Dzisiaj:
Niedziela, 5 kwietnia 2020 roku
Borzywoja, Ireny, Wincentego

SZLACHETNA AKCJA PRACOWNIKÓW ŚDS W DĄBROWICY

26 marca 2020 | Brak komentarzy

W czasie trwającej pandemii, szpitale oraz inne placówki medyczne i opiekuńcze, borykają się z brakiem podstawowego sprzętu ochronnego, niezbędnego w czasie zagrożenia koronawirusem.  Dotyczy to m.in. maseczek ochronnych.

O wsparciu placówek medycznych w ten deficytowy towar pomyśleli pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, działającego przy Stowarzyszeniu „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Szczucinie.

Przystąpili oni ochotnie do szlachetnej akcji szycia masek ochronnych dla osób, które w czasie epidemii niosą pomoc innym.
Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Serce” Bogdan Sosin nawiązał współpracę z Krakowskim Komitetem Zwalczania Raka w Krakowie – Stowarzyszeniem działającym na rzecz onkologii. I już w kolejnym dniu Stowarzyszenie KKZW dostarczyło do placówki Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, niezbędne materiały umożliwiające uszycie masek ochronnych, a pracownicy placówki niezwłocznie przystąpili do pracy. Również lokalni przedsiębiorcy zadbali o to, aby nie zabrakło materiału do pracy.

Maseczki zostaną przekazane dla Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie Oddziału w Krakowie oraz do lokalnych szpitali i placówek, którym ten sprzęt jest w obecnej chwili bardzo potrzebny.

Inicjatywa współpracy pomiędzy Stowarzyszeniami i przedsiębiorcami w akcji dostarczania materiałów, a następnie szycia tak niezbędnego sprzętu, pokazuje, że w trudnych chwilach potrafimy się zmobilizować i wspólnie zrobić coś dla naszej społeczności.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)