Dzisiaj:
Niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir

Skok w cyberprzestrzeń

15 lutego 2018 | Brak komentarzy

Nadszedł luty a wraz z nim długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Nasi młodsi czytelnicy od pierwszego dnia przerwy zimowej popołudnia spędzają w bibliotece.

Uczestniczą w zajęciach plastycznych, literackich, zdobywają nowe umiejętności i przebywają z rówieśnikami. Dnia 13 lutego w Filii MBP w Gruszowie Wielkim odbyły się kolejne zajęcia feryjne, zatytułowane SKOK W CYBERPRZESTRZEŃ.

Dzieci miały okazję odbyć wirtualnyNadszedł luty a wraz z nim długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Nasi młodsi czytelnicy od pierwszego dnia przerwy zimowej popołudnia spędzają w bibliotece. Uczestniczą w zajęciach plastycznych, literackich, zdobywają nowe umiejętności i przebywają z rówieśnikami. Dnia 13 lutego w Filii MBP w Gruszowie Wielkim odbyły się kolejne zajęcia feryjne, zatytułowane SKOK W CYBERPRZESTRZEŃ. Dzieci miały okazję odbyć wirtualny spacer nie ruszając się z biblioteki. Zwiedziliśmy dwa piękne miasta europejskie: Kraków i Paryż. Mali czytelnicy odkryli piękno starych i dostojnych, tętniących życiem aglomeracji. Przeszłość miesza się w nich z teraźniejszością, historia
z nowoczesnością. Każde z nich odwiedza co roku kilka milionów turystów z całego świata. Milusińscy zachwycali się najpiękniejszymi zabytkami, spacerowali ulicami, słuchali informacji czytanych przez przewodnika.

W drugiej części zajęć dzieci zapoznały się z programem Quiver i Quiver Fashion. Aplikacja ta służy do tworzenia animacji 3D po zeskanowaniu kolorowanki, która musi posiadać specjalne znaczniki, na telefonie czy tablecie dzieci mogły zobaczyć swój rysunek w wersji 3D. W sieci dostępne są różne malowanki, które można wydrukować i wymalować w domu, aby następnie za pomocą telefonu obejrzeć je jak żywe na wyciągnięcie ręki. Dzieci uznały możliwości tej aplikacji za „niezły bajer”, a oglądanie stworzonych przez siebie kolorowanek przyniosło im wiele frajdy i przyjemności.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)