Dzisiaj:
Czwartek, 19 lipca 2018 roku
Alfreda, Rufina, Wincentego, Wodzisława

Świetny specjalista w składzie drużyny CZT

11 sierpnia 2017 | komentarzy 5

Organizator pierwszego w Tarnowie oddziału intensywnej opieki i patologii noworodka, doświadczony specjalista, któremu uratowanie życia zawdzięcza wiele nowonarodzonych dzieci, dr n. med. Wiesław Olechowski został pracownikiem Oddziału Neonatologii Centrum Zdrowia Tuchów.

Będzie pełnił funkcję konsultanta merytorycznego. To kolejne wzmocnienie tuchowskiego Szpitala Rodzinnego, po uzyskaniu drugiego stopnia referencyjności, umożliwiającego zabezpieczenie kobiet w ciąży zagrożonej oraz intensywną opiekę nad wcześniakami i noworodkami.


Dr Olechowski posiada specjalizację zarówno z zakresu neonatologii, jak i pediatrii. Jak sam mówi do wyboru specjalizacji po studiach, które ukończył w 1983 r. na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie doszło nieco przypadkowo. – Chciałem być ginekologiem, ale nie było akurat wolnych etatów, więc zostałem pediatrą- neonatologiem, bo to specjalność blisko związana z położnictwem – wspomina.

Specjalizację drugiego stopnia z pediatrii dr Olechowski otrzymał w 1991 roku. Wciąż kontynuował edukację, by w 1993 roku zostać specjalistą drugiego stopnia z neonatologii. W 2008 roku przedstawił komisji egzaminacyjnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozprawę doktorską, której promotorem był prof. dr med. Ryszard Lauterbach. Badał w niej relacje podatności układu oddechowego noworodków po przebyciu niewydolności oddechowej z ryzykiem wystąpienia zaburzeń oddechowych w późniejszym okresie życia. Prócz oceny rozwoju i patologii okresu noworodkowego, a także chorób wieku dziecięcego zajmuje się też zagadnieniami nietolerancji i alergii pokarmowej. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Lekarskiego przyznał mu odznakę „Bene Meritus” – dobrze zasłużony. – Po obejrzeniu Oddziałów Neonatologii i Położnictwa jestem pozytywnie zaskoczony panującymi tutaj warunkami, komfortem, który zapewniono pacjentkom, estetyką wyposażenia i wystroju wnętrz. Podobnie jak w Dąbrowie Tarnowskiej oddziały prezentują solidny europejski poziom, zarówno pod względem doboru bardzo dobrych specjalistów, jak i nowoczesnego wyposażenia.– mówi dr Olechowski.

Przypomnijmy, że przyznanie drugiego stopnia referencyjności od stycznia bieżącego roku przyniosło potwierdzenie ciągłej poprawy jakości opieki nad noworodkami w Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Oddziały neonatologii w obu miastach uzyskały możliwość przyjmowania porodów niestandardowych. Zmiany, których dokonano na oddziałach rozpoczęły się od remontów. Najpierw zmodernizowano Oddział Neonatologii w Tuchowie, wyposażając go w nowoczesny sprzęt. Powstała tu sala intensywnej terapii i nadzoru nad noworodkiem oraz wcześniakiem. Następnie – według podobnych standardów – przeprowadzono prace remontowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Systematyczne szkolenia przechodził także personel obu oddziałów, co w rezultacie poprawiło możliwość monitorowania bezpieczeństwa noworodków.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 sierpnia 2017 o 13:03
  Paweł :
  Świetny specjalista. Gratuluje i życzę dalszych sukcesów.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 2. 11 sierpnia 2017 o 15:09
  Chory :
  A na ZOL jedna pielęgniarka, to się nazywa a profesjonalne podjęcie do biznesu
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 3. 13 sierpnia 2017 o 22:37
  forumowicz :
  Mieszkam w Dabrowie, wiec sukcesy tuchowskiego szpitala, choc ciesza, to maja niewielkie znaczenie z mojego punktu widzenia. Chcialbym, zeby w moim miescie pracowali wysokiej klasy specjalisci.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 11)
 4. 15 sierpnia 2017 o 00:41
  Kasia :
  Miałam okazję poznać dr Olechowskiego. Świetny specjalista, fantastyczny lekarz, takich nam trzeba.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 5. 17 sierpnia 2017 o 10:47
  wątpiący :
  Dla pań rodzących w DT lepiej by było żeby do zespołu dołączyły kolejne położne , bo jest ich mało.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)