Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 marca 2023 roku
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia, Rościmir, Rupert

Uroczystości nadania imienia

17 maja 2011 | 1 komentarz

Już w najbliższy piątek odbędzie się wielka uroczystość dla całej społeczności Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim. Szkole zostanie nadane imię Rodzin Męcińskich i Zborowskich.

Społeczność szkolna przygotowywała się już długo do tego dnia. Na specjalnym dwudniowym programie opierać się będą uroczystości nadania imienia dla gimnazjum.

W piątek obchody zainauguruje msza święta, a następnie złożenie kwiatów w kaplicy Rodzin Micińskich i Zborowskich- patronów szkoły od 20 maja 2011 r. Następnie przewidziano część oficjalną z przekazaniem sztandaru, przemówieniami oraz odsłonięciem tablicy.

Na drugi dzień do świętowania wybrano niedzielę 22 maja. W tym dniu pałac w Łęgu Tarnowskim zostanie otwarty dla wszystkich zwiedzających (bez opłat), a w przewodników wcielą się uczniowie gimnazjum. Dodatkowo przewidziano promocję publikacji na temat Pałacu w Partaniu autorstwa Mieczysława Czosnyki.

Wśród atrakcji wymienić należy jeszcze wystawy prac malarskich, fotograficznych, prezentację multimedialną o historii dworu, gry i zabawy dla najmłodszych, koncert orkiestry dętej z parafii w Łęgu Tarnowskim, a także koncerty zespołów „Czarne Koty” oraz „40% Bluesa”. Dla smakoszy tradycyjnej kuchni polskiej serwowany będzie „bigos partyński”.

źródło:

UM Żabno


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 17 maja 2011 o 19:01
    OOO :
    pieknie uczczono byłych wlascicieli budynku! Nie trzeba sie wstydzic lokalnych patriotów.......
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)