Dzisiaj:
Poniedziałek, 16 grudnia 2019 roku
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława

To już 100 tys. dolarów od Dąbrowiaków z Chicago!

29 listopada 2011 | komentarze 23

Od dziesięciu lat Niezrzeszeni Dąbrowiacy organizują w Chicago charytatywną imprezę, z której dochód przeznaczają na systematyczną pomoc dla potrzebujących w swojej rodzinnej miejscowości.

Pieniądze trafiają m. in. na książeczki oszczędnościowe wychowanków Zespołu Jednostek Wspierających Rodzinę (dawny Dom Dziecka), podopiecznych stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” i do hospicjum – w postaci sprzętu i opatrunków, które przynoszą ulgę pacjentom a – ze względu na idiotyczne przepisy – nie mogą być kupowane ze środków NFZ lub innych, publicznych. W tym roku efektem halloweenowej zabawy jest prawie 11 tysięcy dolarów. Doliczając do tej kwoty sumy zebrane w latach ubiegłych Niezrzeszeni Dąbrowiacy uzbierali już prawie 100 tysięcy w tej walucie, co daje kwotę, przekraczającą 300 tysięcy złotych.

Od samego początku staramy się wspierać działalność Niezrzeszonych Dąbrowiaków w Chicago. Relacjonowaliśmy niemal wszystkie dotychczasowe „zabawy”. Próbujemy też zachęcić ich do pisania i przesyłania własnych tekstów. Dziś prezentujemy relację Katarzyny Szczepanek. Prezentujemy również pierwszą  część filmowej relacji z tegorocznego, halloweenowego balu. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do największej tego rodzaju cyklicznej imprezy w Chicago (imprezy, której zazdrości Dąbrowiakom cała chicagowska Polonia) zapraszamy do obejrzenia filmu, wzbogaconego muzycznie przez Wojtka Klicha (jego najnowsza, najbardziej znana kompozycja do własnego tekstu to „Czy ten pan i pani…” z repertuaru Anny Wyszkoni). Serdecznie dziękujemy!

Niezrzeszeni Dąbrowiacy w Chicago: zobacz, jak przygotowują się do zabawy:

 

Wkrótce zaprezentujemy jeszcze dwie części filmowej relacji, pokazujące jak bawią się Dąbrowiacy z Chicago i jak wygląda liczenie pieniędzy, które potem trafiają do potrzebujących.

Relacja Katarzyny Szczepanek:

Zegary pokazywały punktualnie godzinę 19:00, kiedy w sobotni wieczór, 29 października powitaliśmy pierwszych gości przybyłych na X Jubileuszowy Bal Dąbrowiaków. Ku naszemu wielkiemu zadowoleniu wielu z nich zdecydowało się przebrać w najrozmaitsze kostiumy.

Salę szybko zaczęli wypełniać bohaterowie filmów i bajek, barwne postacie historyczne i mieszkańcy egzotycznych krajów. Śmiałym przebierańcom nie zabrakło fantazji i pomysłowości. Jak zawsze i tym razem nie zawiodły eleganckie panie i odświętnie ubrani panowie.

Wszyscy znakomicie wtopili się w jesienną scenerię, a bal tego roku przyjął formę halloweenowej zabawy. Dominowały barwy spadających liści. Kukurydza, snopki słomy i dynie tworzyły jesienny ogród z ławeczką, oświetlony żółto- pomarańczowym światłem.

Jeszcze przed obiadem wiara ruszyła na parkiet, kiedy zespół „Sound Good” z panią Małgorzatą Panecką pierwszymi akordami zachęcił zgromadzonych do tańca. Po krótkiej rozgrzewce podano – przygotowany przez szefa kuchni Andrzeja Buraka – przepyszny posiłek, który wszystkim bardzo smakował. Po obiedzie dźwięki znanej melodii poderwały gości tym razem w wir walca, a wspaniały humor, wesołe okrzyki i śmiech towarzyszyły biesiadnikom do końca.

Niezapomniane chwile uwiecznił od lat związany z Niezrzeszonymi Dąbrowiakami Paweł Sroka. Po raz kolejny wspierał go syn, Michał – fotoreporter e-Kuriera. Kurier Dąbrowski (obecnie e-Kurier Dąbrowski – niezależny portal internetowy), którego właścicielką jest Basia Sroka, od początku patronuje imprezie i propaguje charytatywną działalność Dąbrowiaków z Chicago.

I tym razem dąbrowiacy pokazali, że można na nich liczyć. Dzięki dużej frekwencji (na sali bawiło się około 300. osób) bal zakończył się kolejnym sukcesem. Wiedząc jaki cel przyświeca zabawie jej uczestnicy po raz kolejny otworzyli serca na tych, dla których los nie był łaskawy. Dzięki hojności gości, sponsorów i donatorów oraz wspólnemu zaangażowaniu i ofiarnej pracy udało nam się zebrać pokaźną kwotę. Suma 10 tys 788 dolarów zostanie przekazana dla potrzebujących w Polsce. Raz jeszcze potwierdziły się słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Ten daje najwięcej, kto daje z radością”. Uśmiechy zacnych ofiarodawców pozostaną w naszej pamięci na zawsze!

