Dzisiaj:
Piątek, 5 czerwca 2020 roku
Bonifacego, Dobromira, Walerii, Waltera

SPRZĘT DLA OSP Z GMINY DĄBROWA TARNOWSKA

14 stycznia 2020 | 1 komentarz

W Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie.

Zakup tego sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości – którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Łączna wartość przekazanego sprzętu i wyposażenia wynosiła 82 624,43 zł.


Uroczystość prowadzoną przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego uświetnił swoja obecnością Poseł na Sejm RP Piotr Sak, który znacznie przyczynił się do uzyskania przez Gminę Dąbrowa Tarnowska środków finansowych, za które zakupiony został na sprzęt dla gminnych jednostek OSP.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele wszystkich obdarowanych jednostek, a także Komendant Powiatowy Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Kolarczyk, Prezes Powiatowego Zarządu Powiatowego Związku OSP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Ryszard Pikul, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Stanisław Początek i Prezes Gminnego Związku OSP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Zbigniew Pikul.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście dziękowali strażakom za zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, gotowość do pomocy pokrzywdzonym oraz „bycie pierwszymi na miejscu” podczas niekorzystnych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu publicznemu i bezpieczeństwu jednostek. Poseł na Sejm RP Piotr Sak wyraził chęć dalszej współpracy z gminą i strażakami.

Druhowie, wyrazili wdzięczność za otrzymany sprzęt oraz nadzieję, że sytuacje konieczności jego użycia będą jak najrzadsze. Podkreślono także konieczność dalszych szkoleń ochotniczych straży pożarnych w zakresie ratownictwa medycznego.
Wszystkie przekazane sprzęty zgodnie w wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Dąbrowa Tarnowska realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości opatrzone zostały logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczone klauzulą „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.”

czytaj więcej

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 14 stycznia 2020 o 17:44
    wyborca :
    A gdzie jest poseł ziemi dąbrowskiej
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)