Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

TRWA ZBIÓRKA NA RZECZ MIESZKAŃCÓW BAŁTY

4 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Komitet Społeczny Powiatu Dąbrowskiego na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem zwraca się z prośbą o włączenie się w ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ DO PUSZEK na zakup generatorów prądu, środków czystości, środków opatrunkowych, które zostaną przekazane władzom miasta Bałta na Ukrainie celem wsparcia jego mieszkańców.

Zbiórka rozpoczęła się 29 grudnia 2022 roku po Koncercie kolęd i pastorałek „Kolęda Hej!” Kapeli Ciupaga z Łącka i potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

Osoby chcące wesprzeć to ważne przedsięwzięcie mogą składać datki w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej na Dzienniku Podawczym, a także podczas zbiórek prowadzonych w parafiach na terenie powiatu dąbrowskiego.

Miasto Bałta to samorząd partnerski Powiatu Dąbrowskiego, Gminy Dąbrowa Tarnowska i Gminy Szczucin. Samorządowcy wraz z lokalną społecznością solidaryzują się z mieszkańcami walczącej Ukrainy i niosą im pomoc. W ubiegłym roku przekazano do Bałty dwie karetki, wóz strażacki, samochód dostawczy, agregaty prądotwórcze, a także materiały opatrunkowe, środki czystości, ubrania i wiele innych niezbędnych rzeczy, które zostały przekazane przez samorządy, instytucje, stowarzyszenia, druhów OSP oraz mieszkańców naszego regionu.

Obecnie najbardziej naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy potrzebne są agregaty prądotwórcze. Liczymy na zrozumienie oraz hojne wsparcie ich w tych trudnych chwilach walki o wolność i niepodległość.

powiatdabrowski.pl


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)