Dzisiaj:
Czwartek, 3 grudnia 2020 roku
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir

STALOWE PROFILE

7 października 2020 | Brak komentarzy

Artykuł Partnera
Wyprodukowane ze stali profile zamknięte i otwarte to popularne wybory. Poznaj ich różnicę!

Wiele doświadczonych przedsiębiorstw, wyspecjalizowanych w projektowaniu oraz produkcji komponentów stalowych, w swoim asortymencie posiada profile zamknięte oraz otwarte. Są one ważnym elementem funkcjonowania wielu branż, więc ich odpowiedni wybór bezpośrednio może wpływać na jakość użytkowania przedmiotów. Prezentujemy pełną charakterystykę oraz różnice pomiędzy profilami zamkniętymi a profilami otwartymi. Zapraszamy serdecznie.

Kompendium wiedzy na temat profili zamkniętych. Charakterystyka oraz zastosowanie

Stal, jako najpopularniejszy materiał we współczesnym przemyśle, stale bije rekordy sprzedażowe. Zdecydowanie jednym z najbardziej pożądanych elementów wykonanych z tego typu surowca jest profil zamknięty, który posiada wiele pozytywnych cech charakterystycznych. Poszukując wyrobu estetycznego oraz wytrzymałego, warto zwrócić uwagę na produkowane przez Stal Impex profile stalowe zamknięte. Z łatwością wykorzystasz je choćby w nowoczesnym budownictwie wewnętrznym, do projektowania trwałych balustrad balkonowych lub schodowych. Takie elementy stalowe mogą stanowić również o sile dodatków umeblowania, a co więcej, wyprodukowane według współczesnych norm profile stalowe doskonale wręcz nadają się do wykorzystywania na zewnątrz budowli. Wówczas spełniają one wymóg wytrzymałości na najwyższym poziomie – stają się całkowicie obojętne na regularne opady deszczu oraz śniegu. To główne czynniki powodujące powstawanie destrukcyjnej korozji.

Stalowe profile otwarte bez żadnych tajemnic. Poznaj je od każdej strony!

Na współczesnym rynku produkcyjnym znajdziesz również stalowe profile otwarte. Podstawowy czynnik, jaki odróżnia je od profili o charakterze zamkniętym, można znaleźć już w nazewnictwie komponentu. Jego budowa zawsze jest otwarta, co przekłada się bezpośrednio na mniejszą wagę oraz zauważalnie inne zastosowanie od alternatywy w postaci pełnej formy. Otwarte wyroby są dzisiaj podstawą budowania nowoczesnych dachów, garaży czy choćby regałów. Wszędzie tam, gdzie sprawdzają się szyny i elementy ze specjalnym otworem, warto wykorzystywać otwarte profile. Oczywiście zachowują one wszystkie cechy charakterystyczne, które znane są z innych komponentów stalowych – mowa o wysokiej estetyce oraz odporności na czynniki destrukcyjne.