanisław Ostrowski :
  Do. Pana " KONOPIELKI ". NIC DODAĆ NIC UJĄĆ. POZDRAWIAM SERDECZNIE. P.S CZEKAM NA WIĘCEJ TAKICHV LUDZI, KTÓRZY CHCĄ ZMIENIĆ TO SIĘ DZIEJE OD 2O LAT W NASZYM MIEŚCIE. JESTEM DO DYSPOZYCJI. POZDRAWIAM SERDECZNIE WAS WSZYSTKICH.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)