Dzisiaj:
Poniedziałek, 29 listopada 2021 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

Spotkanie z prof. Gabrielem Turowskim

18 kwietnia 2011 | Brak komentarzy

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 15 kwietnia br zorganizowało w auli Jana Pawła II w Domu Parafialnym spotkanie z prof. Gabrielem Turowskim, długoletnim przyjacielem ks. Karola Wojtyły.

Przed spotkaniem uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed pomnikiem Papieża.

W spotkaniu udział wzięli: Ks. Prałat Józef Poremba, Ks. Krzysztof Jaskułka, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, reprezentujący Burmistrza Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek, Radna Rady Miejskiej Józefa Taraska, przedstawiciel Rady Okręgu Stowarzyszenie Civitas Christiana w Krakowie Stanisław Pażuch, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jadwiga Kusior, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, młodzież oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz działacze i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zabierając głos Prezes Stowarzyszenia Civitas Christiana Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej Edward Urbańczyk przypomniał zgromadzonym, że prof. Gabriel Turowski wybitny specjalista immunolog nazywany był przez Papieża przyjacielem i jako jeden z niewielu żyjących jest żywym świadectwem świętości Papieża Polaka.

Dostojny gość opowiadał o życiu i cierpieniu Papieża Polaka, którego beatyfikacja odbędzie się w dniu 1 maja br. Przybliżył zebranym dwanaście niezwykłych zdarzeń związanych z zamachem na życie Papieża w dniu 13 maja 1981 r. na placu św. Piotra oraz następstwach tego zamachu. Profesor Turowski był częstym gościem Watykanu. Towarzyszył papieżowi w wielu podróżach zagranicznych w tym do Afryki i Japonii. Po zamachu trzy miesiące spędził przy Janie Pawle II jako członek międzynarodowej komisji lekarskiej.

Obecni goście mogli zwiedzać również wystawę zorganizowaną w siedzibie Stowarzyszenia.

źródło:
Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)