Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

Spotkanie Kultur pod „Dąbrowiakiem” już po raz 10 !

12 lipca 2017 | komentarzy 7

Zbliża się termin jednej z największych w regionie imprez plenerowych – X Spotkania Kultur (16 lipca godz.17:00). Trwają gorączkowe przygotowania, organizatorzy: Dąbrowski Dom Kultury, „Invest-Nieruchomości” (właściciel C.H. „Dąbrowiaka”) i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej chcą jak najlepiej wykonać zadania związane z tą imprezą masową.

Chcielibyśmy przybliżyć program finału Dni Dąbrowy.

 

Impreza rozpocznie się od zabaw integracyjnych z animatorem, liczymy na aktywny udział dzieci we wspólnej zabawie od godz.17:00, przewidziano nagrody! Pierwszą odsłoną muzyczną będzie koncert „Coldfire”.Grupa istnieje na scenie już prawie dwa lata. W swoim repertuarze mają piosenki reprezentujące wiele gatunków muzycznych. W Dąbrowie mieliśmy już okazję usłyszeć ich na tegorocznej edycji WOŚP (bardzo się spodobali!). Skład zespołu tworzą muzycy świetnie znający swój fach (po szkołach muzycznych), profesjonalnie kształcący swoje umiejętności: Ilona Krawczyk – wokal, Julia Ostrowska – bas, Bartek Kruk– klawisze, Adrian Kuchyt – gitara elektryczna/akustyczna, Michał Świerczek – instrumenty perkusyjne.

W drugiej odsłonie zaprezentują się pary taneczne z „Latin Dance” (młodzi tancerze z Dąbrowy i regionu) oraz zespół folklorystyczny „Nieczajnianie” – laureat wielu nagród na festiwalach i przeglądach (ostatnio II miejsce na czerwcowym „Krakowiaczku” w Łoniowej), prowadzony przez choreografa Jowitę Wilowski, z muzyczną oprawą Kamila Banasia.
Trzecia odsłona należeć będzie do legendarnej supergrupy „The Beatles”, której nieśmiertelne przeboje zaprezentuje słowacka formacja „The Backwards” (brzmienie i wygląd bardzo zbliżone do oryginału!)

Przed koncertem gwiazdy wieczoru na scenie pojawi się przedstawiciel redakcji Radia RDN Małopolska, przeprowadzi kilka konkursów dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami. Finał to koncert Kamila Bednarka (około godz.21:15) – uwielbianego nie tylko przez młodzież wykonawcę, który ma na swoim koncie kilka płyt, znakomite występy na żywo (szczególnie utkwił fanom w pamięci ten z „Przystanku Woodstock”). Pożegnamy się z publicznością – jak zwykle – pokazem sztucznych ogni.
Oprócz koncertów i pokazów na placu czeka cała masa atrakcji kulinarnych i ludycznych (plac zabaw, zjeżdżalnie, itp.) dla całych rodzin.

Sponsorzy strategiczni: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej i „Bruk-Bet” w Niecieczy. Impreza będzie transmitowana on-line dzięki „Alarm-Serwis” (zakładka na stronie internetowej DDK). Patronat honorowy przyjął Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, medialny sprawują: Radio RDN Małopolska i „E-Kurier Dąbrowski”.

Parking „Dąbrowiaka” czeka na kilkutysięczną widownię. Bawmy się razem najlepiej jak tylko umiemy!

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 13 lipca 2017 o 19:23
  Krzysztof :
  Zamiast Bednarka niższe opłaty za śmieci. Z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje wywóz śmieci w Tarnowie. Okazało się że stawka za śmieci segregowane wynosi 8,50zł i odbierają co dwa tygodnie, a u nas raz w miesiącu. Natomiast zmieszane 15,00zł i odbierają minimum raz w tygodniu, a u nas drożej i co dwa tygodnie. Oznacza to że mieszkańca Kowalskiego odwiedzają 6 razy w miesiącu a u nas aż 3 i musieli śmieci podnieść. Na osiedlach odbierają według potrzeb, dwa, trzy razy w tygodniu a na niektórych nawet codzienni u nas wystarczy popatrzyć. Ciekawostka jest taka że mieszkańcom pojemniki dają na odpady a u nas nawet nikt o czymś takim nie pomyślał. W załączeniu link o kosztach: http://odpady.tarnow.pl/informacje/nowe-zasady/39 a teraz przykładowy harmonogram wystarczy wybrać ulicę: http://odpady.tarnow.pl/informacje/ikwartal2017/234 Pozdrawiam włodarzy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 14)
 2. 14 lipca 2017 o 10:57
  juras :
  nie w tym miejscu taka impreza!MAM NADZIEJE ,że na scenie nie wystąpią ,że się w ogóle nie pokażą "włodarze miasta" chwaląc się sukcesami.obwodnica to porażka przebijająca wszytko - nie ma się czym chwalić!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 9)
 3. 14 lipca 2017 o 13:30
  Do Krzysztofa :
  Tyle że za wywóz śmieci płaci ktoś zupełnie inny niż za koncert...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 4. 14 lipca 2017 o 13:46
  ULA :
  Przeciętny człowiek generuje w tygodniu taką samą ilość śmieci w bloku i w domu jednorodzinnym.Śmietniki blokowe wywożone są nawet codziennie bo śmierdzą. Z domów jednorodzinnych wywożone są raz na dwa tygodnie i nie trzeba wielkiej wyobraźni jaki jest smród latem i ile robactwa w tym koszu się mnoży.Jest to narażanie zdrowia ludzkiego Może trzeba zainteresować tym sanepid. Uważam , że latem śmieci winny być wywożone minimum raz w tygodniu.Mam jeden kosz pełny wystawiam jeden .Co o tym myślicie ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 12)
 5. 15 lipca 2017 o 09:25
  Piotr :
  Znowu "obowiązkowo" będę musiał słuchać tych wyjców. Ludzie zróbcie coś sensownego w tym DDK, a nie ciągle jak nie Owsiak to Bednarek.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 16)
 6. 16 lipca 2017 o 13:51
  Do ULA :
  Przejdz czasem obok bloków na Westerplatte, śmieci walaja sie koło kontenerów bo sie nie mieszczą. I nieważne czy to wtorek, piatek czy niedziela. W jakiś dziwny sposób odkąd zmieniła sie firma zajmująca sie wywozka śmieci wszedzie smieci przybywa? I jakos ludzie mniej uprzejmi, tylko by narzekali że smieci nie ma kto wywieźć, o oplatach nie wspomnę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 13)
 7. 17 lipca 2017 o 11:07
  Anonim :
  Śmieci drogie woda droga .po prostu cud w gminie dabrowa
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)