Dzisiaj:
Piątek, 5 czerwca 2020 roku
Bonifacego, Dobromira, Walerii, Waltera

SUKCES UCZNIÓW I LO W OLIMPIADZIE HISTORYCZNEJ

30 stycznia 2019 | 1 komentarz

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Gabriela Leżoń i Dawid Sowa zakwalifikowali się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Olimpiada organizowana jest od 1973 r. przez największą organizację społeczną skupiającą badaczy i miłośników historii – Polskie Towarzystwo Historyczne. Jej głównym celem jest stworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii oraz do kształtowania i umacniania świadomości historycznej młodego pokolenia.


Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu pracy na jeden z podanych przez Organizatora Olimpiady tematów oraz na części ustnej, w której trzeba było wykazać się wiedzą z historii na poziomie rozszerzonym oraz znajomością 3 wybranych lektur z wykazu przygotowanego przez Komitet Główny. Dodatkowo uczniowie musieli opanować wiedzę na temat epoki, którą wybrali jako swoją specjalność. Esej Gabrysi dotyczył największych osiągnięć cywilizacji egipskiej. Natomiast Dawid zajął się historią II wojny światowej.
Gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki !

Źródło i fot.: ZSP Nr 1 w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 7 lutego 2019 o 13:30
    Kopernik :
    Moja specjalizacja to: powstanie ,działalność i upadek PO.A młodym ludziom gratuluję.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)