Dzisiaj:
Sobota, 20 października 2018 roku
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis

Tłumy na koncercie „Kochamy nasze – polskie!”

13 listopada 2017 | 1 komentarz

Z okazji Święta Niepodległości w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert, składający się z dwóch części. W pierwszej zaprezentował się 8-os. Męski Zespół Wokalny Filharmoników Krakowskich z solistami: Katarzyną Gurman (sopran), Bartłomiejem Chorążym (tenor) i Maciejem Drużkowskim (bas).

Na pianinie grał Marek Pawełek, dyrygował Marcin Wróbel.

Koncert Filharmoników Krakowskich pod hasłem „Amor Patriae Nostra Lex”, złożony z pieśni narodowych, żołnierskich, powstańczych, konspiracyjnych (AK), a także szlagierów z filmów historycznych („Pan Wołodyjowski”, „Czarne chmury”) wzbudził zachwyt w nadkomplecie zgromadzonej w sali „Sokoła” publiczności. Oprócz dąbrowian na widowni zasiedli też liczni przedstawiciele zaprzyjaźnionego z DDK UTW w Tarnowie. Brawa na stojąco i bisy świadczyły o udanej prezentacji młodych muzyków ze stolicy Małopolski. Drugą część dąbrowskiego świętowania niepodległości pod szyldem „Kochamy polskie – nasze!” stanowiło wspólne śpiewanie wielkich polskich przebojów, prowadzone przez zespół dąbrowski „Filii Dei” związany z Parafią Rzymsko-Katolicką oraz Strzelca Tomasza Żygułę. Szczególnie duże oklaski spotkały dąbrowskich wykonawców za hit „Mój jest ten kawałek podłogi”, w którym Tomasz Żyguła popisywał się swoimi umiejętnościami gry na saksofonie! Wzruszyły słuchaczy, zarazem wykonawców pieśni: „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Przeżyj to sam” grupy „Lombard”.

Przygotowane przez organizatorów teksty były wyświetlane na ekranie kinowym, więc widzowie łatwo włączyli się do wspólnego śpiewania. Uśmiechy zadowolenia i bis „Filii Dei” (z nieśmiertelnym przebojem „Maanamu” – „Kocham Cię kochanie moje”) dowodziły sukcesu młodych lokalnych muzyków i organizatora koncertu – DDK.

Patronat honorowy: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej (obecni podczas imprezy). Koncert Filharmoników Krakowskich odbył się dzięki wsparciu głównego sponsora – spółki „Gaz-System” (wśród widzów był Dyrektor tarnowskiego oddziału spółki Pan Krystian Liszka). Samorząd lokalny reprezentowali: Burmistrz K.Kaczmarski i Jacek Sarat – Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Sukces świadczy o potrzebie takich imprez, w których publiczność mogłaby aktywnie uczestniczyć, śpiewając razem z artystami scenicznymi. Razem dalej rozśpiewujmy Dąbrowę!

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 13 listopada 2017 o 23:14
    hakenkrojc :
    Oj kocham tę POLSKĘ w taki sam sposób jak ona dba o mnie.Czyli ....................
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)