Dzisiaj:
Wtorek, 19 października 2021 roku
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

SIATKARSKI TURNIEJ STULECIA

13 października 2021 | 1 komentarz

7 października 2021 roku rozpoczęły się Obchody Jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Pierwszą okazją do świętowania był jedyny i niepowtarzalny turniej piłki siatkowej par mieszanych, który cieszył się dużym uznaniem nawet drużyn z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów ze szkół z Buska Zdroju, Ropczyc, Stalowej Woli, Tarnowa oraz gospodarzy czyli Dąbrowy Tarnowskiej.

Młodzież liceum przejawia zainteresowanie sportem, zwłaszcza piłką siatkową i po dość emocjonujących rozgrywkach, gdzie zostały zaprezentowane ciekawe akcje i wysoki poziom gry drużyny zajęły odpowiednio lokaty:

I miejsce: Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli
II miejsce: Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie
III miejsce ex aequo: Liceum Ogólnokształcące nr I im. Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju oraz Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
IV miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczniom na zawodach towarzyszył: Dyrektor I LO Michał Wolak, Zastępca ca Dyrektora I LO Anna Janczak oraz Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Panek.

Po zakończonych meczach uczniowie otrzymali liczne upominki jubileuszowe i nagrody rzeczowe oraz wraz z opiekunami i trenerami udali się na przygotowany poczęstunek. Turniej odbył się dzięki dobrej współpracy nauczycieli wychowania fizycznego: Olgi Kopała, Artura Nowaka oraz Łukasza Witka. Sędzią zawodów był Dariusz Stańczyk z Kolegium Sędziów Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

W imieniu uczestników, na ręce dyrektora oraz jego zastępcy, nauczyciele wychowania fizycznego z dąbrowskiego liceum złożyli serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i wsparcie podczas organizacji tych rozgrywek.

Sponsorzy: Łukasz Dojka i Łukasz Nowakowski, absolwenci liceum i właściciele sieci klubów Xtreme Fitness Gyms, Sklep ,,groszek’’ Dąbrowa Tarnowska, Piekarnia Sokołowski Gruszów Wielki, ,,ZIARNEKS’’ Zakład Cukierniczo – Piekarski. Oleś, Swarzów.

powiatdabrowski.pl/ I LO w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 13 października 2021 o 14:22
    Siatkarz :
    No to Dąbrowa pokazała - "jak odwrócisz tabele, Dąbrowa będzie na czele".
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)