Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ GACEK

16 maja 2024 | Brak komentarzy

Katarzyna Gacek znana jest dzieciom i młodzieży jako autorka serii przygodowej „Supercepcja”. Jednak literatura młodzieżowa to tylko jeden z gatunków, który tworzy.

W środowisku literackim znana jest jako specjalistka od „eleganckiego” kryminału z elementami komediowymi tzw. „cosy crime”.

Pisanie książek i scenariuszy z przestępstwami w tle było głównym tematem spotkania Katarzyny Gacek z dorosłymi czytelnikami w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które odbyło się 14 maja 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach partnerstwa biblioteki ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, realizatora projektu „Kalejdoskop twórczego działania”.

Rozmowę z autorką prowadziła dyrektor MBP Anna Jastrzębiec-Witowska. Poruszono tematy wczesnych fascynacji Katarzyny Gacek książkami Alfreda Szklarskiego i Joanny Chmielewskiej, do której jest porównywana. Pisarka szczerze opowiedziała o wyzwaniach jakim musi sprostać w związku z ogromną popularnością literatury kryminalnej, gdy co roku w Polsce powstaje około 500 takich pozycji. Chociaż jej książka „Pies ogrodnika” znalazła się w ścisłym finale prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru, Katarzyna Gacek nadal z pokorą i dystansem podchodzi do swoich literackich dokonań. W jej wypowiedziach, niektóre kobiety uczestniczące w spotkaniu odnalazły własne życiowe zmagania, niepewności i sukcesy, które tak trudno sobie przyznać.
Wśród gości spotkania obecna była Urszula Popek z biura Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Agnieszka Macheta reprezentująca Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie oraz czytelnicy i sympatycy dąbrowskiej biblioteki.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)