Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

Targi Mama & Dziecko z CZ Tuchów

14 czerwca 2017 | Brak komentarzy

Dziesięć minut trwała rejestracja telefoniczna na bezpłatne specjalistyczne badania USG 4 D ciąży podczas Tarnowskich Targów Mama & Dziecko. Centrum Zdrowia Tuchów wykona je u piętnastu pań podczas imprezy zaplanowanej 17 czerwca w godz. 10:00 – 13:00. Targi w Hotelu Tarnovia organizuje Stowarzyszenie Mamy Tarnów.

Badania będzie wykonywał specjalista położnictwa i ginekologii, który na miejscu wstępnie zinterpretuje ich wynik. Ponadto podczas imprezy można się będzie dowiedzieć więcej o funkcjonowaniu porodówek nowej generacji, które Centrum Zdrowia prowadzi zarówno w Tuchowie, jak i w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Będą informacje na temat szkół rodzenia, działających w obu tych miejscowościach.

Panie w ciąży powinny poddać się badaniu USG trzykrotnie: między 11 a 13. tygodniem, między 18. a 22. tygodniem oraz po 30. tygodniu ciąży. Jeśli badania odbywają się w tym czasie, lekarz zwraca uwagę na konkretne aspekty rozwoju dziecka. W czasie takiego badania, dzięki trójwymiarowości obrazu, można dokładnie oglądnąć maluszka i pozyskać szczegółowe informacje na temat jego rozwoju. Fragment ciała, np. nóżka czy główka, może być obracany na monitorze i oglądany z różnych stron. Badanie 4D to USG trójwymiarowe i dodatkowo ruchome – na monitorze widać zmieniający się obraz. Dzięki temu można oglądać maleństwo na żywo, kiedy się obraca, czy robi różne miny. Zapisem takiego badania może być film.

Ponadto w czasie Targów Mama & Dziecko zaplanowano konferencję dietetyczną na temat zdrowych słodyczy oraz prelekcje: fizjoterapeuty dziecięcego, doradcy laktacyjnego i trenerki kobiet w ciąży, która poleca ćwiczenia także paniom po porodzie. W programie imprezy znalazł się także wykład na temat pierwszej pomocy u niemowląt i dzieci. Będą też prezentacje dotyczące: technik bezpiecznego przewożenia maluchów oraz na temat noszenia dzieci w chuście i samego wiązania chusty. W sumie udział w imprezie potwierdziło 26 wystawców.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)