Dzisiaj:
Wtorek, 2 czerwca 2020 roku
Erazma, Eugeniusza, Marii, Marianny, Mikołaja

„TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ”

27 listopada 2019 | Brak komentarzy

W trzecim tygodniu listopada trwała międzynarodowa akcja pn. „Tydzień Edukacji Globalnej”, w tym roku odbywała się ona pod hasłem: „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”.

Wydarzenie to koordynowane jest przez Europejskie Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej – Centrum Północ-Południe Rady Europy. Inicjatywie w Polsce patronuje „Grupa Zagranica”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na nowe wyzwania i problemy, które niesie ze sobą globalizacja. Edukacja globalna pozwala m.in. przełamywać stereotypy, spojrzeć na problemy z szerzej i innej perspektywy, zrozumieć współzależności procesów zachodzących w świecie, kształtować postawy odpowiedzialności i szacunku.

Dział dla Dorosłych i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej po raz drugi włączył się w „Tydzień Edukacji Globalnej”. Zgodnie z hasłem zrealizowane zostały warsztaty dla młodzieży dotyczące dostępu do czystej wody w kontekście zmian zachodzących w klimacie. W zajęciach wzięli udział uczniowie: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Młodzież chętnie i zaangażowaniem wzięła udział w tegorocznym „TEG”.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)