Dzisiaj:
Poniedziałek, 14 października 2019 roku
Alan, Bernard, Dominik, Dzierżymir, Fortunata, Kalikst, Kaliksta

„Totentanz” w teatrze! Zdobądź bilet!

19 czerwca 2011 | Brak komentarzy

Utwory z najnowszej płyty zespołu Totentanz w głównym stopniu wypełnią program koncertu, który odbędzie się na scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego w dniu 22 czerwca 2011 o godz. 20.

Dla naszych Czytelników mamy jedną bezpłatną wejściówkę. Aby wziąć udział w jej losowaniu należy przysłać do naszej redakcji zdjęcie, film, nagranie dźwiękowe lub własną, pisemną korespondencję o dowolnej tematyce.

To może być fotografia, wykonana z okna mieszkania lub dokumentująca jakieś lokalne wydarzenie, film nakręcony przy pomocy kamery lub telefonu komórkowego, opowieść nestora rodziny nagrana na dyktafon – cokolwiek.

Każdy kto prześle na adres elstertv@gmail.com (do wtorku 20 czerwca, do godziny 14.00) swoją pracę, imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail a także zgodę na opublikowanie przesłanej pracy na portalu e-Kurier Dąbrowski
będzie miał szansę zdobycia wejściówki.

Zwycięzca zostanie poinformowany telefonicznie o wygranej a jego imię i nazwisko opublikowane.

A teraz słów kilka o grupie „Totentanz”

Obejrzyj fragment programu „W ciepłym mieście” (2008) (źródło: Wydział Marki Miasta Tarnowa)

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

Zespół powstał w 2005, założony przez Erika Bobellę, muzyka amerykańskiego pochodzenia, od 1992 mieszkającego w Polsce. Swoją debiutancką płytą „Nieból” (wrzesień 2007) grupa uplasowała się w czołówce polskich wykonawców rockowych, potwierdzając swą renomę drugim albumem, „Zimny dom”, wydanym równo rok po pierwszym krążku.

Kwartet Totentanz tworzą: Rafał Huszno – śpiew, gitary, Sebastian Mnich – perkusja, Erik Bobella – bas i Piotr Sokołowski – gitary. Grupa przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców – od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżne riffowanie w stylu Rammstein. Totentanz porusza się w klimatach niepokojących i niewygodnych, często krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, ale równocześnie pokazując pogodniejsze strony życia.

5 czerwca 2009 roku, w ramach imprezy pod nazwą „Zderzenia” odbył się na tarnowskim rynku koncert zespołu Totentanz i Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej. W grudniu 2009 roku ukazał się dwupłytowy album (DVD + AUDIO) z filmowym i dźwiękowym zapisem koncertu.

Obejrzyj odcinek magazynu „W ciepłym mieście” ze stycznia 2010 roku, poświęcony ówczesnym projektom zespołu „Totentanz”  (źródło: Wydział Marki Miasta Tarnowa)

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

Obecnie grupa intensywnie koncertuje w całym kraju promując swoją najnowszą płytę, „Inni”. Album (wydany w kwietniu 2011) pokazuje zespół z zupełnie innej strony. Totentanz prezentuje się nadzwyczaj dojrzale, nie stroni od nowoczesnych rozwiązań. Płyta „Inni” spotkała się z zachwytem krytyków i poruszeniem w szeregach fanów zespołu. Kilka utworów z płyty zabrzmiało już podczas koncertu w Opolu. W porównaniu z poprzednimi płytami, album „Inni” jest bardziej rozbudowany muzycznie, zwłaszcza pod względem harmonii.

Cena biletów: do 20 czerwca – 30 zł, od 21 czerwca – 40 zł.

Ponadto osoby, które zakupią bilety i wypełnią kupon wezmą udział w konkursie którego główną nagrodą jest „Skoda na weekend” użyczona przez firmę Auto Bączek.

Dodatkowe informacje nt koncercie oraz możliwości zakupu biletów można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. kom. 784 976 026, tel. (14) 688 32 87.

Serdecznie zapraszamy!

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)