Dzisiaj:
Środa, 19 lutego 2020 roku
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli

ŚWIADCZENIA NAGŁE W TUCHOWIE

2 stycznia 2020 | Brak komentarzy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pogórza. Część pacjentów z urazami, którzy dotychczas trafiali na szpitalne oddziały ratunkowe w Tarnowie jest teraz zaopatrywana w Centrum Zdrowia Tuchów. Kilka poradni zawarło dodatkowe kontrakty na świadczenia, które realizowane są od początku nowego roku.

Chodzi o zabezpieczenie tak zwanych świadczeń nagłych. Do Poradni Urazowo-Ortopedycznej trafiają chorzy ze złamaniami, zwichnięciami, urazami mięśni lub ścięgien oraz ze skręceniami. Takich przypadków jest bardzo dużo.

Samych wewnętrznych uszkodzeń stawu kolanowego w ubiegłym roku zarejestrowano w Tuchowie blisko 450, a uszkodzeń barku ponad 800. Teraz w związku z nowymi kontraktami pacjenci z takimi urazami zaopatrywani są na miejscu, a świadczenia finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pomoc na miejscu dotyczy także zaopatrywania ran, oparzeń i złamań u dzieci oraz młodzieży oraz urazów oczu. Podobne rozwiązania wprowadzono bowiem także w Poradni Chirurgii Dziecięcej oraz w Poradni Okulistycznej.
Dodajmy, że na nowych zasadach lekarze przyjmują pacjentów w poradniach, zlokalizowanych w Szpitalu Rodzinnym Centrum Zdrowia Tuchów.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)