Dzisiaj:
Sobota, 16 stycznia 2021 roku
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz

UCZNIOWIE ODBYLI STAŻ W GRECJI

12 listopada 2020 | Brak komentarzy

W dniach od 11 do 24 października 2020 roku trzydziestu ośmiu uczniów technikum mechanicznego, informatycznego i teleinformatycznego z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbywało staż zawodowy w Grecji w ramach projektu ,,Młodzi, Kompetentni, Nowocześni” finansowanego z programu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów i Absolwentów oraz Kadry Kształcenia Zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020.

Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole. Po odbytej rekrutacji do projektu uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego.

Staż zawodowy w Grecji stanowił znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego pięknego kraju.

Podczas dwutygodniowego pobytu młodzież zapoznawała się z zagadnieniami związanymi z zawodami, w których się kształcą.
Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. Uczniowie uczestniczyli w dwóch całodniowych wycieczkach: na Meteory oraz na wyspę Shiatos. W czasie krótszych wycieczek, organizowanych miedzy praktykami była okazja do pieszych wypraw na wzgórza otaczające hotel, położony w malowniczej dolinie miedzy morzem, a pasmem Olimpu.

powiatdabrowski.pl

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)