Dzisiaj:
Czwartek, 24 maja 2018 roku
Estery, Joanny, Marii, Wincentego, Zuzanny

Spotkanie krajów partnerskich na Słowacji

8 sierpnia 2017 | 1 komentarz

W dniach 3 – 6 sierpnia br. delegacja z powiatu dąbrowskiego na czele ze Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim oraz Markiem Kopią wicestarostą dąbrowskim uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu krajów partnerskich w Golianovo na Słowacji, w ramach programu Komisji Europejskiej „Europa dla obywateli”.

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował Starosta Gminy Golianovo Ľuboš Kolárik w ramach nawiązanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo, a powiatem dąbrowskim.

Udział w projekcie, oprócz delegacji z Polski, wzięły jeszcze delegacje ze Słowacji, Węgier i Ukrainy. Spotkanie partnerów było okazją do omówienia wspólnych przedsięwzięć jakie mogłyby być realizowane w przyszłości, poznania kultury i obyczajów partnerów słowackich, wzajemnej integracji podczas obchodów rocznicy powstania Wsi Golianowo, a także poznania wspólnej historii i przyszłości Europy poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc na Słowacji.

Realizowany projekt był również okazją do nawiązania współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo a miastem Bałta na Ukrainie – miasta partnerskiego powiatu dąbrowskiego.

Samorząd powiatowy od wielu lat łączy współpraca z Bałtą i gminą Golianovo, dlatego też Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski zaangażował się, aby zagraniczne partnerstwo zostało nawiązane również między tymi samorządami. Podwaliny słowacko – ukraińskiej współpracy powstały podczas ubiegłorocznego Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie spotkali się przedstawiciele tych samorządów.

Starostwo Powiatowe w DT/msmol


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 11 sierpnia 2017 o 13:22
    joe :
    Może jakieś szczegóły co z tych spotkań wynika dla przeciętnego dąbrowianina.Czy jak zwykle była to wycieczka krajoznawcza naszych włodarzy.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)