Dzisiaj:
Wtorek, 27 października 2020 roku
Frumencjusza, Iwony, Sabiny, Siestrzemiła, Wincentego

STANICA TURYSTYCZNA W BRNIU ZAPRASZA

29 sierpnia 2020 | komentarze 2

Miłośników turystyki po Powiślu Dąbrowskim zapraszamy do odwiedzenia zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie znajduje się stanica turystyczna.

Obiekt ten został zaadoptowany ze spichlerza, który niegdyś służył do prowadzenia działalności rolniczej jego właścicielowi baronowi Feliksowi Konopce. Stanica jest miejscem, gdzie w otoczeniu zabytkowego dworu, parku i kanału wodnego zarówno turyści rowerowi, jak i piesi mogą odpocząć czytając książki udostępnione przez stanicę lub podziwiając malowniczą scenerię Powiśla, do czego zachęcają nowe ławki w parku.


Odwiedzający to miejsce mogą skorzystać z pomieszczenia do spożycia posiłku, aneksu kuchennego i toalety. Dla turystów przygotowano bezpłatne mapy turystyczne powiatu dąbrowskiego oraz pocztówki z pamiątkowym stemplem, a dla dzieci gadżety.

Stanica turystyczna jest czynna od środy do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 31 sierpnia 2020 o 23:55
  Apel :
  Zbudujcie tam tężnię solankową!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 2. 1 września 2020 o 17:09
  miłosnik dwóch kółek :
  Byłem, zobaczyłem, fajne miejsce - wkrótce, oby po zrobieniu pokoi gościnnych jako baza wypadowa na wycieczki w regionie (trasa nad Wisłą, Ujście Jezuickie, Gręboszów, Zalipie). Polecam!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)