Dzisiaj:
Sobota, 11 lipca 2020 roku
Benedykta, Cypriana, Kaliny, Olgi, Pelagii

„SPEKTRUM EMOCJI”

5 kwietnia 2019 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa i rysunku Hiacynty Wielgus i Mariusza Kumięgi pt. „Spektrum emocji”.

Hiacynta Wielgus urodziła się w Dąbrowie Tarnowskiej, mieszka w Swarzowie. Rysunkiem i malarstwem zajmuje się amatorsko – jej prace głównie są efektem obserwacji świata i występujących w nim emocji, jak również osobistych marzeń.

Jak sama przyznaje jest uzależniona od tworzenia – daje jej to pełnię szczęścia i samorealizację. Maluje przeważnie pastelami suchymi stosując przy tym ekspresywne połączenie kolorów. W kręgu jej zainteresowań są także różne techniki akwarelowe. W swoich pracach zderza fantastykę ze światem realnym wplatając w to pierwiastek zmysłowy.

Mariusz Kumięga urodził się w Dębicy, gdzie spędził najmłodsze lata; od dwunastego roku życia mieszka w Ilkowicach. Uwielbia malować – nie ważne co. Osobiście uważa, że w dobie powszechnego internetu i możliwości drukowania wszystkiego co się da, każda praca ręczna jest czymś wielkim. Swoje obrazy tworzy z zamiłowania, jego zdaniem sztuka jest świetną formą relaksu. Twierdzi, że najpiękniejsze w tym jest to, że można w każdym dziele umieścić emocje tj.: radość, smutek i szczęście.

Ekspozycja prezentuje prace wykonane olejem, akrylem oraz pastelami suchymi. Obrazy zachwycają doborem barw oraz ujętymi motywami. Prace po raz pierwszy prezentowane są szerszej publiczności. Jest to kolejna wystawa wpisująca się w cykl pt. „Artyści Powiśla Dąbrowskiego”. Wystawę można zwiedzać do 15 czerwca br. w holu na parterze MBP w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy!

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)