Dzisiaj:
Wtorek, 14 lipca 2020 roku
Damiana, Franciszka, Izabeli, Marcelego

UDANY DĄBROWSKI KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

18 grudnia 2018 | 1 komentarz

IV Dąbrowski Kiermasz Świąteczny pod Aniołem odbywał się w iście zimowej aurze ze śniegiem i mrozem w tle. W poniedziałek 17 grudnia br. swoje świąteczne akcesoria i kulinaria na wigilijny stół prezentowali wystawcy z dąbrowskich szkół i stowarzyszeń i innych instytucji oraz osoby i firmy prywatne.

Na placu przed Urzędem Miejskim można było zakupić ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka, a także skosztować przepysznych pierogów z kapustą, przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smegorzów.

Przybyli także goście z Mędrzechowa, Woli Mędrzechowskiej, Oleśnicy i innych miejscowości powiatu dąbrowskiego wraz z pięknymi dekoracjami świątecznymi, wypiekami i pierogami. Nie zabrakło popularnych podczas poprzednich edycji kiermaszu świątecznych wędlin. Stoisko z okolicznościowymi iluminacjami cieszyło się zainteresowaniem.
„Kiermasz pod Aniołem” organizował Referat Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego.

Podczas kiermaszu jego organizatorzy z wręczali przybyłym kalendarze na 2019 rok i smaczne pierniki z lukrowanym logo Dąbrowy Tarnowskiej oraz dołączonymi życzeniami od Burmistrza i pracowników urzędu. Wszyscy chętni mogli także otrzymać darmowe kalendarze ścienne oraz najnowszy numer „Wiadomości Dąbrowskich”, przedstawiający najbardziej aktualne wieści z gminy. Z uczestnikami kiermaszu spotkał się Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, życząc im Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Kiermasz Bożonarodzeniowy okazał się udanym wprowadzeniem Dąbrowy Tarnowskiej w atmosferę nadchodzących Świąt. Przy zimowej pogodzie popularnością cieszyły się ciepłe napoje (kawa, herbata) bezpłatnie serwowane na miejscu przez dąbrowski Hotel Cristal Park.

W tym roku kiermaszowi towarzyszył motyw otwartych na potrzeby innych serc. Zbierano środki finansowe na leczenie trzech młodych ludzi dotkniętych ciężkimi chorobami i wymagającymi kosztownego leczenia. Dla osób, które chciałyby ich wesprzeć zamieszczamy informacje o możliwych sposobach pomagania.

Bartłomiej Burzec – pomoc poprzez Fundację Onkologiczną Alivia: https://skarbonka.alivia.org.pl/bartlomiej-burzec

Karol Kseń – Fundacja Votum na nr 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 z dopiskiem: „dla Karola Kseń na leczenie i rehabilitację”. Zbiórka prowadzona jest też na portalu www.siepomaga.pl

Mateusz – 11-letni mieszkaniec Oleśnicy. Zbiórka na jego leczenie będzie prowadzona w najbliższą niedzielę 23 grudnia br. po każdej Mszy św. w kościołach Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowy Tarnowskiej.

Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom i osobom prywatnym za użyczenie namiotów wystawowych.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny V Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny za rok, a wcześniej na IV Wielkanocny Kiermasz Świąteczny.

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 31 grudnia 2018 o 13:13
    Izabela :
    Wspaniała akcja ,godna naśladowania. Gratuluję
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)