Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZOFIĄ STANECKĄ

16 października 2019 | Brak komentarzy

Zofia Stanecka odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, aby we wtorkowy poranek spotkać się z uczniami klas II z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

„Savoir vivre” był tematem spotkania, którego uczestnicy wraz z autorką książek dla dzieci porozmawiali sobie co nieco o byciu „damą” oraz „rycerzem”.

Przy fragmentach lekturki „Damą być” drugoklasiści „rozruszali” swoje umysły wymyślając autorskie komiksy o średniowieczu, którego bohaterami mogli stać się rycerze, księżniczki i straszne potwory. Autorka m.in. książeczek o przygodach Basi opowiedziała dzieciom o ”wolnym” zawodzie, jakim jest pisarstwo. Podpowiedziała również, w jakich miejscach można tworzyć niezwykłe historie wspomagając wyobraźnię uczniów własnoręcznymi rysunkami. Za pełne ciekawych opowieści spotkanie podziękowała Zofii Staneckiej Anna Jastrzębiec-Witowska z Referatu Promocji, Kultury і Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, a chętne smyki mogły uzyskać autografy i zrobić sobie wspólne zdjęcie z autorką.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Instytutem Książki w Krakowie.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)