Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

UCZNIOWIE ZDALI EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

23 czerwca 2022 | Brak komentarzy

Blisko 100 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego podeszło do egzaminu na kartę rowerową. To będzie pierwszy dokument, uprawniający ich do poruszania się po drogach.

Całe wydarzenie odbyło się pod okiem dąbrowskiej drogówki. Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej jednostki Policji egzaminowali w bieżącym tygodniu uczniów klas czwartych szkoły podstawowej w Nieczajnej Górnej, Gruszowie Wielkim oraz Luszowicach. Młodzież zdawała swój pierwszy egzamin, by stać się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas sprawdzianu wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, uczniowie musieli najpierw zdać test teoretyczny, a następnie praktyczny, który odbył się na torze przeszkód.

Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze i solidna wiedza teoretyczna, pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin z wynikiem pozytywnym. Już za kilka dni odbiorą oni swój pierwszy dokument uprawniający do poruszania się po drogach.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)