W imieniu organizatorów wszystkim serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Szczepanek

 

Organizatorzy zabawy:

Marta i Władysław Jachym, Dorota i Adam Czerwony, Anna i Stanisław Kęcki, Danuta i Jerzy Sitko, Bartek i Kamila Burak, Ania i Andrzej Burak, Asia i Wiesław Bartoń, Joanna i Łukasz Samolej, Robert Lichorobiec, Ewa i Sławomir Miodowski, Zofia Sowiźrał, Grażyna i Janusz Kozak, Ania i Janusz Furgał, Kasia i Darek Szczepanek, Zosia i Jeff Manor, Marta i Andrzej Róg, Aleksander Czerwony, Marcin Mastalerz, Artur Curyło, Piotr Radoń, Piotr i Monika Świerzb, Darek Kolski.

Donatorzy:

Andrzej i Żaneta Strugacz, Andrzej Przyjaciel, P. Leszek, Klub Łowiecki Ostoja, Euro Construction, Cleaning Serviece- Joe, Rene Pietrzyk, Leszek Kawa, Kawa Plumbing, Ted Bierut, Czesłw Surówka, Grzegorz Jachimowski, Zofia Bolek, Bartek i Kamila Burak, Wiesia, Zbyszek, Teresa i Zbyszek Mikuła, Artur i Agnieszka Curyło, Małgorzata i Andrzej Szczepanek, Asia i Wiesław Bartoń, Aneta i Wojciech Kuta, Lidia Więcek i Robert Ozga, Monika i Piotr Świerzb, Kasia i Dariusz Szczepanek, Zosia Zowiźrał, Bogusia i Jacek Malczyński, Ewa i Sławomir Miodowski, Ania i Stanisław Kęcki, Grażyna Król, Jarek, Brygida Koziarski, Kinga Łączyńska-Youssef, Klub Dąbrowia-Ustronianka, Dr, Marlene Dąrowski, Robert Lichorobiec.

Sponsorzy obiadu, kanapek i ciasta:

Ania i Andrzej Burak, Bożena i Paweł Kusior, West Wind Firma Trucking, Andy’s Deli- Mikołajczyk Sausage, Krystyna’s Deli, Poland Deli, Deli for You, Kalinowski Deli, Ashland Sausage Company- Państwo Podgórski, MarkPol- Agnieszka i Piotr Serafin, Stawski Distributing, Laramie Bakery, Małgorzata i Józef Wieczorek- Polmart, Szymański Deli- Beata i Stanisław Szymański, Kurowski Sausage, European Deli, Sugar Hill.

Sponsorzy dekoracji:

Home Depot, Kris i Richard Fiedler, Grażyna Kozak, Marta i Andrzej Róg, Krystyna i Jerzy Hryszko.

Sponsorzy Reklamy:

Radio 1030 – Idalia Błaszczyk, Jacek Niemczyk, Jerzy Jurak Polvision – Sergiusz Zgrzębski Radio 1490 – Zofia Borys Radio 1080 – Adam Stajnberg.

X Jubileuszowy Bal Dąbrowiaków (FOTO!)

