Dzisiaj:
Niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir

SPRAWCA CZYNNEJ NAPAŚCI NA POLICJANTÓW ARESZTOWANY

10 maja 2019 | komentarze 4

Nietrzeźwy 48-latek napadł na interweniujących policjantów próbując ranić ich siekierą a następnie oddał do nich kilka strzałów z broni pneumatycznej. Agresor został obezwładniony i usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść na policjantów grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

8 maja br. około godz. 14.00 z polecenia dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej trzy patrole mundurowych udały się miejscowości w gminie Radgoszcz udzielić pomocy załodze pogotowia ratunkowego. Ta wykonywała bowiem czynności medyczne w stosunku do mężczyzny, który zgłaszał problemy zdrowotne lecz gdy zjawiło się pogotowie stał się bardzo agresywny. Groził ratownikom pozbawieniem życia za pomocą noża, który wyciągnął podczas udzielania mu pomocy medycznej. Szybka reakcja jednego z członków załogi pogotowia pozwoliła na wytrącenie mężczyźnie niebezpiecznego narzędzia z ręki, po czym zbiegł on do domu.

Po przyjeździe policjanci udali się do domu awanturnika. Zaraz po wejściu na posesję 48 – latek, na widok interweniujących policjantów wyciągnął przedmiot przypominający karabin oraz krzyczał, że ich zabije. Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna nie reagował na polecenie odrzucenia przedmiotu i celując w policjantów oddał strzał w ich kierunku po czym przystąpił do przeładowania broni. Widok zbliżających się stróżów prawa wywołał u mężczyzny atak furii i agresor zaatakował policjantów siekierą. Funkcjonariusze użyli wobec mieszkańca paralizatora typu taser, dzięki któremu obezwładniono go i zatrzymano, a 48-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Karabin okazał się wiatrówką pneumatyczną i wraz z siekierą oraz nożem został zabezpieczony. Wczoraj (9 maja) podejrzanego przewieziono do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, znieważenia i gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Dziś (10 maja 2019 roku) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 maja 2019 o 11:40
  Noris :
  Brawa dla mundurowych, zero skrupułów dla osób nieszanujących pracy służb mundurowych i ratownictwa medycznego.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 16)
 2. 11 maja 2019 o 14:46
  Kopernik :
  To chory człowiek,szkoda Go.Niestety ,stwarza zagrożenie dla siebie i innych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 3. 12 maja 2019 o 13:09
  google :
  sami mudnurowi jako tako prowokuję takie sytuacje, nie mowie, ze zawsze ale czesto. wymuszanie zeznan i prowokacje do roznych sytuacji to jest norma. Moze gdyby zachowanie ich byloby inne nie dochodziloby do takich sytuacji i wielu ludzi zyloby spokojniej na tym swiecie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 18)
 4. 14 maja 2019 o 23:00
  Miejscowy do google :
  Hehe a może podpalacza spod dąbrowskiej wioski też policjanci prowokowali?? Halo kurierze co tam sie dzieje ze sprawą podpalacza? Jest akt oskarżenia?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)