Dzisiaj:
Czwartek, 25 kwietnia 2024 roku
Jarosława, Marka, Wasyla

SZCZUCIN: „ROZPOZNAJ PRZEMOC DOMOWĄ”

3 listopada 2022 | Brak komentarzy

W Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin odbyło się szkolenie w ramach lokalnej kampanii społecznej pn. „Rozpoznaj przemoc domową. Poznawaj symptomy, to może dziać się również w Twoim domu”.

Przedsięwzięcie było adresowane do osób pracujących lub współpracujących z instytucjami pomocowymi.

Wydarzenie zostało organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Burmistrza Szczucina, Stowarzyszenie „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie, natomiast partnerami w przedsięwzięciu został Komisariat Policji w Szczucinie, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczucinie, Centrum Usług Wspólnych oraz Gminny Punkt Konsultacyjny w Szczucinie.

Występowanie przemocy w rodzinie jest zjawiskiem, na które należy zwrócić szczególną uwagę oraz podjąć wszelkie działania mające zarówno charakter prewencyjny, jak również skupiający się na wsparciu i pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową. To jak ważnym tematem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie świadczyć może liczba uczestników szkolenia.

Wśród zaproszonych osób w szkoleniu uczestniczyli: zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł.insp.dr Bogumił Jedynak, komendant Komisariatu Policji w Szczucinie nadkom. Witold Łopata, wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk, burmistrz Szczucina Jan Sipior, zastępca burmistrza Tomasz Bełzowski, dyrektor PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek, prezes Stowarzyszenia „Otwarte Serce” w Szczucinie Bogdan Sosin, ks. Paweł Szpunar, dyrektor MGOPS w Szczucinie Robert Rajtar, dyrektor GZOZ w Szczucinie Aneta Krawczyk, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Anna Bogacz.

Prowadzącymi szkolenie byli:

– Ines Szczepańska – lekarz, specjalista psychiatrii, kierownik Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie. Temat wystąpienia: Jakie zagrożenia niesie za sobą przemoc w rodzinie, jaki ma wpływ na stan psychiczny oraz zachowania ryzykowne z myślami i tendencjami samobójczymi.

– Katarzyna Nowicka-Mleczko – psycholog, psychoterapeuta Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie. Temat wystąpienia: Przemoc w rodzinie – uwarunkowania, fazy oraz możliwości uzyskania pomocy.

Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały informacyjne zawierające bazę teleadresową jednostek świadczących pomoc osobom uwikłanym w przemoc domową, osobom znajdującym się w kryzysie lub innych trudnych sytuacjach.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)