X Bal Dąbrowiaków – przygotowania (FOTO)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 29 listopada 2011 o 14:45
  joker :
  Aż trudno uwierzyć że im się tak chce!Duuuży SZACUN!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 2. 29 listopada 2011 o 15:54
  Kaśka :
  Zgadzam się w 100 procentach i życze wytrwałości na nastpnych 10 lat!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 7)
 3. 29 listopada 2011 o 18:35
  Anonim :
  wspaniala zabawa inicjatywa i zapewne maluchy z domu dziecka sa szczesliwe majac was w Chicago jako darczyncow .Na drugi raz ogloscie wczesniej terminy zabawy kiedys sie tam na nia wybiore hmm takie jest moje marzenie :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 4. 29 listopada 2011 o 20:27
  graża :
  do Anonima :ja też się tam wybieram.może polecimy razem?A co do imprezki dla dzieciaków to SUPER SPRAWA.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 5. 29 listopada 2011 o 21:25
  Kawka30 :
  Mam nadzieję, że te pieniądze naprawdę trafią do potrzebujących!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 2)
 6. 29 listopada 2011 o 21:27
  ... :
  Piękny gest w stronę dzieci!Chylę czoła!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)
 7. 29 listopada 2011 o 21:36
  Anonim :
  w sumie to zaden problem skoczyc na tydzien. chetnie skorzystam i poimprezuje na tej imprezie bardzo prosze w przyszlym roku o informacje duzo wczesniej zeby mozna bylo urlop zorganizowac i wpisac sie na liste gosci imrezy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 2)
 8. 30 listopada 2011 o 12:32
  TAKA SOBIE :
  tez sie chetnie wybiore na taka zabawe po polsku w Chicago :) dajcie znac faktycznei wczesniej ,podziwiamy was za pomysl i podarunki jakie robicie dzieciakom ,brawo dla was
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 9. 30 listopada 2011 o 16:13
  Irena :
  Swietna relacja. Kasiu, pisz częsciej. Pozdrowienia z Dabrowy Tarnowskiej
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 10. 1 grudnia 2011 o 11:43
  realista :
  Wspaniała wrażliwość i inicjatywa godna naśladowania .....Pozdrowienia dla wszystkich Dąbrowiaków.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 11. 1 grudnia 2011 o 20:14
  baba :
  Dzieki redakcji Kuriera, fajnie zrobiony film - tego mi brakowało!!! Czekamy na dalsze części. Pozdr.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 12. 2 grudnia 2011 o 17:31
  Aga :
  Szkoda tylko że Pani z Pomocnej dłoni segreguje dzieci które dostają te pieniądze przekonałam się jako matka na skóże własnego dziecka tylko dlatego ze ma taki kaprys i wiem że nie tylko mi się to przytrafiło
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 13. 2 grudnia 2011 o 18:23
  ... :
  Super filmik.Można zobaczyc starych znajomych,usłyszeć Ich.Miło będzie oglądać następne.Czekamy!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 2)
 14. 18 grudnia 2011 o 19:29
  Wladyslaw :
  Co roku organizujemy taka zabawe dla Domu Dziecka, jest to wspaniala zabawa ,sedecznie zapraszamy dabrowiakow na nastepna zabawe z calego serca, zabawa otwarta dla kazdego kto sie pojawi sa drzwi otwarte zobaczycie jak wszyscy sie bawia a mysle ze wywieziecie bardzo duzo wrazen z pobutu na tej zabawie , obysmy tylko sie poznali ,bo to i latka leca , ale mimo to serdecznie zapraszamy bierzcie urlopy i do USA na zabawe dabrowska.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 15. 19 grudnia 2011 o 20:26
  kimon :
  "donator" - brzmi jak detonator, skad wy bierzecie takie dziwolagi, jesli mieliscie na mysli osobe ktora cos ofiaruje, to po polsku mowi sie ofiarodawca lub darczynca, a nie donator
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)
 16. 28 grudnia 2011 o 17:35
  Mama :
  Pomocna Dłoń pomaga!! wybranym!!-- sama jestem mamą niepełnosprawnego dziecka--mamy stałą rehabilitację codziennie prywatnie! zwracałam sie z prośbą o pomoc i owszem obiecali a nawet zadzwonila Pani ze pomogą ale czekamy dalej -- no cóż pewnie znowu dostaniemy zaproszenie na mszę jak sie pomodlimy za Pomocną Dłoń to nam sie polepszy!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 17. 1 lutego 2012 o 11:48
  Jerzy :
  Doucz się trochę kimonie, bo wychodzą u Ciebie braki znajomości łaciny na elementarnym poziomie. Słowo donacja pochodzi od łacińskiego "donare" − darować, obdarować. To piękne słowo, dawno niestety zapomniane.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 4)
 18. 1 lutego 2012 o 17:24
  miodzik :
  kimon ma zupełną racje bo polskich określeń darczyńcy czy tp.jest wystarczająco dużo a chodzi głównie o to by słuchacz zrozumiał w prosty sposób a nie rozmyślał o co komuś w danym archaicznym dziwolągu słownym chodziło.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 5)
 19. 1 lutego 2012 o 18:18
  seniorka :
  Jerzy, polecam sprawdzić w googlach archaizm i anachronizm a wszystko będzie jasne............przy okazji dodam,że żyjemy w XXI wieku.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 5)
 20. 1 lutego 2012 o 20:23
  Jerzy :
  Szanowna seniorko, zacny miodziku! Robić komuś przykrość uwagą typu "skąd wy bierzecie takie dziwolągi" z tego powodu, że użył archaizmu wydaje mi się najmniej nie na miejscu. Ale to zapewne takie moje staromodne, niedwudziestopierwszowieczne dziwactwo. Pozdrawiam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 3)
 21. 1 lutego 2012 o 20:43
  krawcowa :
  Szanowny P.Jerzy zgoda ale tylko w Twoim szanownym mniemaniu bo zamieszczone opinie potwierdzają ,że używanie dziwolągów słownych czasem rozśmiesza słuchaczy a kultura wymaga od mówcy aby używał języka ,który dla odbiorców jest zrozumiały i nie wywołuje czasem nawet irytacji. Chyba mam rację ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 22. 2 lutego 2012 o 08:08
  libia :
  bo do narodu trzeba prosto, łopatologicznie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 2)
 23. 2 lutego 2012 o 12:33
  kot :
  jeszcze sa takie dziwolagi jak ; defloracja,filantrop.ignorant...używane raczej ,ale ,okazuje sie ,że w naszym miasteczku niewskazane,bo ludziska wychodzą z założenia, że czego nie znam ,tego nie ma
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)